Vymena turba (1.9, 77kw , BLS, DPF) v BB

2005 - 20..

Moderátor: ejne

svalent
Vodič
Vodič
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 27.07.2009 08:29
Bydlisko: Banska Bystrica, SR

Vymena turba (1.9, 77kw , BLS, DPF) v BB

Príspevok od používateľa svalent »

Ahojte, viete mi poradit kto by mi zrepasoval+vymenil (teda aj s montazou) turbo v BB alebo blizkom okoli ? (ide mi skor o kvalitu + nejaka zaruka)
(Prepusta uz olej do sania)

vdaka


Stano

mafik
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 253
Dátum registrácie: 05.08.2009 15:41

Re: Vymena turba (1.9, 77kw , BLS, DPF) v BB

Príspevok od používateľa mafik »

Zdar - repas turba?
všetci čo repasuju turba - tak nik z nich nemá original ložiskové stredy / t.z./ spoločnosť GARRETT nikomu nedodava ani výhradným zástupcom v okol.krajinách
GARRETT ma svoj vlastný repas t.z fabrický
ložiskove stredy na repasy su od spol.MELLET http://www.melett.com" onclick="window.open(this.href);return false;
a tie lacne repasy za 180-220€ tak je na zamyslenie z akých sučiastok je repasované turbo ...

odkaz na www http://www.aliexpress.com/af/MELLET.html" onclick="window.open(this.href);return false;?
ltype=wholesale&d=y&origin=n&isViewCP=y&catId=0&initiative_id=SB_20160722015935&SearchText=MELLET

svalent
Vodič
Vodič
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 27.07.2009 08:29
Bydlisko: Banska Bystrica, SR

Re: Vymena turba (1.9, 77kw , BLS, DPF) v BB

Príspevok od používateľa svalent »

Ahoj,
no vdaka za info - ovsem asi aj tak musim vychadzat z dostupnych moznosti (ak teda nechcem dat za pomerne vysoku cenu nove) takze
bude to asi o tej zaruke + ak ma niekto dobre skusenosti s niekym v BB a okoli.... -kedze okrem kvalitnej vymeny je vhodne zrejme aj skontrolovat pripadne priciny , mazanie, porubie, tesnost....
mafik napísal: všetci čo repasuju turba - tak nik z nich nemá original ložiskové stredy / t.z./ spoločnosť GARRETT nikomu nedodava ani výhradným zástupcom v okol.krajinách
GARRETT ma svoj vlastný repas t.z fabrický
ložiskove stredy na repasy su od spol.MELLET http://www.melett.com" onclick="window.open(this.href);return false;
a tie lacne repasy za 180-220€ tak je na zamyslenie z akých sučiastok je repasované turbo ...
ako diel by som pouzil napr.:
http://www.repasturba.eu/Turbo-03825301 ... S-d576.htm
kde je mozna aj dvojrocna zaruka.....

Používateľov profilový obrázok
bengal
Profík
Profík
Príspevky: 1080
Dátum registrácie: 07.06.2009 23:07
Bydlisko: Nitra

Re: Vymena turba (1.9, 77kw , BLS, DPF) v BB

Príspevok od používateľa bengal »

Skús napísať Trulimu. Ten by ti s tým mohol pomôcť.
Zistenie kódu rádií, VIM, odblokovanie obrazu počas jazdy, diagnostika, elektronika - servis, zistenie PIN, IMMO, úprava KM po výmene budíkov, teplé štarty.

mafik
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 253
Dátum registrácie: 05.08.2009 15:41

Re: Vymena turba (1.9, 77kw , BLS, DPF) v BB

Príspevok od používateľa mafik »

480€ NOVE ORIGINAL TURBO

Používateľov profilový obrázok
pyschtta
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 406
Dátum registrácie: 14.11.2013 09:19
Bydlisko: Presow

Re: Vymena turba (1.9, 77kw , BLS, DPF) v BB

Príspevok od používateľa pyschtta »

tak to je tiez velmi dobra cena.
ja ked som pred casom zhanal turbo (presne to iste, co potrebuje svalent) tak najlepsia cena bola 560€.
este je dobre dodat, ze to turbo, ktore potrebujes (pre BLS, teda s DPF) nevyraba Garrett, ale len KKK Borgwarner (KK3, 3K). Tie su tam aj povodne.
EX VW GOLF V VARIANT 77KW BLS
VW TIGUAN 103KW DSG 4MOTION

imo17
Vodič
Vodič
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 12.09.2009 19:36

Re: Vymena turba (1.9, 77kw , BLS, DPF) v BB

Príspevok od používateľa imo17 »

Ja osobne by som do repasu už nešiel.

Prvý repas, výdrž 20 000km. Druhý repas, tak isto 20 000km a išiel. Tretie turbo po repase sa ani nemontovalo, lebo male skrútené výfukové zvody od tepla.

Takže za mna jedine nové!!!! Za ten cenový rozdiel to fakt nestojí a najmä pri BLS kde demontáž turba nie je až taká brnkačka.
passat variant 1,9TDI 77KW BLS 2007

Používateľov profilový obrázok
pyschtta
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 406
Dátum registrácie: 14.11.2013 09:19
Bydlisko: Presow

Re: Vymena turba (1.9, 77kw , BLS, DPF) v BB

Príspevok od používateľa pyschtta »

pravda, pravda. ked som menil turbo, tak som rozmyslal tiez nad repasom, ale nenasiel som ziadnu firmu, ktora by mala naozaj seriozne odporucania a aby sa to aj financne oplatilo. kedze repas stoji takisto nemale peniaze ...
EX VW GOLF V VARIANT 77KW BLS
VW TIGUAN 103KW DSG 4MOTION

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: Vymena turba (1.9, 77kw , BLS, DPF) v BB

Príspevok od používateľa lopo1 »

no ani fungel novy ORIGINAL garrett nie je vyhra o tom by vedel povedat radkotvrdko ktoremu taketo turbo prdlo po par tis. km a s reklamackou ho poslali hlboko daleko
Ako sa jeden pan ktorý sa venuje chipovaniu a repasu vyjadril najlepsie co moze byt je OEM turbo aj ked po repase
na predchadzajucom aute B5.5 som robil repas pri 200tis. teraz ma auto uz cez 300tis. a slape jak hodinky a to je vykon upraveny zo 74kW na 111kW !!

Používateľov profilový obrázok
pyschtta
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 406
Dátum registrácie: 14.11.2013 09:19
Bydlisko: Presow

Re: Vymena turba (1.9, 77kw , BLS, DPF) v BB

Príspevok od používateľa pyschtta »

a v akej firme si daval repasovat?
EX VW GOLF V VARIANT 77KW BLS
VW TIGUAN 103KW DSG 4MOTION

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"