Potenciometer servomotoru teplotnej klapky - Rada

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: Potenciometer servomotoru teplotnej klapky - Rada

Príspevok od používateľa janosik93 »

je to choroba všetkych golfov, pasatov a tak ....menim to často.. .no teraz chlapcom vo wolksbugu zadrbalo, a pýtaji neskutočne prachy za tie motorčeky....
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Palyno
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 29.01.2014 14:30
Bydlisko: Neďaleko od Košíc

Re: Potenciometer servomotoru teplotnej klapky - Rada

Príspevok od používateľa Palyno »

Motorček vymenený, ale pravdepodobne som kúpil ešte vadnejši kus ako som mal ja. Po výmene mi vypisuje vždy chybu a predtým to zapísalo chybu len keď sa zmenila teplota v aute resp. ak som pokrútil potenciometrom.

Ešte keby ste bol niekto taký dobrý a dal mi číslo na objednanie dielu toho servomotoru teplotnej klapky vľavo tak by som vám bol veľmi vďačný.

EDIT: (9.9.2015)
- všetko sa podarilo odstrániť. Chyby boli dve: prvá ten servomotorček, ktorý ste mi radili vymeniť, ale nie len to aj kabeláž tak ako radil ejne (ďakujem, škoda, že som tomo hneď neveril) - bol prelomený káblik, ktorý vychádza z konektora čo ide do servomotora. Takže všetko sa podarilo odstrániť a auto už chladí a teraz z rána už aj topí v pohode.

Ďakujem
Passat 3C Sport Variant, 2.0 CR 104kW -> 127kW, DSG - - výbava -> taká vlastná

Jerry
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 09.05.2009 23:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Potenciometer servomotoru teplotnej klapky - Rada

Príspevok od používateľa Jerry »

Mohol by mi niekto povedat ake su objednavacie cisla servomotorcekov V70, V71 a V159?
Druha otazka: Musi ist kvoli nim na Passate B6 dolu palubovka? Alebo kvoli ktorym ano a ktorym nemusi?
Tretia otazka: Kto to bezne robi z okolia BA?

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: Potenciometer servomotoru teplotnej klapky - Rada

Príspevok od používateľa janosik93 »

nepiše ti nahodou všetky tri naraz? ak hej, a piše nejaku mech. zavadu, choď do vw spraviť update na klimatronik. je na to TPI
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Jerry
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 09.05.2009 23:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Potenciometer servomotoru teplotnej klapky - Rada

Príspevok od používateľa Jerry »

nie, nie vsetky tri naraz. V70 vypisalo dva krat v davnej minulosti ,V71 ine dva razy v minulosti, a teraz vypisuje V159 v poslednom obdobi. Ale vsetky 3 by som rad vymenil, kedze uz sa niekedy nejako negativne prejavili. Kazdopadne mam "popcornovac", s ktorym zijem uz mnoho rokov, ale chcel by som to vyriesit. Alebo ten popcornovac moze sposobovat este dalsi iny servomotor?
A co to rozoberanie palubovky - je nutne?

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: Potenciometer servomotoru teplotnej klapky - Rada

Príspevok od používateľa janosik93 »

ja ich vymenim vždy bez demontaže . pakareň, ale da sa to
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Jerry
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 09.05.2009 23:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Potenciometer servomotoru teplotnej klapky - Rada

Príspevok od používateľa Jerry »

chalani tak som patral po cislach tych motorcekov (aj na nete, aj som sa bol pytat vo VW). Vychadza mi z toho nasledovne. Skuste to pripadne verifikovat alebo doplnit:
- prvotne mal kazdy z tych 6 motorcekov ine cislo,
- ale teraz to unifikovali a iba V70 (servomotor centralnej klapky) ma zvlast cislo a to 5Q0 907 511 L
- dalsich 5 cize V71, V107, V113, V158, V159 maju identicke cislo 1K0 907 511 Q ale pri tychto vzdy figuruje este sada pak pohonu 1K0 898 002 C
Co by som potreboval este dovysvetlit je ta sada pak.
1. Je aj to potrebne pri vymene, alebo to sa da pouzit zo starych?
2. To ku kazdemu motorceku treba samostatnu celu sadu alebo to obsahuje paky pre vsetky a vzdy sa vyberie len ta ktoru treba k danemu motorceku? Cize na vsetky mozno staci jedna sada?
vdaka

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: Potenciometer servomotoru teplotnej klapky - Rada

Príspevok od používateľa janosik93 »

ak kupiš napr 3 motoršeky s inymyi pakami, tak ti stači jedna sada k tomu. tu sadu ti viem za dobre peniažky zaobstarať
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Jerry
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 09.05.2009 23:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Potenciometer servomotoru teplotnej klapky - Rada

Príspevok od používateľa Jerry »

O.K. ... ved dohodneme sa uz osobne ... predpokladal som ze ta sada pak je pouzitelna pre viacero motorcekov zaroven

Používateľov profilový obrázok
Leitwolf
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01.07.2011 11:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Potenciometer servomotoru teplotnej klapky - Rada

Príspevok od používateľa Leitwolf »

Ahojte chalani, mam ten isty problem, z palubovky pocujem nonstop nejake klapky aj pri vypnutom Climatronicu. V poslednej dobe mam pocit ze nevie spravne "miesat" teplotu pre lavu stranu. Vie mi s tym niekto poradit a opravit v okoli BA?
Nemam diagnostiku, takze neviem co vsetko je zle, ale asi klasika ako kazdy passat. :)
Passat 3C Highline Variant, 2008, 2.0 TDI, BKP, 103kW

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"