Trhnutie-skocenie

2005 - 20..

Moderátor: ejne

dowidopo
Vodič
Vodič
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 07.06.2013 17:16
Bydlisko: Senec

Trhnutie-skocenie

Príspevok od používateľa dowidopo »

Ahojte. Chcel by som sa opýtať čo môže spôsobovať trhnutie kolesom alebo ako by školenie. Keď pridám do vyšších otácok a držím plyn na podlahe pri preradenie dsg akoby som prešiel cez kameň, alebo normálne trhne volantom. Keď idem v kľude aj do vyšších otácok tak nič to nerobi. Iba keď tomu poriadne vykurim. Auto sa správa úplne normálne len trhne ako by zahrabalo. Je to 4motion. Dakujem
VW PASSAT 3.2FSI VR6

filipek
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1512
Dátum registrácie: 26.12.2009 11:01
Bydlisko: námestovo

Re: Trhnutie-skocenie

Príspevok od používateľa filipek »

dowidopo napísal:Ahojte. Chcel by som sa opýtať čo môže spôsobovať trhnutie kolesom alebo ako by školenie. Keď pridám do vyšších otácok a držím plyn na podlahe pri preradenie dsg akoby som prešiel cez kameň, alebo normálne trhne volantom. Keď idem v kľude aj do vyšších otácok tak nič to nerobi. Iba keď tomu poriadne vykurim. Auto sa správa úplne normálne len trhne ako by zahrabalo. Je to 4motion. Dakujem
Dsg problém
0944922443, rad pomožem kde možem :)

dowidopo
Vodič
Vodič
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 07.06.2013 17:16
Bydlisko: Senec

Re: Trhnutie-skocenie

Príspevok od používateľa dowidopo »

DSG radi úplne normálne, ono to robí skôr chvíľku po preradeni, výročím do 5000 potom prezradí a akonáhle chytí otáčky tak trhne buď volantom alebo ako by len prehrablo koleso, ale tak ešte sa mi nestalo že by prehrablo na štvorkolke koleso len tak. A teraz mi skace porucha parkovacej brzdy a akurát vtedy to začalo robiť, môže mať nejak elektronický vliv na to parkovacia brzda? Lebo mi to blika na cerveno a píska celú cestu
VW PASSAT 3.2FSI VR6

Používateľov profilový obrázok
TomXasS
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: 26.03.2012 14:40

Re: Trhnutie-skocenie

Príspevok od používateľa TomXasS »

Diagnostika neukazala nic?
Volkswagen Passat B8 Highline DFGA 7DSG 2018

dowidopo
Vodič
Vodič
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 07.06.2013 17:16
Bydlisko: Senec

Re: Trhnutie-skocenie

Príspevok od používateľa dowidopo »

Ee vôbec nič. Včera som to mal napojené a všetko bez chyby až na tú ručnu brzdu na to sa kuknem dnes. Začalo to zo dňa na deň išiel som večer preč a keď som išiel predbehnúť zrazu ako by mi skocilo zadné koleso pri vysokých otáčkach, potom zas mi trhlo volantom a tak ďalej. Dsg radi úplne normálne jak vždy. Haldex som kukal včera či náhodou neunika olej ale to tiež nie.
VW PASSAT 3.2FSI VR6

dowidopo
Vodič
Vodič
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 07.06.2013 17:16
Bydlisko: Senec

Re: Trhnutie-skocenie

Príspevok od používateľa dowidopo »

Ešte ma napadla jedna vec. Nemôže to spôsobovať ESP? Lebo to je také akoby jedno koleso skôr zabralo ako druhé alebo ako keď ESP pribrzduje v šmyku. Presne tak sa to chová. A asi pred mesiacom sa mi vyplo ESP a nevedel som ho zapnúť. Podarilo sa mi to až po niekolkatom naštartovaní. A predtým som bol v dosť veľkom blate čiže možno nejaký snímač alebo tak.
VW PASSAT 3.2FSI VR6

dowidopo
Vodič
Vodič
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 07.06.2013 17:16
Bydlisko: Senec

Re: Trhnutie-skocenie

Príspevok od používateľa dowidopo »

Problém vyriešený, vymenil som motorcek parkovacej brzdy a auto ide ako má žiadne trhanie ani nič.
VW PASSAT 3.2FSI VR6

filipek
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1512
Dátum registrácie: 26.12.2009 11:01
Bydlisko: námestovo

Re: Trhnutie-skocenie

Príspevok od používateľa filipek »

to si ako na to prišiel? :mrgreen: :mrgreen:
0944922443, rad pomožem kde možem :)

dowidopo
Vodič
Vodič
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 07.06.2013 17:16
Bydlisko: Senec

Re: Trhnutie-skocenie

Príspevok od používateľa dowidopo »

Lebo motorcek bol odhalený :D len som nečakal že motorcek môže niečo také spôsobovať :D
VW PASSAT 3.2FSI VR6

filipek
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1512
Dátum registrácie: 26.12.2009 11:01
Bydlisko: námestovo

Re: Trhnutie-skocenie

Príspevok od používateľa filipek »

tak to by ma nikdy nenapadlo.
0944922443, rad pomožem kde možem :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"