Auto ako keby plávalo na ceste.

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Používateľov profilový obrázok
Mar3kkk
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 03.02.2012 10:02
Bydlisko: tam odkial su VW Made in Slovakia

Re: Auto ako keby plávalo na ceste.

Príspevok od používateľa Mar3kkk »

ako pise macko,takmer istota ze zadok.. ja som mal ulozenie dobre len som menil excentre lebo boli zakusnute a nedala sa dostelovat geometria.. nove excentre sme dali odoka ved pojdem na geometriu.. s tym autom sa nedalo ist viac ako 50 porovnine vlacilo ma kade tade...v zakrute ani nehovorym,islo ma vystrelit z cesty... po spraveni geometrie vsetko zase v normale.... skontroluj ulozenie zadnej napravy pajsrom spodne aj vrcne ulozenie , mozes to mat total potrhane a teda volne
Obrázok
....................................PASSAT 3C VARIANT......................................

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto ako keby plávalo na ceste.

Príspevok od používateľa herin »

skusim to teraz cez sviatky pozrieť..mne štelovali geometriu v auguste a išlo im všetko v pohode nastaviť, takže ti excentre u mna budu v pohode..musím kuknúť tie uloženia teda..
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: Auto ako keby plávalo na ceste.

Príspevok od používateľa macko25 »

Aby si nebolo na omyle...
Ak tie excentre fyzicky s nimi netocili tak s nimi ani nepohnes...
Obycaje pokial sa neziada tak na geo zadnu napravu nesteluje nikto

Používateľov profilový obrázok
Mar3kkk
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 03.02.2012 10:02
Bydlisko: tam odkial su VW Made in Slovakia

Re: Auto ako keby plávalo na ceste.

Príspevok od používateľa Mar3kkk »

mne sa ziadalo lebo dal som R 18 a za pol roka som mal zoslahane kraje..tak preto som musel menit...
Obrázok
....................................PASSAT 3C VARIANT......................................

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto ako keby plávalo na ceste.

Príspevok od používateľa herin »

macko25 napísal:Aby si nebolo na omyle...
Ak tie excentre fyzicky s nimi netocili tak s nimi ani nepohnes...
Obycaje pokial sa neziada tak na geo zadnu napravu nesteluje nikto
Ja som bol normálne na 3D geometrií a tam im vykazovalo že vzadu treba nastaviť tak nastavili..a pred rokom to isté..nastavovali len zadok..
ale nejako špeciálne som ich o nastavenie zadnej nápravy neprosil :)
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

mariopetrik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 08.08.2012 18:46
Bydlisko: Pruské Podvažie č.d.50 01852

Re: Auto ako keby plávalo na ceste.

Príspevok od používateľa mariopetrik »

Zdar chalani,taktiež som to pred časom postrehol že mi auto pláva pri 110km a viac ...Potom som dofúkal pneumatiky a bolo po probléme.

Používateľov profilový obrázok
bc330zn
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.04.2010 20:39

Re: Auto ako keby plávalo na ceste.

Príspevok od používateľa bc330zn »

Mám rovnaký problém, ale prejavuje sa iba pri rýchlosti nad cca 90 km/hod a iba pri pravotočivých zákrutách, možno takých ostrejších.
Keď ide auto rovno alebo do ľava, stopu drží OK. Auto je 4motion.

TheKučo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 19.12.2018 15:33

Re: Auto ako keby plávalo na ceste.

Príspevok od používateľa TheKučo »

Čaute, nechcem zakladať novú tému, tak sa pýtam tu. :D Kupoval som passat minulý rok, všetko bolo ok. Potom prišla zima nahodil som zimné gumy na plecháče a spozoroval som že nemám volant v strede ale je mierne pootočený do prava. Taktiež som postrehol po čase mierne klepanie pri prejazde nerovností keď som šiel pomaly. Teraz pozorujem dosť značné klepanie keď idem po výmoľoch a už to počujem aj pri vyšších rýchlostiach. Takže moja otázka bude to čáp na pravej strane? Zvuky idú z tade a aj volant je natočený do prava. Auto momentalne potrebujem a nemožem si veľmi dovoliť ho nahať v servise týždeň takže čáp by som vymenil aj doma na octavii som ho už menil tipujem, že markantný rozdiel nebude. A ďalšia vec je, že pri točení volantu na mieste počujem taký eletrický zvuk. Je to počuť iba vnútri auta vonku to počuť nie je. Je to v poriadku? Volant ide ľahko. Vopred ďakujem za každú radu.
A aby som nezabudol jedná sa o passat B6 2.0 tdi CR.

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto ako keby plávalo na ceste.

Príspevok od používateľa herin »

Čo sa týka riadenia tak s tým zvukom nič nespravíš..auto má elektrické riadenie, takže žiaden olej od neho nejde..čiže ani chýbať by nemal..tam jedine ak by to vykazovalo nejaké horšie zvuky, tak potom repas riadenia..cena cca 150-200 eur podla toho kde..mení sa kus za kus..tvoje pokazené odovzdáš a nové zrepasované ti daju ak teda nechceš čakať týžden kým zrepasuju to tvoje..
osobne by som toto neriešil..
K tomu lepaniu..gulový čap riadenia zistíš veľmi jednoducho..auto na hever, uchopíš koleso vľavo a vpravo a skúsiš s ním zalomcovať do prava a doľava-ale poriadne a ked bude klepotať tak dáš dole koleso a to už aj ked chytíš kotuč a pomykáš tak sa uchytenie v čape bude vaklať..to isté na druhej strane-ted apokial už to nebude na tej kde to skúsiš prvý krát..
Ak si to budeš meniť sám, tak nie je to nejaká ťažká robota, len si zmeraj šublerounový a starý čap+ označ si na závite/ za predpokladu že su to rovnaké čapy/pokial ho máš na tyčke riadenia zatočiť..aby si mal aspon približnu geometriu a nemusel stále držať volant..osobne som sa stretol aj s tým že náhrada bola voči originálu o 3-4 mm kratšia..vztedy je potrebné nový diel menej zatočiť..
čap riadenia by potvrdzoval aj tvoj volant nakrivo..ale či sa ti vyrovná úplne do roviny to sa ukáže až po montáži nového čapu..ked to nepomôže tak jedine geometria a tam volant nastavia dorovna..
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

TheKučo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 19.12.2018 15:33

Re: Auto ako keby plávalo na ceste.

Príspevok od používateľa TheKučo »

No ten volant nemám v pláne ani riešiť. Ide ľahko len nie som zvyknutý na taký zvuk tak len pre istotu :D . Skúsim teda auto na hever hodiť a pozriem cez víkend keď budem doma ten čap. Diky zatiaľ za pomoc. :D

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"