buchnutie v náprave? ?

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Nota26
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.05.2015 09:13

buchnutie v náprave? ?

Príspevok od používateľa Nota26 »

Zdravím chcem sa opýtať mám passat b6 4motion 2010 a mám problém väčšinou keď prechádzam cez križovatku a mám 3jku a preradim do 2jky a mám vytocene kolesá tak mi niečo cukne v náprave ale nestáva sa to pravidlom niekedy to ide plynulo ak by niekto vedel dajte vedieť dík.

Nota26
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.05.2015 09:13

Re: buchnutie v náprave? ?

Príspevok od používateľa Nota26 »

respektíve možno ani nie v náprave možno diferak pri zábere kolies atď.

Používateľov profilový obrázok
majoVW
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 13.09.2012 19:50
Bydlisko: TT- okolie

Re: buchnutie v náprave? ?

Príspevok od používateľa majoVW »

mne pukali stabilizatory ked boli horka v lete, tiez v malych rychlostiach ked som vytocil naplno kolesa. oprava par eur
Passat 3.2 VR6, DSG, 4motion, INDIVIDUAL,AMA exhaust, spatne zrkadla B7, ofuky B7, tapce B7, skyline R36, KW street comfort Air ride, Audi R20 S6/RS6 a plno prkotin.
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=1 ... &start=530

VCDS 12.12.0

Používateľov profilový obrázok
mitre
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 03.08.2014 21:21
Bydlisko: Košice

Re: buchnutie v náprave? ?

Príspevok od používateľa mitre »

Mne zas take kovove buchnutie pri prudsom zabrzdeni a naslednom pridani plynu robili silentbloky na motore a prevodovke. boli uz unavene a tak sa to stupnovalo. najprv to tiez nerobilo pravidelne.
VW passat 3C, highline, 2.0 TDi 103kW, 2006, DSG, DPF

Používateľov profilový obrázok
maro101
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24.07.2014 20:21
Bydlisko: Šaľa
Kontaktovať používateľa:

Re: buchnutie v náprave? ?

Príspevok od používateľa maro101 »

mitre napísal:Mne zas take kovove buchnutie pri prudsom zabrzdeni a naslednom pridani plynu robili silentbloky na motore a prevodovke. boli uz unavene a tak sa to stupnovalo. najprv to tiez nerobilo pravidelne.
Ja mám podobný problém, pri plnom vytočení kolies a následnom rozbehu počujem buchnutie, ide to odniekial spredu. Homokinetické kĺby som menil, stabilizačné tyčky vpredu aj vzadu som tiež menil. Mohli by to byť silentbloky ako hovoríš? Som už zúfalý :?
passat cc/3,6 fsi/220 kW

Používateľov profilový obrázok
mitre
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 03.08.2014 21:21
Bydlisko: Košice

Re: buchnutie v náprave? ?

Príspevok od používateľa mitre »

maro101 napísal:
mitre napísal:Mne zas take kovove buchnutie pri prudsom zabrzdeni a naslednom pridani plynu robili silentbloky na motore a prevodovke. boli uz unavene a tak sa to stupnovalo. najprv to tiez nerobilo pravidelne.
Ja mám podobný problém, pri plnom vytočení kolies a následnom rozbehu počujem buchnutie, ide to odniekial spredu. Homokinetické kĺby som menil, stabilizačné tyčky vpredu aj vzadu som tiež menil. Mohli by to byť silentbloky ako hovoríš? Som už zúfalý :?
Tak s urcitostou to povedat neviem, ale pokial naprava je porobena, tak inej moznosti uz velmi ani niet. Konkretne v mojom pripade bol unaveny jeden silenblok na mototre a jeden na prevodovke. tak sa vymenili a prestalo to. Ale pred danim auta do servisu som to osobne odhadoval na homokineticke klby, ale tak vyviedli ma z omylu este pred ich vymenou. Ich cena bola okolo 35€ za kus, kedze su uz osadene v nejakom hlinikovom puzdre pokial sa mi dobre pamata.
VW passat 3C, highline, 2.0 TDi 103kW, 2006, DSG, DPF

rastislavB6
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 07.12.2015 22:19

Re: buchnutie v náprave? ?

Príspevok od používateľa rastislavB6 »

zdravim chcel by som pocut aj vas nazor...pri jazde po nerovnostiach na ceste (vytlky) mi v pravom prednom kolese blucha a aj ked napr stojim na mieste a prudsie vytocim do prava volant tak citim akoby nieco bolo uvolnene alebo neviem tiez take buchnutie...jeden mechanik mi povedal ze to je servo riadenie druhy zase povedal ze servo to nieje tak neviem kto ma pravdu a ako sa sprava servo?vdaka za rady

Používateľov profilový obrázok
majoVW
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 13.09.2012 19:50
Bydlisko: TT- okolie

Re: buchnutie v náprave? ?

Príspevok od používateľa majoVW »

Auto zdvihnut na geometriu, tocit s volantom a servisak nech pozera.
Passat 3.2 VR6, DSG, 4motion, INDIVIDUAL,AMA exhaust, spatne zrkadla B7, ofuky B7, tapce B7, skyline R36, KW street comfort Air ride, Audi R20 S6/RS6 a plno prkotin.
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=1 ... &start=530

VCDS 12.12.0

harmi74
Vodič
Vodič
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 17.09.2015 16:29
Bydlisko: Bratislava-Petrzalka

Re: buchnutie v náprave? ?

Príspevok od používateľa harmi74 »

to iste robilo aj mne po case ked som siel rovno minroztiaslo volant a bolo to rozbite riadenie takze cele slo nove ...
rastislavB6 napísal:zdravim chcel by som pocut aj vas nazor...pri jazde po nerovnostiach na ceste (vytlky) mi v pravom prednom kolese blucha a aj ked napr stojim na mieste a prudsie vytocim do prava volant tak citim akoby nieco bolo uvolnene alebo neviem tiez take buchnutie...jeden mechanik mi povedal ze to je servo riadenie druhy zase povedal ze servo to nieje tak neviem kto ma pravdu a ako sa sprava servo?vdaka za rady

rastislavB6
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 07.12.2015 22:19

Re: buchnutie v náprave? ?

Príspevok od používateľa rastislavB6 »

ako mne volant netrasie len ked do jamy vojdem s tym kolesom tak pocut ze nieco tam nieje v poriadku preto neviem ci to moze byt servo

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"