Výmena ložiska s nábojom zadné koleso Passat Variant 3C 4mot

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
Jozefr85
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 24.05.2011 11:42
Bydlisko: Bratislava/Topolcany
Kontaktovať používateľa:

Výmena ložiska s nábojom zadné koleso Passat Variant 3C 4mot

Príspevok od používateľa Jozefr85 »

Ahojte,

prešiel som si cele fórum, no nepodarilo sa mi nájsť nejaké bližšie info k téme ...

Viete mi poradiť ako na to v prípade Passata s náhonom na všetky 4 kolesá?
Čaká ma tam nejaká záludnosť?

Ďakujem za akékoľvek info.

Jozef.

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: Výmena ložiska s nábojom zadné koleso Passat Variant 3C

Príspevok od používateľa macko25 »

Das dole poloos od haldexu a zvysok je rovnaky ako u inych aut...
Osobne by som asi vybral cely "uchyt" na konkretnej strane a robil to na stole...

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: Výmena ložiska s nábojom zadné koleso Passat Variant 3C

Príspevok od používateľa truli »

Skusenejsi to robia aj bez vybratia poloosi. Za dalsie netreba zabudnut na otvorenie elektronickej brzdy. Dolu drziak brzdica plus kotuc plus srouba honokinetaju polosi zo zadu 4 srouby neviem ci 10-12 tisic hran . Lozisko nepojde len tak lacho a ak sa nemylim zalezi ci kupis s rovno s novou nabojkou alebo musis staru prelisovat do noveho. Keby si vsetko poodpajal ood ramien tlmica musis geometriu spravit. Pri vymene loziska pozor na ABS snimac a nabojku ak by si nahodou pouzil tazsie naradie kladivo. Keby to A6 tak to je iny orech.
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

Jozefr85
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 24.05.2011 11:42
Bydlisko: Bratislava/Topolcany
Kontaktovať používateľa:

Re: Výmena ložiska s nábojom zadné koleso Passat Variant 3C

Príspevok od používateľa Jozefr85 »

truli napísal:Skusenejsi to robia aj bez vybratia poloosi. Za dalsie netreba zabudnut na otvorenie elektronickej brzdy. Dolu drziak brzdica plus kotuc plus srouba honokinetaju polosi zo zadu 4 srouby neviem ci 10-12 tisic hran . Lozisko nepojde len tak lacho a ak sa nemylim zalezi ci kupis s rovno s novou nabojkou alebo musis staru prelisovat do noveho. Keby si vsetko poodpajal ood ramien tlmica musis geometriu spravit. Pri vymene loziska pozor na ABS snimac a nabojku ak by si nahodou pouzil tazsie naradie kladivo. Keby to A6 tak to je iny orech.
Áno, mám celý HUB kolesa s ložiskom.
Zajtra sa na to pozriem, vybavenie mám takže snaď to pôjde. Doteraz som sa staral o Audi A4 B6, teraz sme kupili s manželkou Passata kombi verziu s poškodeným ložiskom s tým, že nám dal nový diel k tomu. Ak sa všetko dobre podarí postnem foto.

Ďakujem Vám za info.

Jozef.

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"