Kúpa pasata

2005 - 20..

Moderátor: ejne

segal24
Vodič
Vodič
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 29.03.2012 19:48
Bydlisko: Zakamenne

Kúpa pasata

Príspevok od používateľa segal24 »

Poradte mi čo by ste si kúpili 1.9 tdi 77 Bkc neni to slabé na to auto nezaujímajú má články ale vaše skúsenosti zo života.
Keď 2.0 tdi tak 2008 A hore zas to ma ten pdf A na krátke trasy na picu ja chcem sedan
A ešte čo ťa elektricka brzda ake je to má servis cez zimu neni stim problém či nepoužívať Ďakujem za rady ...

Používateľov profilový obrázok
keny88
Pilot
Pilot
Príspevky: 762
Dátum registrácie: 26.07.2014 18:27
Bydlisko: Myjava

Re: Kúpa pasata

Príspevok od používateľa keny88 »

mám niečo cez rok 1.9 tdi 77 kW , ked sedím sám v aute dá sa ponahánat , ale ked naložím dalších 3-4 ludí do auta cítit že ten výkon je slabší , elektrická brzda je zlý výmysel ale netreba sa jej až tak bát a treba ju používat , inak nemám k tomu autu a motoru čo iné napísat u mna spokojnost ...
Passat 3C / 2005 , 1,9 TDi , BKC , 77kW ,sedan

moj pašík http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?t=58589

RNS510 * OPS * R17 SPA * BT * AH
voniam CALIFORNIA scents

Používateľov profilový obrázok
Petryk1
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1280
Dátum registrácie: 01.08.2012 20:01
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa pasata

Príspevok od používateľa Petryk1 »

Tak ja mam 2.0 103kW CR a som spokojny. DPF - manzelka jazdila dva roky do prace na passate, 1km tam a 1 km spat. DPFku nic nie je. Samozrejme, ked sme sli na vylet, urobili sme 2500km. Nejake peniaze si nechaj na servis, mozno budes musiet kupit alebo dat repasovat. To je podla kusu.
Elektricka rucna je paradna vec. Po 2008, CR, uz mali lepsie obaly motorcekov. Nie je sa coho bat. Problem je tlacitko. 20€ polozka, ja mam uz 4.kus za 3 roky. A mam autohold. Nastartujem, aktivujem autohold, tym padom tlacitko skoro vobec nepouzivam. Elektricka rucna je bezpecnejsia ako manualna. Ak ides viac ako 7km/h, stlacis tlacitko, ABS zacne brzdit na plne gule, ale vsetky 4 kolesa a ABS a komplet elektrika. Ked je menej ako 7km/h, zatiahne zadne motorceky. Na manualnej rucke zatiahnes a poruceno pánu Bohu... Zato manualna moze byt zabavnejsia... :)
VW Passat B8 110kW DSG Variant

segal24
Vodič
Vodič
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 29.03.2012 19:48
Bydlisko: Zakamenne

Re: Kúpa pasata

Príspevok od používateľa segal24 »

Jazdec ty máš PD či CR ?? TAK NEVIEM ČI slabé auto naháňať alebo silní motor dusiť. .A pilot 2008 cr už stojí nejaké ecka viac oklo 9000 ti takí lepší. A tak Ko visím má to svoje výhody len či 77 kw alebo 103 A servis kolo stojí tá el brzda . obloženie A tak

Používateľov profilový obrázok
keny88
Pilot
Pilot
Príspevky: 762
Dátum registrácie: 26.07.2014 18:27
Bydlisko: Myjava

Re: Kúpa pasata

Príspevok od používateľa keny88 »

nie jazdec a pilot , ale keny a petryk ked tak ;)
typ motora mam BKC ale teraz neviem ci je to PD alebo CR ...je to bez DPF-ka
nenazval by som to slabé auto , podla mne ten motor tam v pohode stačí k sedanu ale samozrejme že to nieje na prtekanie sa po cestách , na to treba určite silnejší motor , ale na normálne jazdenie stačí ...
Passat 3C / 2005 , 1,9 TDi , BKC , 77kW ,sedan

moj pašík http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?t=58589

RNS510 * OPS * R17 SPA * BT * AH
voniam CALIFORNIA scents

Používateľov profilový obrázok
Petryk1
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1280
Dátum registrácie: 01.08.2012 20:01
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa pasata

Príspevok od používateľa Petryk1 »

Brzdy som uz menil, ale ozaj napamatam. Stoji to trochu, lebo je velky disk. Male brzdy stoja menej. A nie je tam nejaky rozdiel kvoly elekt.rucnej A 103kW nemusis dusit. Passat nie je sportove auto. A aj podla toho co planujes. Ja stavam dom a pasat uz mal nalozene 330kg +tri osoby a pohoda. Ja mam dsg, ta trochu dusi, kvoly emisiam.treba manualne podradit.
Ale vsetko nakoniec zalezi na konkretnom kuse. Tazko povedat ktory bude OK.
VW Passat B8 110kW DSG Variant

slzar
Vodič
Vodič
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 02.08.2010 19:32

Re: Kúpa pasata

Príspevok od používateľa slzar »

Ja mam BKC 5 rokov, bez dpf, absolutna spokojnost. Je to udajne jeden z najspolahlivejsich motorov. Vykonom sice neocari, ale na standard jazdenie ako stvoreny, po tych dnesnych preplnenych cestach mas niekedy problem aj zaradit stvorku, aby si to nepodtacal. Chodim s nim aj na dlhsie trasy, Taliansko, Slovinsko, aj plne nalozeny a vsetko ok. So spotrebou som sa este nedostal nad 6 litrov, bezne okolo 5,5. El. brzda - obal motorcekov zvykne po urcitom case prasknut, spina a prach ho zadru. Uz som jeden menil - 300 eur.

Používateľov profilový obrázok
SPIKEBOY
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4118
Dátum registrácie: 01.10.2009 13:32
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa pasata

Príspevok od používateľa SPIKEBOY »

keny88 napísal:nie jazdec a pilot , ale keny a petryk ked tak ;)
typ motora mam BKC ale teraz neviem ci je to PD alebo CR ...
Keďže máš 2005, tak PD, až neskôr sa začali vyrábať CR.

slzar
Vodič
Vodič
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 02.08.2010 19:32

Re: Kúpa pasata

Príspevok od používateľa slzar »

Nema nahodou common rail stvormiestny kod motora?

Používateľov profilový obrázok
Petryk1
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1280
Dátum registrácie: 01.08.2012 20:01
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa pasata

Príspevok od používateľa Petryk1 »

Ja mam CBAB, ale v papieroch je len CBA... :)
VW Passat B8 110kW DSG Variant

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"