Klepot od laveho predneho kolesa

2005 - 20..

Moderátor: ejne

GonzaleS
Vodič
Vodič
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 25.11.2008 20:51
Bydlisko: BA

Klepot od laveho predneho kolesa

Príspevok od používateľa GonzaleS »

Zdravim pani, chcem Vas poprosit o radu. Od predneho laveho kolesa pocujem klepot ale iba ked idem pomaly po nerovnostiach (ani an retarderoch ani na priecestiach to nerobi). Mam vymenene servo,stabilizacne tycky,manzetu. Bol som na geometrii tam mi povedal ze vsetko ok, moj mechanik tiez nevie prist na to co tam moze klepotat. Budem vdacny za kazdy postreh. Dakujem

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: Klepot od laveho predneho kolesa

Príspevok od používateľa macko25 »

Tlmice a zmerat loger... pripadne horne ulozenia alebo silenty na predku vsetky 4 kusy... a uz ked nic ine tak gulove capy..

GonzaleS
Vodič
Vodič
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 25.11.2008 20:51
Bydlisko: BA

Re: Klepot od laveho predneho kolesa

Príspevok od používateľa GonzaleS »

Ďakujem

Passat601
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 05.05.2016 08:19

Re: Klepot od laveho predneho kolesa

Príspevok od používateľa Passat601 »

..ja mam presne toto iste co ty az na to,ze mne to ide od laveho kolesa..aspon sa mi tak zda...tiez su vymenene stabilizacne tycky, dnes sa vymenili gulaky a axialne tycky riadenia..taktiez sa buduci tyzden budu menit silentbloky na ramenach..som z toho na nervy lebo to buchoce hrozne..aaaa uz neviem co s tym..a tiez to robi len ked idem po malych nerovnostiach..ako su vyjazdene kolaje pred semaforom..co su take kopceky a pod...klepoce to stale..pride mi to ako ked tam lackuje pruzina..ale tlmice aj pruziny su dobre..dnes som bol na geometrii..ale nepochodil som, lebo na zadnej naprave je "super system" tzv. excentricke sroby aj s podlozkami co steluju kolesa a tie byvaju zahrzavene a pri odtahovani sa radi lamu, takze mi radsi nerobil nic, lebo to nevedel odtiahnut...ak to klepanie nezmizne ani po vymene silentblokov..tak uz fakt neviem co s tym..som z toho uplne na nervy...kazda rada dobra... :?

GonzaleS
Vodič
Vodič
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 25.11.2008 20:51
Bydlisko: BA

Re: Klepot od laveho predneho kolesa

Príspevok od používateľa GonzaleS »

tak potom daj vediet ako si pochodil a ci to pomohlo lebo ja som zatial neprisiel na nic.dik

Passat601
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 05.05.2016 08:19

Re: Klepot od laveho predneho kolesa

Príspevok od používateľa Passat601 »

..no moj tusak bude nakoniec riadenie cele..niekde som nasiel, ze tu mal niekto s tym istym problem ako my..a tiez som sa docital,ze tento typ vw dost trpi na toto a rado to klepe..moje asi aj dostalo supu..lebo mi hovoril mechanik,ze nieco s tym niekto robil..lebo je obuchane..tak dam spravit to co som pisal a ak to neprejde..bohuzial dam menit riadenie a ked to nepomoze..tak kupim za 10e benzin do kanistra a podpalim to cele...

harmi74
Vodič
Vodič
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 17.09.2015 16:29
Bydlisko: Bratislava-Petrzalka

Re: Klepot od laveho predneho kolesa

Príspevok od používateľa harmi74 »

Ja uz roadenie idem menit deuhykrat

GonzaleS
Vodič
Vodič
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 25.11.2008 20:51
Bydlisko: BA

Re: Klepot od laveho predneho kolesa

Príspevok od používateľa GonzaleS »

a viete mi povedat co vsetko sa skryva pod pojmom riadenie? je to nebezpecne keby som to nechal tak? kedze sa mi to ozve iba sporadicky nejak moc to neriesim ale ak by to malo ohrozovat bezpecnost to by bola ina situacia. dakujem

Passat601
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 05.05.2016 08:19

Re: Klepot od laveho predneho kolesa

Príspevok od používateľa Passat601 »

...ahojte...tak vymenil som aj silentbloky na ramenach na prednej naprave..a klepoce to este viac..ked som pozeral ceny servoriadenia, tak ma az oblialo...ked to klepotanie pri nizkej rychlosti po prejazden minimalnych nerovnosti robi to riadenie, tak to vymenim, ale ak je este nieco co by bolo dobre pozriet, tak mi dajte vediet...premyslam nad tym hornym uchytenim tlmicov, tam ako je gumove "tesnenie" alebo ako sa tomu nadava...lebo ak dam tazke loove za nove riadenie a stale to bude buchat, tak uz ma fakt slak trafi..chcem si byt minimalne na 85% isty,ze to je to riadenie a nie nejaka pi*ovina za 10-15eur (gumicka, tesnenie, silentblok)...zopakujem co bolo vymenene - stabilizacky, gulaky, axialne tiahla, manzety, silentbloky na ramenach prednej napravy........

mafik
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 253
Dátum registrácie: 05.08.2009 15:41

Re: Klepot od laveho predneho kolesa

Príspevok od používateľa mafik »

a to čo za riadenia menite? použite - vymontovane z jazdeniek ?

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"