Klima-popcornovac

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Radim666
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 04.05.2014 10:40
Bydlisko: nitra

Re: Klima-popcornovac

Príspevok od používateľa Radim666 »

kesso0007 napísal:Zdravím Vás páni mám ten istý problém viete mi trocha podrobnejšie napísať v čom je vlastne problém čo vydáva ten zvuk? ďakujem
Problem je v servomotorcekoch a ich snimacoch ze nevedia aku poziciu maju tak behaju a hladaju tu poziciu a to vydava ten zvuk

Používateľov profilový obrázok
mitti
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 07.12.2013 21:07
Bydlisko: Skalica

Re: Klima-popcornovac

Príspevok od používateľa mitti »

Typujem ze je odpaleny potenciometer na serve, lebo sa nevie dostat do urcenej polohy. Namiesto toho aby ostal v danej polohe zacne cukat popredu a dozadu a preto tie neprijemne zvuky. Ak by sa na to niekto dal, urcite to pojde rozobrat a vymenit iba potenciometer a nekupovat cele servo za neskutocne peniaze 100€.

Radim666
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 04.05.2014 10:40
Bydlisko: nitra

Re: Klima-popcornovac

Príspevok od používateľa Radim666 »

mitti napísal:Typujem ze je odpaleny potenciometer na serve, lebo sa nevie dostat do urcenej polohy. Namiesto toho aby ostal v danej polohe zacne cukat popredu a dozadu a preto tie neprijemne zvuky. Ak by sa na to niekto dal, urcite to pojde rozobrat a vymenit iba potenciometer a nekupovat cele servo za neskutocne peniaze 100€.
Viem to opravit zrepasovat bez zhadzovania pristrojovky a neni odpaleny ten motorcek len keby je uplne nefunkcny

Používateľov profilový obrázok
mitti
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 07.12.2013 21:07
Bydlisko: Skalica

Re: Klima-popcornovac

Príspevok od používateľa mitti »

Ved som to aj napisal ze netreba zhadzovat pristrojovku. Aj elsa hovori ze netreba :lol: a pisal som aj ze sa da servo opravit, pokial nie je zhorete. Staci vymenit iba potenciometer, a urcite to servo v aute nema snimace. Existuju 2 sposoby ako funguju serva. (V jednom je vlastne taka pseudo odporova draha, su tam 2 koncove kontakty) - toto servo pozna iba 2 polohy, obe krajne a dokaze sa tocit iba v rozmedzi 0° a 180° nic ine, len tieto 2 polohy. Ale v aute sa plynule reguluje natacanie, takze tam bude servo s potenciometrom, kde sa natacanie reguluje pomocou dlzky jednotlivych impulzov pomocou PWM.
A co sa kazi? Odporová dráha sa casom vyderie a to sposobuje tu cukanie. Lebo bezec potenciometra straca kontakt s odporovou drahou......tak a je to vonku.
Mylsim ze vymenu zvladne kazdy trosku zrucnejsi clovek teraz myslim vymenu serva, a ked sa nechce platit za drahe servo tak aj vymenu toho potenciometra.

kesso0007
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04.08.2010 16:10
Bydlisko: Poprad

Re: Klima-popcornovac

Príspevok od používateľa kesso0007 »

Ta vymena potenciometra uz asi pre mna so stavebnou skolou nebude


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Passat 3C 2.0 TDi PD, 2005 BMP, 103 kw, 6MP

kesso0007
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04.08.2010 16:10
Bydlisko: Poprad

Re: Klima-popcornovac

Príspevok od používateľa kesso0007 »

Ale este jedna vec mam pocit ze to zacne klepotat ked pridam alebo uberiem ale sice je pravda ze vcera som stal na parkovisku a som to pocul


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Passat 3C 2.0 TDi PD, 2005 BMP, 103 kw, 6MP

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"