svetla,xenonovy efekt

2005 - 20..

Moderátor: ejne

batis71
Vodič
Vodič
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 19.03.2013 18:02

Re: svetla,xenonovy efekt

Príspevok od používateľa batis71 »

Saaw napísal:Ano je to jednoduchsie, ale je to tiez len docasne riesenie, ak ti nejaka smejdna HIDka zacmudi vnutro svetla este viac, tak sa tomu nevyhnes.. Ak je cocka cista, a aj plexi, naskor bude problem v parabolke vnutry svetla. To byva najcastejsie problem. Ak tam niekto pred tebou cpal roky vysokosvietive ziarovky, chrom na parabolke sa doslova spalil. Tam cistenie nepomaha, treba pochromovat nanovo. Robia to firmy aj u nas a nestoji to tak vela.
Kamarat s Audi A4 2001 rocnik, mal to iste na xenonoch, original D1S vybojky mu tam svietili ako cajova sviecka. Vymenil svetla za uplne nove, i ked neoriginalne cinske, ale kvalitou rovnake ako orig. Problem tym vyriesil. Ked rozobral stare svetlo, zistil, ze i ked je cocka na pohlad cista, bol na nej doslova cierny nanos prachu a boh vie coho, parabola, ktora ma byt leskla, bola uplne matna a zacmudena. Je mozne to riesit repasom a znovupochromovanim, popripade novymi svetlami.

To ze mam bixenon mi nedava pravo vediet o problemoch s halogenom? Myslis, ze mam bixenony cely zivot na vsetkych autach na ktorych som jazdil? Mal som aj auta s klasickym halogenom s parabolou, aj auta s halogenom s cockou (Passat B5,5), takze myslim si ze viem velmi dobre o problemoch ake maju halogeny vnoci :)

Oki v pohode.. o tom cisteni samozrejme viem. Ak by bol cas davno by som to spravil... :(

miso27
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23.02.2015 08:58

Re: svetla,xenonovy efekt

Príspevok od používateľa miso27 »

vidim ze sa tu horlivo debatuje,ale pohoda,rad si vypocujem viac nazorov...mne islo len o to ci by mi vedel niekto poradit ohladom krajsich halogenovych ziaroviek ako u tych klasickych zltych,a to hlavne preto lebo som menil parkovacky za diodove a kombinacia obycajnych H7 s diodovymi parkovackami nejde moc k sebe...diodove som daval aj preto ze sa mi paci ta svietivost a aby som aspon trochu pomohol baterke v aute,kedze tie diodove ziarovky maju maly odber...este som aj v celom interiery vymenil ziarovky za diodove...

Používateľov profilový obrázok
Saaw
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 16.12.2009 17:30

Re: svetla,xenonovy efekt

Príspevok od používateľa Saaw »

Moj link na Xenesis ziarovky v druhom prispevku v tomto vlakne ti nestaci? :D Xenesis maju podobnu farbu svetla ako xenony, zamerne pisem podobnu. Neviem este ake ine by si chcel poradit. Na CoolBlue som ti svoj nazor tiez napisal. Nightbrakery pre teba budu asi "prilis zlte" kedze mas snehovobiele LED, i ked su to vyborne ziarovky, i ked maju horsiu vydrz. Mozno este skusit PIA Xtreme White, ale tie su dost drahe a nepocul som na nich nejaku velku slavu. Vyskusaj Xenesis a uvidis.. Tak ci tak budu ale mierne do zlta, to je zial vlastnost halogenu.
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio

miso27
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23.02.2015 08:58

Re: svetla,xenonovy efekt

Príspevok od používateľa miso27 »

staci staci...pozeral som ich a asi ich aj vyskusam...

Používateľov profilový obrázok
Saaw
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 16.12.2009 17:30

Re: svetla,xenonovy efekt

Príspevok od používateľa Saaw »

daj sem potom pripadne postrehy, ako pripadnu inspiraciu pre dalsich klubakov, ktory chcu poradit ziarovky.. ;)
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio

Používateľov profilový obrázok
lac1kam
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 06.07.2015 13:20
Bydlisko: Bratislava

Re: svetla,xenonovy efekt

Príspevok od používateľa lac1kam »

Ahojte chlapci. neviem ci ste nieco rozumne uz vymysleli, no moje auticko naozaj svieti dost slabo, vcera v tom nocnom dazdiku som sa normalne bal jazdit lebo tie svetla boli nulove. skusal som ich zo zvedavosti vypnut a nepostrehol som ziaden rozdiel (samozrejme pri poulicnom osvetleni) pred tym som mal starsi renault a ten svietil velmy dobre.... Neviem ake ziarovky mam vo vnutri (asi H7) je to optika (nie xenon) poradte, vymena ziaroviek pomoze? Ked tak ake? Nepotrebujem nejake farebne xenonove efekty, hlavne nech to svieti.
Passat 2006 Variant 1,9 TDI

Používateľov profilový obrázok
Saaw
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 16.12.2009 17:30

Re: svetla,xenonovy efekt

Príspevok od používateľa Saaw »

Ak si cital cele vlakno, a aj to co som sem napisal, tak by si zistil, ze vymena ziaroviek nebude postacovat :) pravdepodobne mas vysvietene parabolky a je nutne ich repasovat/kupit nove svetla. Aj ta najlacnejsia ziarovka z pumpy splna minimalne poziadavky na svietivost predpisovanu legislativou SR, cize problem nehladaj v ziarovke ale v svetle ako takom. Svetlo vyber a poobzeraj cocku aj parabolu. Parabola musi byt cista, bez bubliniek pokryta suvislou vrstvou leskleho chromu. Ak to tak nie je, treba svetlo vymenit/repasovat. Tie halogen svetla nie su zas az tak drahe (ak to nekupujes priamo vo vw, ale niekde cez eshop s orig dielmi.. )
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio

jepky
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 19.07.2015 10:29

Re: svetla,xenonovy efekt

Príspevok od používateľa jepky »

xenesisi som mal v sosovke v audi A4 B6.... po prvej jazde v dazdi leteli z auta ani neviem kam dopadli... xenesisi u mna nemoze do garaze a uz vobec nie do auta.

osobne by som do auta ziadne xenonove imitacie nedaval. v dazdi nic nevidis. a koli efektu si osobne auto nenecham rozbit. Radsej kvalitne ziarovky alebo HID sadu s teplotov svetla 4300K aby si nedrazdil policajtov a na STK ich vyhodis a das klasicke ziarovky. ( Len neviem ako je to pri skodovej udalosti, ci to ma plyv )
VW Passat Variant (3C) 3.2 FSI 4 Motion DSG

Používateľov profilový obrázok
8Tomo88
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1839
Dátum registrácie: 27.05.2014 18:51
Bydlisko: Záhorie

Re: svetla,xenonovy efekt

Príspevok od používateľa 8Tomo88 »

jepky napísal: ( Len neviem ako je to pri skodovej udalosti, ci to ma plyv )
zaujimava otazka...ma niekto skusenost?


Mam Xenesisi kupene doma a este stale som ich nevymenil... stale o nich citam ake su na hovno ako zle svetia v dazdi a podobne. Ale je velka kopa ludi co na nich neda dopustit.. no neviem zatial ich tam radsej nedavam.
VW Passat CC, 2009, 2.0 TDI (CBAB)(CR) 103KW→140HP

Tomaškové CC-čkohttp://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=62568" onclick="window.open(this.href);return false;

VCDS 12.12.0

/RCD 510/OPS/BLACK ALCANTARA/R18 DAYTONA/R16 PLECHAC/H7 XENESIS/LED/

slzar
Vodič
Vodič
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 02.08.2010 19:32

Re: svetla,xenonovy efekt

Príspevok od používateľa slzar »

Ked som z auta vyhodil Xenesis, zistil som ze moje auto dokaze aj svietit na cestu.

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"