Hucanie v zabere

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
Midar
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25.06.2011 12:40

Hucanie v zabere

Príspevok od používateľa Midar »

Mam problem s valivym hucanim z motoru pri rychlostiach od 60-70 km/h. Zaujimave na tom je, ze sa zvycajne zacnu prejavovat az po nejakych 20-30 km a ked idem dlhsie, tak sa obcas objavi aj trasenie auta (nie volantu, bol som aj na geometrii). Mierne trasenie auta citim aj pri nizkych rychlostiach a bolo mi povedane, ze to asi robi dvojhmotny zotrvacnik. Kedze s nim ale treba menit aj celu spojku (mam DSG), zatial som to neriesil. Hucanie prestane hned ako dam nohu z plynu a nezaznamenal som, ze by na to malo vplyv zatacanie. Obcas to huci (ale podstatne menej) aj v neutrale ked stojim na krizovatke. Co by to mohlo byt?

Midar
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25.06.2011 12:40

Re: Hucanie v zabere

Príspevok od používateľa Midar »

Nikto nema skusenost s mojim problemom? Tak mi aspon povedzte, ci je pri vymene zotrvacnika potrebne menit celu spojku?

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: Hucanie v zabere

Príspevok od používateľa truli »

Z kadial si aky typ motora ?
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

Používateľov profilový obrázok
VW BORA 1,6 16V
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 676
Dátum registrácie: 15.03.2008 07:53
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Hucanie v zabere

Príspevok od používateľa VW BORA 1,6 16V »

no len taká jedna vec, v akom stave je dvojspojka v DSG (resp. koľko má kilometrov) jej stav zisťujú servisy podľa blokov meraných hodnôt. Odpoveď na tvoju otázku, moja mala najazdených 360 000km a fičala...takže si myslím, že ak ešte nikdy dvojhmota nebola menená máš niečo medzi 100000 až 150000 čo by mala vydržať aj dvojpojka v pohode (aj keď závisí ako na tom kto jazdí). Takže osobne by som asi dvojspojku moc neriešil, vymenil len zotrvačník. Neviem aký motor, aký ročník, km. Ak chceš dvojspojku vymeniť najideálnejšie to je rovno zo zotrvákom kedže rozoberanie nie je práve sranda :-)
Moja prva velka laska :lol: VW BORA 1,6 16v, AZD
Momentálne mazlíček Passat 3C5, 2.0 TDI DSG, 103kW

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: Hucanie v zabere

Príspevok od používateľa truli »

nenapisal ci ma 7 dsg tam je dvojspojka a skor si myslim ze 6 dsg. Neni problem to vyriesit ani jedno ani druhe Ako aj spravit zakladne nadstavenia. Riesim na dennom poriadku. Urcity ludia maju so mnou skusenost. Ale prevodovka to nemusi byt
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

Midar
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25.06.2011 12:40

Re: Hucanie v zabere

Príspevok od používateľa Midar »

truli: som z BB a ty? Motor je BMA, 100 kW, 2.0

VW BORA: mam 6 dsg a najazdenych 168K

Inac dnes som siel trasu BB-BR-BB, kedy sa mi standardne to hucanie objavovalo ale dnes len na jednom mieste a aj to na chvilu. Zacinam mat pocit, ze to bude skor homokyneticky klb alebo nieco take.

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: Hucanie v zabere

Príspevok od používateľa truli »

BB
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"