POMOOOOOC ...mam problem

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Používateľov profilový obrázok
VW BORA 1,6 16V
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 676
Dátum registrácie: 15.03.2008 07:53
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: POMOOOOOC ...mam problem

Príspevok od používateľa VW BORA 1,6 16V »

no čo sa týka čidla teploty, myslím, že na to bola zvolávačka lebo prvé automaty s tým mali problém. To čidlo by som nechal tak lebo to je už poriešené softvérovo po zvolávačke alebo už u neskorších rokov :-) Inak zaujímal by ma nájazd, lebo tie spojky vydržia celkom dosť.
Tak či tak ak to budeš riešiť cez sixtu bude chcieť bloky meraných hodnôt :-)
Moja prva velka laska :lol: VW BORA 1,6 16v, AZD
Momentálne mazlíček Passat 3C5, 2.0 TDI DSG, 103kW

Používateľov profilový obrázok
petbor
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 09.10.2012 04:32
Bydlisko: Michalovce

POMOOOOOC ...mam problem

Príspevok od používateľa petbor »

Lamely spojky sa dajú meniť samostatne ale je vysoko pravdepodobne ze dvojhmota uz bude rozbitá. Takze je na zamyslenie ci pri jednej demontáži prevodovky to uz nespravit naraz.
Co sa týka životnosti lamiel - ano vydržia dlho ale veľmi záleží od spôsobu jazdy. V kolónach, v meste, pri ťahaní, pri plne zaťaženom vozidle sa opotrebujú omnoho skor. Kvôli jemnosti radenia je DSG nastavene tak aby lamely preklzavali takze je jasne prečo sa opotrebuvavaju v takýchto prevádzkach skor.
Napríklad ak mas autohold zapnuté tak po chvíli statia automaticky prevodovka vyradí rýchlosť a zatiahne ručnú to je kvôli ochrane lamiel.



Sent from my iPhone using Tapatalk
VW Passat Variant 2006 3C/Highline/3.2V6 DSG/4M
VW Golf IV 2003, Highline/1.6SR/AT

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
petbor
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 09.10.2012 04:32
Bydlisko: Michalovce

POMOOOOOC ...mam problem

Príspevok od používateľa petbor »

K tomu cidlu - ak bola zvolávacka a auto na nej nebolo ma tym pádom starý software čiže ráta aj s touto informáciou tym pádom je viskozita oleja iná akú ráta ECU a môže to vplývať aj na jemnosť radenia.
Takze minimálne doporučujem vymeniť FW DSG pri výmene lamiel.



Sent from my iPhone using Tapatalk
VW Passat Variant 2006 3C/Highline/3.2V6 DSG/4M
VW Golf IV 2003, Highline/1.6SR/AT

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
GTiBlasen
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 213
Dátum registrácie: 23.05.2008 10:58
Bydlisko: NR
Kontaktovať používateľa:

Re: POMOOOOOC ...mam problem

Príspevok od používateľa GTiBlasen »

PINTO napísal:
petbor napísal:Konkrétne tu na stránke je 10 najčastejších závad na DSG http://www.prevodovky-sixta.cz/index.ph ... ek-dsg-161" onclick="window.open(this.href);return false;
Tvoj popis mi sedí asi na opotrebované lamely spojky...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dakujem .. musim sa priznat ze toto som prehliadol ...
Sedi to presne na tieto dva body .....

Popis zkoušky při škubání vozidla.

1) nastartovat vozidlo, zařadit D a pomalu pouštět pedál brzdy, nešlapat na plynový pedál

- vozidlo se musí rozjet plynule a přeřadit z 1r. na 2r. bez škubání, pokud vozidlo škube jsou vadné lamelové spojky

... pri tomto bode auto trha popripade zdochne :-/ .. pripadne nizsie tam pise ze ked zaradim R auto sa ma kludne pohnut lenze ja ked zaradim R auto sa nepohne az ked ja jemne tuknem plynu .. takze pravde podobne to budu lamely spojky .. len mam taku podotazku este pretoze do toho nejak extra nerozumiem .. ked mi treba menit lamely treba menit cely dvojhmotak ??

Co s tym ma dvojhmotak? Pokial ti nebucha nevidim dovod da sa ale skontrolovat ci je ok
http://WWW.RC-AUTOSERVIS.SK" onclick="window.open(this.href);return false;


Dorabky vybav VW group, Autoservisne prace v pripade zaujmu piste PM!!!

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: POMOOOOOC ...mam problem

Príspevok od používateľa janosik93 »

oporučam vymeniť olej, nahrať nový soft , spraviť adaptaciu spojek plus adaptačnu jazdu a vyskušať. ak nepomôže tak nove spojky plus zotrvak a DSG k tomu
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

PINTO
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 04.09.2014 10:17
Bydlisko: Košice

Re: POMOOOOOC ...mam problem

Príspevok od používateľa PINTO »

no isto bude lepsie vymenit aj lamely aj dvohmotak naraz pri jednej demontazi prevodovky .. len nechcem si ani predstavit o kolko lahsia bude moja penazenka :-( ... ale ked ma byt auto v poriadku na peniaze sa nesmie pozerat :-D ..

.. a este by ma zaujimalo ako zistim ci auto bolo na zvolavacke ?? .. staci ist do autorizovaneho servisu nech napoja auto na pocitac alebo maju nejake zaznami o tom ?? nech viem ci menit to cidlo alebo co s nim ..

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: POMOOOOOC ...mam problem

Príspevok od používateľa janosik93 »

v autorizaku dač spraviť soft plus nastavenia. potom vyskušať. ak nepomôže tak meniť diely. aj ja mam automat, a za komfort sa plati :-)
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

PINTO
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 04.09.2014 10:17
Bydlisko: Košice

Re: POMOOOOOC ...mam problem

Príspevok od používateľa PINTO »

janosik93 napísal:v autorizaku dač spraviť soft plus nastavenia. potom vyskušať. ak nepomôže tak meniť diely. aj ja mam automat, a za komfort sa plati :-)

.. nieco mi hovor pred tym som mal bmw 530xi, 190kw takze viem co je to ryhat peniaze za komfort :-D ..
..ked stiahnem soft staci napojit pocitac a dat jakeby aktualizaciu stareho ??

Používateľov profilový obrázok
petbor
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 09.10.2012 04:32
Bydlisko: Michalovce

POMOOOOOC ...mam problem

Príspevok od používateľa petbor »

Soft nestiahnes sám a nezauktualizujes :) ... To ti spravia v servise.
Tam podľa VINka aj zistia ci auto bolo na zvolavacke a co bolo robené. Majú záznamy.


Sent from my iPhone using Tapatalk
VW Passat Variant 2006 3C/Highline/3.2V6 DSG/4M
VW Golf IV 2003, Highline/1.6SR/AT

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
VW BORA 1,6 16V
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 676
Dátum registrácie: 15.03.2008 07:53
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: POMOOOOOC ...mam problem

Príspevok od používateľa VW BORA 1,6 16V »

Presne tak majú tam všetko. ZA komfort sa platí. Myslím že (ale nie u VW) s dvojspojkou a poprípade s mechatronikou sa dostaneš na 900-1000€, dvojhmota 500€ plus všetka robota :-)
Vo VW dáš okolo 30€ možno menej za nahratie nového softu a prispôsobenie, ale daj si rovno spraviť aj tie bloky meraných hodnôt.
A hlavne aby motor nehlásil žiadnu chybu, tak zdiagnostikovať aj ten pre istotu.
Moja prva velka laska :lol: VW BORA 1,6 16v, AZD
Momentálne mazlíček Passat 3C5, 2.0 TDI DSG, 103kW

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"