Auto ako keby plávalo na ceste.

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Auto ako keby plávalo na ceste.

Príspevok od používateľa herin »

Ahojte,
Na modrom fore/ktoré svojou úrovňou je už niekde v suterene/ som nepochodil, tak by som potreboval radu tu od niekoho, kto má kotnkretne skúsenosti s niečím podobným.
Na mojom pasatíku v poslednej dobe sa vyskytla nejaká chybička pri jazde a to, že nejako pri vyššej rýchlosti od 80km/h prestalo držať smer aj ked držím volant.
Nejako má tendenciu chodiť po ceste zľava doprava a naopak..a takisto aj ked niekoho predbieham tak mám pocit ako keby som prešiel cez nejaku vlnu..proste sa to nejako "zavlní" a potom v pruhu ako keby si hladalo správny smer.
Na náprave mám všetko vymenené aj s klbami, okrem tlmičov a spodných gulových čapov, tie tam su od novoty a maju už vyše 230 000km.
Chcel by som sa teda vás spýtať že čo môže viac spôsobovať to plavanie po ceste-vadný tlmič alebo spodný gulový čap?
Ďakujem za odpoveď.
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: Auto ako keby plávalo na ceste.

Príspevok od používateľa macko25 »

Problem hladaj v zadnej naprave

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto ako keby plávalo na ceste.

Príspevok od používateľa herin »

macko25 napísal:Problem hladaj v zadnej naprave
nazdar macko,
a čo by to tam mohlo spôsobovať?nevieš náhodou poradiť?
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
scharan2000
Pilot
Pilot
Príspevky: 789
Dátum registrácie: 11.10.2009 18:10
Bydlisko: NR-kraj

Auto ako keby plávalo na ceste.

Príspevok od používateľa scharan2000 »

Aj gumy to mozu robit


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
VW Passat,2.0TDI-CR,DSG,2009
Pietrov sedanik

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto ako keby plávalo na ceste.

Príspevok od používateľa herin »

rozmýšlam s tým ísť do nejakého servisu, len dneska v servise sa ešte ani neopýtaš a už pýtajú 20 eur...a ja kludne zaplatím ale len tomu kto nebude mudrovať a mať plnú hubu rečí a presne povie : ano toto vidíte je po životnosti , alebo vybehané..doteraz som sa žial stretol lemn s mudrlantami čo vedeli robiť akurát tak hubou a tipovali problém..
Najlepší bol jeden tu v Ba na Galvaniho..ked mi zadrel že to bude treba robiť repas celej nápravy za 800 eur..čurák jeden a pritom som mu hovoril, že tam je všetko vymenené okrem predných tlmičov a spodného gulového čapu..
Inak macko neviem či ešte čítaš túto tému ale zadné tlmiče som menil minulý rok, čo by to tam ešte mohlo robiť?alebo z čoho vychádzaš že je to kvôli zadnej náprave?
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
8Tomo88
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1839
Dátum registrácie: 27.05.2014 18:51
Bydlisko: Záhorie

Re: Auto ako keby plávalo na ceste.

Príspevok od používateľa 8Tomo88 »

Inak mohli by to robit aj pneumatiky ako spominal scharan hore. Robilo ti to aj na letnych? Ci teraz ked si prezul na zimne to zacalo?
VW Passat CC, 2009, 2.0 TDI (CBAB)(CR) 103KW→140HP

Tomaškové CC-čkohttp://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=62568" onclick="window.open(this.href);return false;

VCDS 12.12.0

/RCD 510/OPS/BLACK ALCANTARA/R18 DAYTONA/R16 PLECHAC/H7 XENESIS/LED/

Marek2188
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 20.06.2014 18:18
Bydlisko: Margecany

Re: Auto ako keby plávalo na ceste.

Príspevok od používateľa Marek2188 »

Ahoj, mal som podobný problém a bol som dosť nešťastný z neho. Môže to byť hocičo, vytečený tlmič, vytlčené čapy... Rozprával som sa s mechanikmi a vraveli, že to môže byť riadenie, čapy riadenia alebo axiálne tyčky. Nakoniec to všetko v mojom prípade prestalo po výmene pneumatík. Prajem veľa zdaru a snáď to nebude nič vážne.
̶V̶W̶ ̶P̶O̶L̶O̶ ̶9̶N̶ ̶2̶0̶0̶3̶ ̶1̶.̶4̶T̶D̶I̶
VW PASSAT B8 2015

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2085
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: Auto ako keby plávalo na ceste.

Príspevok od používateľa dream7000 »

macko vravi dobre, hladaj ulozenie ramien vpredu, resp. zadnej napravy, na zdvihak, pajser a skusat kde je vôľa...ono to najdeš

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto ako keby plávalo na ceste.

Príspevok od používateľa herin »

pre 8tomo88:
Ešte som tento rok neprezul mám normálne letné pneu na elektronoch a začalo to robiť cca posledný mesiac..cez víkend nahadzujem zimne na druhých diskoch..tak uvidím či sa niečo zmení..letné mám cca 4,5 mm dezen Bridgestone..a pneu neviem či by to mohlo byť v oktobri som s nimi bol v nemecku a na dialnici 230 a nič to nerobilo..
marek 2188:
ked chytím koleso tak sa nič nehne ani 1mm..aj ked chytím do velkého francuzáku axialne tiahlo a mykám tak sa nepohne a ani neťukne..na druhej strane už axialne tiahlo a čap na jeho konci bol vymenený za nové..
dream 700:
cez víkend to celé poskúšam s pajsrom..aj tak idem nahadzovať zimné gumy s diskami, tak budem mať lepší prístup..
vzadu boli vymenené tlmiče a vpredu vymenené všetko okrem tlmičov a spodného guláku./vymené bolo horné uloženie tlmičov, silentbloky predných ramien, spodný silentblok prevodovky, predné ložiská s nábojmi, predné tyčky stabilizátora, predné aj zadné kotuče s platničkami, vnutorné aj vonkajšie homoklby/
Ono problém, ktorý už riešim 3 roky je že ked som kupoval auto, tak bolo na zimných pneu, akonáhle som prehodil letné, tak mi mierne začalo chvieť vo volante..tak som začal rad-radom všetko meniť na základe kadejakých typov od servisových "odborníkov"..najviac ma nasralo to že som dostal radu vymeniť penumatiky..a tak som dal na odpis 5mm continentalky a za 300 eur som kupil nové bridgestonky..ani si neviete predstaviť ako som sa tvaril na Bratislavskom obchvate ked som absolvoval prvé km s novými pneu a výsledok bol nulový ...
Ešte sa vás s pýtam môže kvôli vadnému tlmiču chvieť volant?resp. kvôli spodnemu gulovemu čapu?
Lebo ja som s tým chvením bol aj v značkovom servise a samozrejme rada od nich že urobia najprv geometriu aj ked som im tvrdil že už som ju dával 2x robiť..naposledy v auguste..ale správali sa ako keby to nepočuli..
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: Auto ako keby plávalo na ceste.

Príspevok od používateľa macko25 »

tažko radit takto na dialku...
vacsinou ked niekto pride auto bez zbytocných slov davam hned nad hlavu a pozeram...
najcastejsi problem je v totalne rozdziganej zadnej naprave...
90% vsetkých z vas co ste tu na zadok nikdy nemysli... a fakt osobne som nevidel žiadne auto teda 3C passat ktorý by mal menene zadne ramena na naprave... ( okrem mojho , ja mam a vyslo to cca 300€ )
a potom vznikaju take otazky... bez uražky... ale vymena tlmicov nic neriesi...

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"