blinkre sa "zblaznili"

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
yogi46
Vodič
Vodič
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 15.01.2011 16:04
Bydlisko: Bratislava

blinkre sa "zblaznili"

Príspevok od používateľa yogi46 »

Zdravim Vas klubaci,

vcera sa mi stala taka neprijemna vec, prichadzam na krizovatku dam pravy blinker a na palubovke mi zacne blikat sipka laveho blinkru..... Vypol som blinker, za krizovatkou zastavil, ze to cele vyskusam.... Takze na pravy blinker mi blikal lavy, aj sipka na palubovke, ked som dal lavy, tak mi zase blikal lavy.... Vystrazne svetla /vsetky 4 smerovky/ fungovali normalne. Vybral som kluc, zamkol auto, pockal chvilu odomkol a stale to blblo....Uz som sa zmieril, ze zase nieco umrelo a volal som elektrikarovi... Povedal mi, ze tam mozu odist packy, ze to je komplet aj so stieracom aj s tempomatom, pripadne nejaka riadiaca jednotka.... Tak som isiel dalej a zrazu to zase normalne funguje, tak teraz neviem, ci to je vystraha, ze sa mam v dohladnej dobe pripravit na vymenu celeho toho mechanizmu pod volantom, alebo len zblbla ta elektronika. Nestalo sa Vam to uz niekomu?? Pripadne cim to mohlo byt??

Dnes som isiel kratku trasu a zatial funguju....tak neviem.

Dakujem.

Používateľov profilový obrázok
TomXasS
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: 26.03.2012 14:40

Re: blinkre sa "zblaznili"

Príspevok od používateľa TomXasS »

Urcite to daj na diagnostiku.
Mozno to bola len sporadicka chyba, ak to spravilo len raz.
Volkswagen Passat B8 Highline DFGA 7DSG 2018

Používateľov profilový obrázok
BrunoC
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2202
Dátum registrácie: 02.10.2010 21:01
Bydlisko: Vráble :)

Re: blinkre sa "zblaznili"

Príspevok od používateľa BrunoC »

Nepočúvaj chalanov čo sa tomu nerozumejú!
Na páčkach nemá čo odisť, blinker funguje takže packy pohybuje kúskom plosaku a ten behá medzi pásikmi (ťažko sa to vysvetľuje treba vidieť, proste tam sa može pokaziť to že sa pohla ta doštička), poto ide dalej signal cez kable do RJ (podvolatovka), takže ta sa može pokaziť akurát tak. ;)
my Black wagon
Obrázok
-------------------------
Zopár vecí na predaj

VAG 15.7.1 CZ / Drobne upravy v okolí NR! :)

yogi46
Vodič
Vodič
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 15.01.2011 16:04
Bydlisko: Bratislava

Re: blinkre sa "zblaznili"

Príspevok od používateľa yogi46 »

Zdravim, takze odvtedy som uz dost najazdil a zatial sa to nezopakovalo, tak to snad bola len jednorazova nahodna zavada.

Používateľov profilový obrázok
8Tomo88
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1839
Dátum registrácie: 27.05.2014 18:51
Bydlisko: Záhorie

Re: blinkre sa "zblaznili"

Príspevok od používateľa 8Tomo88 »

Treba skusat,jazdit,blinkrovat :D a uvidis
VW Passat CC, 2009, 2.0 TDI (CBAB)(CR) 103KW→140HP

Tomaškové CC-čkohttp://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=62568" onclick="window.open(this.href);return false;

VCDS 12.12.0

/RCD 510/OPS/BLACK ALCANTARA/R18 DAYTONA/R16 PLECHAC/H7 XENESIS/LED/

Používateľov profilový obrázok
kiri
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.12.2013 12:38
Bydlisko: MT

Re: blinkre sa "zblaznili"

Príspevok od používateľa kiri »

Mám podobnú skúsenosť. Asi 2-3 týždne dozadu, keď bol prvý tuhší mráz okolo -10°C tak cestou z práce dám blinker doprava, normálne bliká vpravo no po prejdení zákruty a automatickom vypnutí následne 3x blikol ľavý blinker. Zostal som zaskočený, no akosi mi hlava vyhodnotila že to je nejaká blbosť a asi sa mi to len zdalo.
Ďalšia zákruta vpravo, situácia sa zopakovala. Smerovka vľavo bez problémov. No odvtedy sa to už nestalo ani raz, tak som to priradil trochu vyšťavenej baterke kvôli nočným teplotám a samotnej dennej mínusovej teplote. Ak na niečo prídete dajte vedieť :-)
VW Passat 3C, 1,9 TDi, 77 kW, BXE, 2007

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: blinkre sa "zblaznili"

Príspevok od používateľa janosik93 »

yogi46 :
mal som už 2 golfy a jeden passat s takym problemom. všetky tri vadne pačky .... po výmene je klud. robilo to sporadicky raz za 2-3 mesiace potom nič. už pol roky od vymeny poslednej pačky a neozvali sa ....
BrunoC: a tie male SMD čo su v pačke sa pokaziť alebo časom spraviť studeny spoj nemôžu? :mrgreen:
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"