Adaptacia DSG6 / nizke otazky

2005 - 20..

Moderátor: ejne

wladkolc
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.10.2011 06:14

Adaptacia DSG6 / nizke otazky

Príspevok od používateľa wladkolc »

Ahojte,

stretli ste sa uz s niecim podobnym? Pred adaptaciou prevodovka pekne podradovala, drzala motor vo vyssich otackach. Teraz si zvykne preradi do 5 aj v 55km/h. Ked spomalim otacky klesnu, ale nepodradi. Ked jemne pridavam zacne sa trapit motor a pridava bez toho aby podradilo.

Adaptaciu som robil presne podla pokynov a test-drive taktiez, skusal som to viac krat, kazdopadne by sa mala adaptacia dokoncit po cca 2 dnoch sama.

Viete mi poradit? jenda sa o Passat Variant 2006 BKP 103kw

Diky

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: Adaptacia DSG6 / nizke otazky

Príspevok od používateľa truli »

Nechapem tvoj problem vacsinou ludia sa stazuju ze im to radi az pri vysokych otackach. Adaptacia sa robi po vymene oleja v prevodovke ale je pravda ze niektorym sa to robi aj bez. Pokial viem ked spravim adaptaciu tak prevodovka radi 1-2 pri cca 1600 otacok a mysli za aj ine rychlosti do 2000 otacok. Lennze po case si zvykne na tvoju jazdu a prisposobi sa tebe. Prevodovka je ucenliva. A nechapem ake 2 dni sama. Napis presny postup ako si robil adaptaciu.
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

Používateľov profilový obrázok
VW BORA 1,6 16V
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 676
Dátum registrácie: 15.03.2008 07:53
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Adaptacia DSG6 / nizke otazky

Príspevok od používateľa VW BORA 1,6 16V »

Chápem to tak s tými dvoma dňami, že prevodovka sa prispôsobuje jeho štýlu jazdy ako si spomínal truli. No hold ak spravil správne adaptáciu má tam továrenské hodnoty a musí si ju naučiť na svoj štýl jazdy :-)
Moja prva velka laska :lol: VW BORA 1,6 16v, AZD
Momentálne mazlíček Passat 3C5, 2.0 TDI DSG, 103kW

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: Adaptacia DSG6 / nizke otazky

Príspevok od používateľa truli »

Nie. Takto spravis zakladne nadstavenie prevodovky - chod spojok a inych veci ale to nejdem rozpisovat. 2 dni nerozumiem to by ma zakaznik asi nak......l do zadku. Odstupom casu a po urcitych km si zvykne na styl jazdy majitela. Niekomu zlenivie a niektorym radi vo vysokych otackach. Preto je dobre spravit zakladne nadstavenie ktore optimalizuje fabricke hodnoty urcene pre danu prevodovku.
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

Používateľov profilový obrázok
VW BORA 1,6 16V
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 676
Dátum registrácie: 15.03.2008 07:53
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Adaptacia DSG6 / nizke otazky

Príspevok od používateľa VW BORA 1,6 16V »

Ja som len reagoval na to, čo asi myslel chalan tými dvoma dňami. Viem čo všetko taká adaptácia obnáša a aj veci okolo toho :-)
Moja prva velka laska :lol: VW BORA 1,6 16v, AZD
Momentálne mazlíček Passat 3C5, 2.0 TDI DSG, 103kW

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: Adaptacia DSG6 / nizke otazky

Príspevok od používateľa truli »

Vsak poho :wink:
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

wladkolc
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.10.2011 06:14

Re: Adaptacia DSG6 / nizke otazky

Príspevok od používateľa wladkolc »

Myslel som tym to, ze ak nespravim vsetky potrebne kroky ako test drive po adaptacii, spravi si tuto skusku sama pocas jazdy a to bude trvat cca 2 dni (tiez neviem ako na to niekto prisiel).

postup som dal tu ako note: http://notes.io/BNk" onclick="window.open(this.href);return false;

len neviem ci to vsetko robim dobre, podla vsetkeho nemusi presne dodrzovat postup, len splnit postupne co treba. Nemam ako robit pocas jazdy vsetky tie veci na test-drive postupne. to by som asi potreboval nejaky zavodny okruh :)

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: Adaptacia DSG6 / nizke otazky

Príspevok od používateľa truli »

No moze byt kludne jazdi :wink:
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

wladkolc
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.10.2011 06:14

Re: Adaptacia DSG6 / nizke otazky

Príspevok od používateľa wladkolc »

Takze spravit adaptaciu a zivsie jazdit?

libero1071
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 277
Dátum registrácie: 17.11.2010 17:24

Re: Adaptacia DSG6 / nizke otazky

Príspevok od používateľa libero1071 »

truli napísal:Adaptacia sa robi po vymene oleja v prevodovke
dôvod?

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"