Chyba napajania vstrekovaca - Passat CC

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
Stenly_man
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.06.2016 22:02

Chyba napajania vstrekovaca - Passat CC

Príspevok od používateľa Stenly_man »

Cavte,

prosim potreboval by som poradit s nasledujucim problemom.
Mam Passat CC 2.0 TDI (typ - CFF) a problem, ktory mi nevedia vyriesit technici na okoli, lebo sa s tym este vraj nestretli. Auto, ked funguje, tak ide stale na plny vykon (nie je citelny vypadok vstreku), nepravidelne mi vsak zvykne skocit do nudzoveho reziumu s blikajucou kontrolkou zhavica, pricom po zastaveni a opatovnom startovani dokazem znova prejst tych 5-10 km (niekedy aj viac, zalezi od stastia), kym to nespravi znova.
- Diagnostika ukazala – chyba napajania vstrekovaca typu A, (pripadne vstrekovaca 1)
- V servise mi natiahli novy kabel pomaly od riadiacej jednoky po konektor vstreku.
- Chyba sa vobec nevyriesila, problem zostal, akurat sme vylucili skrat v kabelazi.

Otazka vsak je, ci sa z Vas niekto stretol so zatecenym konektorom vstreku od paliva, lebo ja nejakou zahadou som mal zatecene vsetky 4 konektory vstrekov.
Zatial som dostal radu iba k vymene vsetkych vstrekou, co je strasna palka, no mne pride nerealne, aby sa mi pokazili 4 vstreky z nicoho nic a naraz.

Stale tankujem len na Shell a sporadicky sem tam nalejem ten drahsi diesel s aditivami (nie vsak casto).

Prosim, nevedel by ste ma niekto odnavigovat, ci to nebude nieco ine, ako pokazeny vstrek? Hlavne ci sa niekto nestretol so zatecenymi konektormi (myslim to tak, ze konektory neboli suche a niekde bolo menej/niekde viac pritomnej nafty, lebo to je velka zahada pre mechanikou, a podla mna aj pricina problemu.

Dakujem velmi pekne za odpoved.

Vlado 14
Profík
Profík
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: 29.09.2011 21:53
Bydlisko: MY

Re: Chyba napajania vstrekovaca - Passat CC

Príspevok od používateľa Vlado 14 »

ved prehod ten co ti hadze tu chybu s inym a uvidis

Stenly_man
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.06.2016 22:02

Re: Chyba napajania vstrekovaca - Passat CC

Príspevok od používateľa Stenly_man »

Dakujem pekne. Skusil som to takto a uz sa to opravilo. Kedze chyba bola stale vyhadzovana v systeme pri 1. vstrekovaci, vymenil som prvy vstrekovat a auto zatial bez problemov. Je vymena iba jedneho vstrekovaca nestandardna? Pocuvam vsade take nazory, ze ked menit vstrekovac/e, tak uz vsetky. Je to take podstatne?

Vlado 14
Profík
Profík
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: 29.09.2011 21:53
Bydlisko: MY

Re: Chyba napajania vstrekovaca - Passat CC

Príspevok od používateľa Vlado 14 »

priatelu,pokial su ostatne dobre a funguju,preco ich menit

Používateľov profilový obrázok
8Tomo88
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1839
Dátum registrácie: 27.05.2014 18:51
Bydlisko: Záhorie

Re: Chyba napajania vstrekovaca - Passat CC

Príspevok od používateľa 8Tomo88 »

Presne tak...naco nieco menit ked to funguje... Lacna zalezitost to urcite nebola a keby si to mal davat este x4 tak dovi dopo... :-(
Mam tiez CC,kolko prosim ta stal orientacne vstrekovac? Predpokladam,ze si kupoval novy...?
VW Passat CC, 2009, 2.0 TDI (CBAB)(CR) 103KW→140HP

Tomaškové CC-čkohttp://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=62568" onclick="window.open(this.href);return false;

VCDS 12.12.0

/RCD 510/OPS/BLACK ALCANTARA/R18 DAYTONA/R16 PLECHAC/H7 XENESIS/LED/

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"