Trasie volant, aj po vyvazeni a cele auto vybruje

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
Mango
Vodič
Vodič
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25.03.2014 15:26

Trasie volant, aj po vyvazeni a cele auto vybruje

Príspevok od používateľa Mango »

Caute.
po zime som prezul letne kolesa, samozrejme som ich nechal vyvazit v servise ako vzdy.
Volant ale zacal triast pri jazde nad 100km/h a cele auto vybruje, tak som ich nechal znova vyvazit a vybruje to stale.
Tak som skontroloval capy ramien a capy riadenia, ramena aj stabilizatory a vsetko je ok, capy chodia tazko a nevykazuju ziadu volu.
Co som si ale vsimol ze poloos na soferovej strane ma volu a chodi dnu a von v smere od prevodovky ku kulesu, druha strana to nerobi a tato soferova polos ma asi 4 mesiace dozadu vymeneny homokineticky klb. Tak sa pytam ze ci tie vybracie nemoze robit ta poloos?
Zimne pneu netriasli volantom, podotykam obe sady pneu su jazdene 1 sezonu a aj elektrony.
vie mi niekto poradit co to moze byt?

Atrix24
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 470
Dátum registrácie: 19.01.2014 20:28
Bydlisko: Galanta

Re: Trasie volant, aj po vyvazeni a cele auto vybruje

Príspevok od používateľa Atrix24 »

Je dosť možné, že to nevedia správne vyvážiť, alebo máš disky, kde treba vymedzovacie krúžky a ty si ich tam nedal. Poprípade to môže byť ohnutý disk.
CAR - VW Passat R-Line, 2.0TDi (CBBB) 125kW, MR2010

Mango
Vodič
Vodič
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25.03.2014 15:26

Re: Trasie volant, aj po vyvazeni a cele auto vybruje

Príspevok od používateľa Mango »

Disky su OK a aj vymedzovacie kruzky som dal. kolesa su jazdene 1 sezonu a bez skrabanca.

Atrix24
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 470
Dátum registrácie: 19.01.2014 20:28
Bydlisko: Galanta

Re: Trasie volant, aj po vyvazeni a cele auto vybruje

Príspevok od používateľa Atrix24 »

Si si úplne 100% istý, že sú tie disky ok? To že sú jazdené jednu sezónu, vôbec neznamená, že budú v top stave.
CAR - VW Passat R-Line, 2.0TDi (CBBB) 125kW, MR2010

Mango
Vodič
Vodič
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25.03.2014 15:26

Re: Trasie volant, aj po vyvazeni a cele auto vybruje

Príspevok od používateľa Mango »

Ano som si isty nakolko som ich kupoval uplne nove pred rokom, cize viem ze su 100% top

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: Trasie volant, aj po vyvazeni a cele auto vybruje

Príspevok od používateľa macko25 »

na každe trasenie a vybrovanie je nejaky recept... teda riesenie problemu...

ale ked pises že na zimných pred tým ti to nerobilo tak potom by som hladal problem LEN v kolesach...

Atrix24
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 470
Dátum registrácie: 19.01.2014 20:28
Bydlisko: Galanta

Re: Trasie volant, aj po vyvazeni a cele auto vybruje

Príspevok od používateľa Atrix24 »

Vidím že nechápeš, možu byť nakopnuté aj po roku. Čo si mysliš, že to závisí od času?

Ako si och skladoval, napíš presne ako ležali.
CAR - VW Passat R-Line, 2.0TDi (CBBB) 125kW, MR2010

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Trasie volant, aj po vyvazeni a cele auto vybruje

Príspevok od používateľa herin »

kámo tak presne toto riešim aj ja už tretiu sezonu ked som v roku 2012 prezul na letné pneu..
stálo ma to už cca 1000 eur na investíciách čo som dával meniť rad radom veci, ktoré samozrejme boli dobré a nič im nebolo..
z odstupom času som si uvedomil že som to radšej mal predať a kupiť si iný kus..kludne mi pošli SS a môžeme o tom podiskutovať, lebo ja som to dodnes nevyriešil...mne tiež v servise potvrdili že disky su v poriadku ..boli vyvažované 4x a to v rôznych servisoch a naposledy na tej valcovej vyvažovačke GPS Hunter ...ja ked jazdím každý do roboty po dialnici tak mám normálne vymasírované nohy, riť aj chrbát... :mrgreen:
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
MarošB5
Vodič
Vodič
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 30.10.2012 20:04

Príspevok od používateľa MarošB5 »

A čo tak neriešiť disky ale pneumatiky! Napriklad naoko neviditelná vec-prasknutý kord v pneu môže spôsobiť tieto príznaky ktoré opisujete.Ak to na iných pnaumatikách robiť nebude?na 100% to bude v pneu... :)

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Trasie volant, aj po vyvazeni a cele auto vybruje

Príspevok od používateľa herin »

prvé čo bolo tak som dal prevážiť pneu..nepomohlo..
išiel som na preváženie do iného servisu-nepomohlo..
začal som točiť pneu-predné za zadné a naopak-do kríža a kadejak dookola..nepomohlo
nasledovala výmena zadných tlmičov, dalej výmena silentblokov na predných spodných ramenách..kedže nepomohlo ani to tak nasledovalo zakúpenie úplne nových pneu-obutie a samozrejme dalšie vyváženie...nepomohlo..
dalej som pokračoval výmenou predných a zadných brzdových kotúčov aj s platničkami, výmena predných nábojov s ložiskami, výmena horneho uloženia predných tlmičov..potom do mna jeden starší pánko buchol a chytilo to koleso, tak sa opäť menilo ložisko kola, tyčka stabilizátora, tyčka riadenia s čapom a obidva vonkajšie homokineťáky...nič z týchto výmen nepomohlo a auto trasie stále dalej..
takže jediné čo mi zostáva vymeniť je tyčka stabilizátora lavého pr. kola, tyčka riadenia lavého predného kola a vnutorne homoklby..
a v jednom servise mi povedali že by som mal vymeniť spodný silentblok motora-tedá tá kosť-volá sa to reakčná vzpera a už som skončil...
V utorok som dohodnutý s kamarátom že mi požičia jeho pneu aj s diskami a uvidím ako sa to bude chovať..
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"