zapisanie tmavich folii na okna prednych dvery

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Novo
Vodič
Vodič
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 14.04.2014 14:41
Bydlisko: Banska Bystrica

Re:

Príspevok od používateľa Novo »

LukasD napísal:V CZ je to taky zakázané a trošku bych poupravil co jsi napsal. Auto musí splňovat pravidla dané země. To jest kdyby to u nás bylo povoleno tak s tím můžeš v SK jezdit. To co jsi napsal je povinna výbava a tam musíš splnit normu dané země.

Odesláno z mého GT-I9300
a od kedy vam to zmenili lebo ja som pred par rokmi kupoval auto z cz a foliu malo aj na celnom a nasi policajti len cumeli ked som sa vozil po sk ale nezastavili ma videli ceske znacky a neriesili to

Používateľov profilový obrázok
LukasD
Vodič
Vodič
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 26.11.2013 19:39

Príspevok od používateľa LukasD »

No už je to docela delší dobu a vím že se to docela dost řeší. A s tím přišlo i to že na zadních zase nemusíš mít pořádně ani homologaci. Takto mi to řekli na zadních si mějte klidně plech ale přední nic že prý už co je tónované od vyroby už je maximum.

Odesláno z mého GT-I9300
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
8Tomo88
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1839
Dátum registrácie: 27.05.2014 18:51
Bydlisko: Záhorie

Re:

Príspevok od používateľa 8Tomo88 »

LukasD napísal:No už je to docela delší dobu a vím že se to docela dost řeší. A s tím přišlo i to že na zadních zase nemusíš mít pořádně ani homologaci. Takto mi to řekli na zadních si mějte klidně plech ale přední nic že prý už co je tónované od vyroby už je maximum.

Odesláno z mého GT-I9300


Presne tak...ked je tonovane z vyroby a mas to zapisane v TP z vyroby, tak s tym ,,nie je" problem u nas... :D
VW Passat CC, 2009, 2.0 TDI (CBAB)(CR) 103KW→140HP

Tomaškové CC-čkohttp://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=62568" onclick="window.open(this.href);return false;

VCDS 12.12.0

/RCD 510/OPS/BLACK ALCANTARA/R18 DAYTONA/R16 PLECHAC/H7 XENESIS/LED/

Novo
Vodič
Vodič
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 14.04.2014 14:41
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: zapisanie tmavich folii na okna prednych dvery

Príspevok od používateľa Novo »

toto som nasiel
Používanie fólií na zasklených plochách motorových vozidiel, ako dodatočnej výbavy, upravuje vyhláška č. 464/2009 Z. z.

Umiestnenie fólií, dodatočné tónovanie skiel a vykonávanie úprav zasklených plôch, ktoré majú za následok zníženie priepustnosti svetla (napr. montáž proti slnečných fólií, reklamných fólií , fólií určených na tónovanie skiel alebo bezpečnostných fólií) je:

1. povolené

a) na vozidlách kategórie M1 a N1 na zadné bočné sklá a na zadné sklo pod podmienkou, že vozidlo je vybavené pravým vonkajším spätným zrkadlom,
b) na vozidlách kategórie M2 a M3 na zadné sklo, na bočné sklá určené na výhľad pre cestujúcich, okrem skiel dverí určených na výhľad z miesta vodiča, pričom tieto musia umožniť najmenej 50 % priepustnosti svetla a viditeľnosť do vozidla,
c) pre ostatné vozidlá ( t.j. okrem vozidiel kategórie M1, M2, M3, N1 ) na zadné sklo, bočné sklá, ktoré sú určené na výhľad z miest pre cestujúcich, okrem skiel dverí, určených na výhľad z miesta vodiča,
d) pre bezpečnostné fólie na ochranu proti prerazeniu skla (len čírej farby), ktoré možno použiť na zasklených plochách vozidiel kategórie M1 a N, okrem čelného skla.


2. zakázané

na čelnom skle a na predných bočných sklách vozidla na strane vodiča a jehospolujazdca. To neplatí pre zatemňovací pás, ktorý musí spĺňať nasledovné požiadavky :

- musí byť umiestnený mimo vzťažnej plochy čelného skla tak, aby sa zabezpečila ochrana proti oslneniu s plynulým prechodom zo 75 % na najmenej 40% priepustnosti svetla vrátane skla a bez plynulého prechodu najmenej 50 % priepustnosti svetla vrátane skla,

- zatemňovací pás môže zasahovať najviac 100 mm od vrchného okraja čelného skla po celej jeho šírke a nesmie pohlcovať farbu návestných svetiel a svetelných signálov.

Používateľov profilový obrázok
LutherIsBackAgain
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 473
Dátum registrácie: 21.09.2014 09:34

Re:

Príspevok od používateľa LutherIsBackAgain »

LukasD napísal:Kde to může být taky bych tam šel.

Odesláno z mého GT-I9300
Ukrajina?

Používateľov profilový obrázok
LukasD
Vodič
Vodič
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 26.11.2013 19:39

Re: Re:

Príspevok od používateľa LukasD »

8Tomo88 napísal:
LukasD napísal:No už je to docela delší dobu a vím že se to docela dost řeší. A s tím přišlo i to že na zadních zase nemusíš mít pořádně ani homologaci. Takto mi to řekli na zadních si mějte klidně plech ale přední nic že prý už co je tónované od vyroby už je maximum.

Odesláno z mého GT-I9300


Presne tak...ked je tonovane z vyroby a mas to zapisane v TP z vyroby, tak s tym ,,nie je" problem u nas... :D
No ale myslel jsem jen kouřová žádné jiné zatmavení na nich nenajdeš. Sunpaket je až od B sloupku což je až v zadu.

Odesláno z mého GT-I9300
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Hrasko
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2703
Dátum registrácie: 24.07.2009 16:06
Bydlisko: ...západ SVK

Re: zapisanie tmavich folii na okna prednych dvery

Príspevok od používateľa Hrasko »

petbor napísal:Aj keby bolo povolené v CZ pokial ideš autom na SK auto musi spĺňať legislatívne požiadavky platne na SK. Tak ako ked ideš do zahraničia a musíš mat trebárs hasiaci prístroj, alebo v reflexnú vestu inej farby ako u nás, pripadne pri ceste do UK musíš prelepit reflektor aby si neoslnoval oprotiiducich vodičov. Takze aj tak by bola pokuta, zadržaný TP pripadne ich budes strhávať.
Je to presne tak . Na prednych mozu mat folie auta aj u nas ,no iba ciru bezpecnostnu. Treba tu pohladat na fore, je tu kopec usmevnych pribehov, co si kto myslel... :D
V beznádejnej situácii je po ruke vždy jedno riešenie : kladivo
3C Variant-(VdT)

Miško118
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 05.03.2015 15:18
Bydlisko: Martin

Re: zapisanie tmavich folii na okna prednych dvery

Príspevok od používateľa Miško118 »

Chalani mam pre vas info.... Existuje taka vec ze : filia proti rozsypaniu skla pri rozbití.... Tam kde lepia folie vam daju certifilat.... mam folie v predu a ked fizel pinda ukazem papierik a nic nemoze....
VW Passat 3C 125KW ● DYNAUDIO

Používateľov profilový obrázok
Saaw
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 16.12.2009 17:30

Re: zapisanie tmavich folii na okna prednych dvery

Príspevok od používateľa Saaw »

Chalan, ale tato folia "proti rozsypaniu skla pri rozbiti" nie je nic ine ako klasicka bezpecnostna folia ktorej umiestnenie je dovolene na vsetky okna okrem celneho skla, avsak tato folia nesmie byt stmavena, musi byt cira a priehladna. Ak mas vpredu tmave folie a mas certifikat tak skor ci neskor narazis na policajta, ktory ti ten certifikat roztrha v zuboch, pretoze je zjavne a ocividne neplatny pre aplikaciu ktoru mas na okne ty....

Ak mas na okne bezpecnostnu foliu, ta je vzdy priehladna a nezatmavena, ak mas na okne zatmavenu foliu, tak sa nejedna o bezpecnostnu foliu a tym padom ju mas na okne v rozpore so zakonom a certifikat, ktory k nej mas, je neplatny.
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio

Používateľov profilový obrázok
LukasD
Vodič
Vodič
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 26.11.2013 19:39

Príspevok od používateľa LukasD »

Ano souhlasím se Saaw taky to tak mám a k tomu ani certifikát nepotřebuješ protože nikdo ani nezjistí že tam něco takového máš. Já to tam mám už dlouho i technickou už mám za sebou a nic.

Odesláno z mého GT-I9300
Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"