Vymena oleja

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Používateľov profilový obrázok
Danny500
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.06.2014 15:29

Vymena oleja

Príspevok od používateľa Danny500 »

Zdravim, mam vw passat 3C r. 2008 1.9 TDI
Olej tam mam longlife 507.00
musi sa vymenit olej po 15 000 alebo ho mozem aj neskor?
Dakujem

Používateľov profilový obrázok
TomXasS
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: 26.03.2012 14:40

Re: Vymena oleja

Príspevok od používateľa TomXasS »

LL je variabilny interval /az do 30 000km/.
Palubny pocitac by ta mal vyzvat na vymenu oleja (je tam snimac kvality oleja), ak je vsetko nastavene od vyroby.
Volkswagen Passat B8 Highline DFGA 7DSG 2018

kondor
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 30.01.2013 09:03

Re: Vymena oleja

Príspevok od používateľa kondor »

ziaden snimac KVALITY oleja v aute nieje.. ak by sme mali tento termin brat doslovne. Pri LL rezime sa onen udaj o porcii kilometrov, ktore je este mozne na danu olejovu napln najazdit, aktualizuje podla cisto matematickeho vypoctu-prednastaveneho algoritmu, ktory berie do vypoctu rozne vstupne udaje.. ako napr. pocet najazdenych km, pocet studenych startov (vozy s LL rezimom maju teplotne cidlo pre olej), pomer najazdenych km za prevadzkovej teploty a za studena, vyuzivane otacky motora a pod. Na zaklade toho vyhodnocuje a aktualizuje udaj o km do servisnej prehliadky.

P.S pochopitelne kazdy triezvo uvazujuci motorista by mal mat vedomost o tom, ze vo vozidle ktore beha prevazne kratke trasy a hlavne po meste poskakovacky a caste studene starty, nechat akykolvek olej viac ako 10-12tkm je dost nevhodne a takyto olej, po takejto porcii km v takychto prevadzkovych podmienkach uz nedosahuje parametre a vlastnosti ktore by mal mat z hladiska dostatocnej ochrany motora, z hladiska mazania a degradacie viskozitnych vlastnosti, tak aj z hladiska chemickeho vycerpania.

Pri prevaznych jazdach na dlhsie vzdialenosti, kedy niesu caste studene starty a znacna vacsina kilometrov je nabehana za tepleho motora, je 15tkm v pohode a s prizmurenym okom sa da akceptovat aj viac.

Používateľov profilový obrázok
TomXasS
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: 26.03.2012 14:40

Re: Vymena oleja

Príspevok od používateľa TomXasS »

Kazdopadne ho vymenit po 15 000 mozes, nic tym neskazis.
Volkswagen Passat B8 Highline DFGA 7DSG 2018

Používateľov profilový obrázok
Danny500
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.06.2014 15:29

Re: Vymena oleja

Príspevok od používateľa Danny500 »

ďakujem vam za rady, ide len oto ze mi palubny pocitac vyhodil ze som najazdil uz 15000km a pyta si servis cize vymenu, chcel som sa tymto opytat ci autu uskodim ked olej vymenim po zime, alebo radsej mam vymenit teraz

kondor
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 30.01.2013 09:03

Re: Vymena oleja

Príspevok od používateľa kondor »

za mna urcite vymenit.. alebo je to snad az taka nakladna polozka, ze to musis odlozit a setrit aj na tomto uplne zakladnom servisnom ukone?

Je sice pravda, ze ten motor tym asi nepopravis ak ten olej nevymenis a nabehas na nom este tu zimu, no naco zbytocne stazovat zivot motoru a kazdym takymto krokom mu skracovat zivotnost a zhorsovat kondiciu.. Ono pani by ste boli asi dost prekvapeni a mierne sokovani, ak by ste dali vase oleje na triborozbor a zistili aka je to celkom slusne zdegradovana zumpa uz aj po tych 15tkm a nehovoriac, ak sa jazdia kratke trasy hlavne (ako som uz spominal)..

patkos
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13.12.2014 18:25

Re: Vymena oleja

Príspevok od používateľa patkos »

Ahojte,
tak som sa pridal do "rodiny" :D . Kupil som passat CC 1,8TSI 2010 a v BA chcem ist dat vymenit olej, filter, prip. vymenit na xenonoch vybojky(?!) (jedna zmenila teraz farbu na fialovo) ...

Poradite servis kde neojebkavaju, nedojebkavaju auto a vedia to poriesit (aj s pocitacom, nastavenim svetiel atd. co sa ma) a nezapytaju o "200%" naviac? (ci to by som chcel vela :lol: ?)

-Neviete co by toto vyslo vo VW? (ako rad by som zachoval servisnu historiu- doteraz bolo vo VW ale pocul som, ze autorizovane serv. su dobri "nenazranci" :D a ze budem vsetko extra preplacat )

a jedna skusenost... Tiez vam pal. pocitac oznami "skontrolujte olej" az ked je hladina pod druhym "zahnutim"? 8O (teda pod druhym Cckom na obrazku)
Obrázok :roll:
Ako je to vazne ked je hladina takto? (najazdil som na tom tak 10km kym som checkol a dolial. Motor vsak nemal nejaky zvlastny zvuk nebo neco. Kontrolu hladiny som robil pri vychladnutom motore).
Passat CC 1,8TSI 2010 ,DSG

Používateľov profilový obrázok
TomXasS
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: 26.03.2012 14:40

Vymena oleja

Príspevok od používateľa TomXasS »

Olej je v poriadku. Aj tak ho ides menit tak len dolej aby nesvietil.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Volkswagen Passat B8 Highline DFGA 7DSG 2018

Používateľov profilový obrázok
8Tomo88
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1839
Dátum registrácie: 27.05.2014 18:51
Bydlisko: Záhorie

Re: Vymena oleja

Príspevok od používateľa 8Tomo88 »

Ja som mal tiez original nastavene v palubaku Longlife na 30 tisic,ale hned ako som auto kupil som si to dal cez diagnostiku zmenit na 15 tisic. Palubak krasne ukazuje a odpocitava kilometre a aj dni...
VW Passat CC, 2009, 2.0 TDI (CBAB)(CR) 103KW→140HP

Tomaškové CC-čkohttp://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=62568" onclick="window.open(this.href);return false;

VCDS 12.12.0

/RCD 510/OPS/BLACK ALCANTARA/R18 DAYTONA/R16 PLECHAC/H7 XENESIS/LED/

Používateľov profilový obrázok
TomXasS
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: 26.03.2012 14:40

Re: Vymena oleja

Príspevok od používateľa TomXasS »

A poradim vam fintu, netreba to ani cez diagnostiku menit, ked sa resetne servis cez budiky tak sa prestavi na 15 000/rok fixny interval. Po podrzani klucika napise kolko km a dni ostava do vymeny.
Takisto aj vopred upozornuje ak sa blizi 15 000km/rok.
Volkswagen Passat B8 Highline DFGA 7DSG 2018

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"