Trasie volant, aj po vyvazeni a cele auto vybruje

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Používateľov profilový obrázok
luky383
Vodič
Vodič
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 11.11.2014 14:58
Bydlisko: Košice

Re: Trasie volant, aj po vyvazeni a cele auto vybruje

Príspevok od používateľa luky383 »

Povedal by som ze to budu vnutorne klby. Mal som to iste na jednej sice audine ale naprava je tam rovnaka a menil som tam vnutorne klby plus boli potrhane spodne silenbloky motora a bol pokoj. Pozor silenbloky su nalisovane dva na sebe takze ten vrchny nieje vidiet v akom je stave. A co sa tyka klbu tak tie gulicky su v puzdre a casom sa to puzdro vybije /vychodi/. Vybrat von, povytierat vazelinu a skontrolovat volu. Ryha sa tam neurobi ako ti tu spominali v tom servise. To by si musel mat potrhanu manzetu a musel by sa ti tam dostat bordel aby ti urobilo ryhy...

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Trasie volant, aj po vyvazeni a cele auto vybruje

Príspevok od používateľa herin »

luky383 napísal:Povedal by som ze to budu vnutorne klby. Mal som to iste na jednej sice audine ale naprava je tam rovnaka a menil som tam vnutorne klby plus boli potrhane spodne silenbloky motora a bol pokoj. Pozor silenbloky su nalisovane dva na sebe takze ten vrchny nieje vidiet v akom je stave. A co sa tyka klbu tak tie gulicky su v puzdre a casom sa to puzdro vybije /vychodi/. Vybrat von, povytierat vazelinu a skontrolovat volu. Ryha sa tam neurobi ako ti tu spominali v tom servise. To by si musel mat potrhanu manzetu a musel by sa ti tam dostat bordel aby ti urobilo ryhy...
Ahoj luky, tak mám to najprv vymontovať, celé povymývať od vazelíny a vyskúšať?chcel som to už rovno vymeniť, len neviem ktorým mám začať, či odchádzajú na tej dlhšej poloosi napravo alebo na tej kratšej nalavo..
No a je pravda že ja mám chytený aj ten spodný silentblok/ked brzdím motorom tak mi brní radiaca páka/, len v tom servise sa do toho nejako tomu chalpíkovi nechcelo pretože ževraj treba dávať dole celú nápravu. Ja som najskôr myslel či to nemôže robiť len ten silentblok..
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
luky383
Vodič
Vodič
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 11.11.2014 14:58
Bydlisko: Košice

Re: Trasie volant, aj po vyvazeni a cele auto vybruje

Príspevok od používateľa luky383 »

Herin ak mas potrhany silenblok motora tak ho vymen a to cim skor. Ako som pisal su tam dva na sebe takze treba vymenit obidva a potom sa pust do klbov. Nieje to az take zlozite ako ti to popisal. Nevravim ye sa to meni lahko nakolko musis dat dole naparvnicu a vylisovat to von ale vacsi porod je to lisovat ako davat dole tu napravnicu. to je brnkacka. No a klby to uz uvidis ked to poriadne vycistis od vazeliny ci su vybite. Mal by byt tripodovy. Novy klb vnutorny od SPIDANU stoji cca 100 ale su aj lacnejsie ako napriklad Pascal... A ak sa ho rozhodnes cistit a budes ho chciet dat naspat tak neze tam hodis obycajnu vazelinu :) Ale v prvom rade vymen silenbloky kym ti nevydrbe vrchny lebo ten nieje najlacnejsi.

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Trasie volant, aj po vyvazeni a cele auto vybruje

Príspevok od používateľa herin »

luky383 napísal:Herin ak mas potrhany silenblok motora tak ho vymen a to cim skor. Ako som pisal su tam dva na sebe takze treba vymenit obidva a potom sa pust do klbov. Nieje to az take zlozite ako ti to popisal. Nevravim ye sa to meni lahko nakolko musis dat dole naparvnicu a vylisovat to von ale vacsi porod je to lisovat ako davat dole tu napravnicu. to je brnkacka. No a klby to uz uvidis ked to poriadne vycistis od vazeliny ci su vybite. Mal by byt tripodovy. Novy klb vnutorny od SPIDANU stoji cca 100 ale su aj lacnejsie ako napriklad Pascal... A ak sa ho rozhodnes cistit a budes ho chciet dat naspat tak neze tam hodis obycajnu vazelinu :) Ale v prvom rade vymen silenbloky kym ti nevydrbe vrchny lebo ten nieje najlacnejsi.
Myslis luky ze by som dokazal vymenit ten silentblok aj sam?ako uz som si kadeco povymienal ale tohto sa nejako obavam :)
Tie vnutorne klby by som zvladol len neviem velkost kluca na povolenie tych 5 alebo 6 sroubov co ich drzia..keby som toto vedel tak na dalsi vikend ich menim..
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: Trasie volant, aj po vyvazeni a cele auto vybruje

Príspevok od používateľa macko25 »

VZ08 je u 1.9
VZ10 je u 2.0

Používateľov profilový obrázok
luky383
Vodič
Vodič
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 11.11.2014 14:58
Bydlisko: Košice

Re: Trasie volant, aj po vyvazeni a cele auto vybruje

Príspevok od používateľa luky383 »

No pokial mas lis tak ich vymenis. Len treba davat pozor aby si ich nenalisoval krivo alebo aby ti nepraskli. Su totiz v takom plastovom puzdre ak si dobre pamatam. No a napravnocu by si mal zvladnut dat dole. Nieje to az take zlozite.

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10741
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: Trasie volant, aj po vyvazeni a cele auto vybruje

Príspevok od používateľa ejne »

A nezabudnut opat geometriu urobit
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Trasie volant, aj po vyvazeni a cele auto vybruje

Príspevok od používateľa herin »

macko25 napísal:VZ08 je u 1.9
VZ10 je u 2.0
Macko to co si napisal tak to su oznacenia tych klucov?dufam ze niekde v obchode budu vediet co je to zac a nebudu na mna kukat jak puci :)
Ja poznam ockove, stranove,imbusove a naposledy co som menil lozisko s nabojom tak tam som kupoval taky "hviezdicovy" :))
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Trasie volant, aj po vyvazeni a cele auto vybruje

Príspevok od používateľa herin »

luky383 napísal:No pokial mas lis tak ich vymenis. Len treba davat pozor aby si ich nenalisoval krivo alebo aby ti nepraskli. Su totiz v takom plastovom puzdre ak si dobre pamatam. No a napravnocu by si mal zvladnut dat dole. Nieje to az take zlozite.
Viem luky jak vyzeraju ja som uz ich mal aj raz kupene znacky lemforder..len ked sa hentomu v servise do toho nechcelo tak som ich vratil..lis nemam co je uz problem..mozno keby som postupoval opatrne tak by sa to dalo spravit aj vo zveraku..ale radsej to dam vymenit v nejakom inom servise.
Ejne a naco treba robit geometriu?
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10741
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: Trasie volant, aj po vyvazeni a cele auto vybruje

Príspevok od používateľa ejne »

Naco ? Ved napravnicu zhodis a posu ies komplet vsetko. Ale ked nechces nerob.
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"