svetla,xenonovy efekt

2005 - 20..

Moderátor: ejne

miso27
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23.02.2015 08:58

svetla,xenonovy efekt

Príspevok od používateľa miso27 »

viete mi niekto poradit nejake dobre ziarovky H7?ale chcel by som nejake pekne aby svietili nejak podobne ako xenony,je mi jasne ze s H7 nedosiahnem take svietenie ako s xenonmi,ale aspon aby sa to priblizilo takemu efektu.dakujem

Používateľov profilový obrázok
Saaw
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 16.12.2009 17:30

Re: svetla,xenonovy efekt

Príspevok od používateľa Saaw »

VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio

miso27
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23.02.2015 08:58

Re: svetla,xenonovy efekt

Príspevok od používateľa miso27 »

saaw nahodou osram cool blue nepoznas?uvadzaju teplotu svetla az 5000 kelvinov...cim vyssie cislo tym lepsie?ci ako?

Používateľov profilový obrázok
Saaw
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 16.12.2009 17:30

Re: svetla,xenonovy efekt

Príspevok od používateľa Saaw »

Chces aj nieco vidiet na ceste alebo chces len aby to "svietilo ako xenon"? Original xenon ma teplotu svetla 4150 kelvinov. Cim viac kelvinov, tym studensie (a modrejsie) svetlo bude a tym aj menej na ceste uvidis. Ak tam aj nacpes 5000 kelvinove ziarovky, tak ci tak to nebude vyzerat ako xenon, iba ako namodraly halogen. Tie osram co spominas nepoznam, ja mam xenonove svetla v aute, cize nemam moc ako vyskusat.
Nie uplne chapem tu maniu dnesnych casov, ked sa chce kazdy podobat na xenon, tak tam cpu rozne cool blue ziarovky, a hidky a neviem co. Svetla maju v prvom rade svietit, a az v druhom kroku dobre vyzerat. Hold ale kazdeho osobna vec, osobne by som ale nesiel do halogenov, ktore su studensie ako tych 4000 kelvinov. Halogen sam o sebe dost slabo svieti, nie to este ak je to svetlo namodrale.
A odpoved na tvoju otazku: Cim vyssie K tym lepsie? Nie, ani cim nizsie tym lepsie, ani cim vyssie tym lepsie. Ani prilis studene svetlo nie je dobre, ale ani prilis teple. Na halogen preto max tych 4000 a pri xenone nespekulovat a dat tam to co tam dal vyrobca, cize original 4150 K. Viac K sa nerovna vyssia svietivost, iba studensia farba svetla.
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio

batis71
Vodič
Vodič
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 19.03.2013 18:02

Re: svetla,xenonovy efekt

Príspevok od používateľa batis71 »

Nakolko sa z prace vraciam v noci a halogenmi v passate nic nevidiet.... Dal som HID-ky. Pre svoju bezpecnost a bezpecnost srniek diviakov a zajacov popri ceste :)Zatial najlepsie riesenie co som nasiel i ked ilegal:(

Používateľov profilový obrázok
Saaw
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 16.12.2009 17:30

Re: svetla,xenonovy efekt

Príspevok od používateľa Saaw »

Ano, pre "bezpecnost" jedine hidky.. Ale to ze nimi vypalujes oci oprotiiducich aut, to ti nevadi ze? :) Ved hlavne, ze ty vidis... A na nastavenie, je zbytocne sa vyhovarat, nikdy ich nenastavis tak aby neprazili do oci.. jedine ich namierit do zeme, ale to potom stracaju vyznam.

Co takto nechat zrepasovat halogeny? Nastastie u nas platia iste minimalne limiti svietivosti svetiel (riesi STK), takze neverim tomu, ze tie halogeny v passate, ktore su v poriadku technicky aj opticky, svietia tak slabo, ze kvoli nim nevidis. Ak svietia slabo, nie je dobre to riesit silnejsou alebo svietivejsou ziarovkou.. Treba to riesit repasom halogenu/kupou noveho/instalaciu ORIGINALNEHO riesenia xenonov.
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio

batis71
Vodič
Vodič
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 19.03.2013 18:02

Re: svetla,xenonovy efekt

Príspevok od používateľa batis71 »

Saaw napísal:Ano, pre "bezpecnost" jedine hidky.. Ale to ze nimi vypalujes oci oprotiiducich aut, to ti nevadi ze? :) Ved hlavne, ze ty vidis... A na nastavenie, je zbytocne sa vyhovarat, nikdy ich nenastavis tak aby neprazili do oci.. jedine ich namierit do zeme, ale to potom stracaju vyznam.

Co takto nechat zrepasovat halogeny? Nastastie u nas platia iste minimalne limiti svietivosti svetiel (riesi STK), takze neverim tomu, ze tie halogeny v passate, ktore su v poriadku technicky aj opticky, svietia tak slabo, ze kvoli nim nevidis. Ak svietia slabo, nie je dobre to riesit silnejsou alebo svietivejsou ziarovkou.. Treba to riesit repasom halogenu/kupou noveho/instalaciu ORIGINALNEHO riesenia xenonov.

Ak by co i len 1 protiiduci vodic zablikal ze ho osvetlujem davam ich dole. Ale nestalo sa.... Tak sa prosim ta prestan lutovat nakolko ta nikto neoslepuje...max tak dialkovymi resp hidkami v parabole....

Používateľov profilový obrázok
Saaw
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 16.12.2009 17:30

Re: svetla,xenonovy efekt

Príspevok od používateľa Saaw »

Mas pocit snad ze sa lutujem? :) Ak by ma hidkar oslnoval, tak mu vpalim do oci bixenon a moze sa on potom lutovat.. HID je nelegalne a v aute s halogenami to nema co robit..

Ja som ti dal lepsie riesenie ako HIDky, ale chapem ze pre vela ludi je jednoduchsie kupit hidky za par korun ako vyriesit prvotny problem preco svetla slabo svietia (vysvietena/zadymena parabola/cocka). Hold ale kazdeho osobne rozhodnutie co ma vo svojom aute namontovane, a ak to zodpovednym organom nevadi, tak ok.. ;)
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio

batis71
Vodič
Vodič
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 19.03.2013 18:02

Re: svetla,xenonovy efekt

Príspevok od používateľa batis71 »

Saaw napísal:Mas pocit snad ze sa lutujem? :) Ak by ma hidkar oslnoval, tak mu vpalim do oci bixenon a moze sa on potom lutovat.. HID je nelegalne a v aute s halogenami to nema co robit..

Ja som ti dal lepsie riesenie ako HIDky, ale chapem ze pre vela ludi je jednoduchsie kupit hidky za par korun ako vyriesit prvotny problem preco svetla slabo svietia (vysvietena/zadymena parabola/cocka). Hold ale kazdeho osobne rozhodnutie co ma vo svojom aute namontovane, a ak to zodpovednym organom nevadi, tak ok.. ;)
Neviem ako svietil passat 3c priamo z vyroby. Ale cocka a ochranny kryt svetiel sa zdaju byt ciste... A je pravda ze je lahsie nahodit hid ako demontovat baraznik a vyberat svetla kvoli cisteniu s nejasnym vysledkom... Ak to stoji za to.... Pol dna si na to najdem. Len akosi tomu cisteniu neverim... Btw mas bixenony cize netusis s cim maju halogenaci v noci problem.

Používateľov profilový obrázok
Saaw
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 16.12.2009 17:30

Re: svetla,xenonovy efekt

Príspevok od používateľa Saaw »

Ano je to jednoduchsie, ale je to tiez len docasne riesenie, ak ti nejaka smejdna HIDka zacmudi vnutro svetla este viac, tak sa tomu nevyhnes.. Ak je cocka cista, a aj plexi, naskor bude problem v parabolke vnutry svetla. To byva najcastejsie problem. Ak tam niekto pred tebou cpal roky vysokosvietive ziarovky, chrom na parabolke sa doslova spalil. Tam cistenie nepomaha, treba pochromovat nanovo. Robia to firmy aj u nas a nestoji to tak vela.
Kamarat s Audi A4 2001 rocnik, mal to iste na xenonoch, original D1S vybojky mu tam svietili ako cajova sviecka. Vymenil svetla za uplne nove, i ked neoriginalne cinske, ale kvalitou rovnake ako orig. Problem tym vyriesil. Ked rozobral stare svetlo, zistil, ze i ked je cocka na pohlad cista, bol na nej doslova cierny nanos prachu a boh vie coho, parabola, ktora ma byt leskla, bola uplne matna a zacmudena. Je mozne to riesit repasom a znovupochromovanim, popripade novymi svetlami.

To ze mam bixenon mi nedava pravo vediet o problemoch s halogenom? Myslis, ze mam bixenony cely zivot na vsetkych autach na ktorych som jazdil? Mal som aj auta s klasickym halogenom s parabolou, aj auta s halogenom s cockou (Passat B5,5), takze myslim si ze viem velmi dobre o problemoch ake maju halogeny vnoci :)
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"