Cyklonový odlučovač Passat 3C 2006 AXZ VR6

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
Jarroo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46

Cyklonový odlučovač Passat 3C 2006 AXZ VR6

Príspevok od používateľa Jarroo »

Čaute všetci,riešil niekto z vás vysoký podtlak odvetrania bloku motora AXZ VR6? V motore je taký vysoký podtlak,že sa pri volnobehu nedá ani vybrať nalievaciu zátku na olej,motor sa trasie má nižší výkon,1100 otáčiek volnobeh /prietokomer vzduchu je oklamaný iným prietokom ako si nameria,lebo hadica z bloku motora je za ním./Pravdepodobne budem musieť vymeniť veko ventilov ,kde je v ňom integrovaný aj cyklonový odkalovač s redukčným ventilom odvetrania.,stojí to 250Euro,asi si inak nepomôžem ,len vymeniť veko ventilov???.Ak toto už niekto riešil rád si nechám poradiť.

Používateľov profilový obrázok
petbor
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 09.10.2012 04:32
Bydlisko: Michalovce

Cyklonový odlučovač Passat 3C 2006 AXZ VR6

Príspevok od používateľa petbor »

S niečim podobným bol problém u nás vo firme na služobnej Audi A3 1.6 .... Chceli to meniť v servise ze vraj to je vadné ale nedali sme to vymeniť lebo okrem zvýšenej spotreby oleja (cca liter na 10000km) to nerobí nič a chceli za to nejakých 500€


Sent from my iPhone using Tapatalk
VW Passat Variant 2006 3C/Highline/3.2V6 DSG/4M
VW Golf IV 2003, Highline/1.6SR/AT

Obrázok

Jarroo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46

Re: Cyklonový odlučovač Passat 3C 2006 AXZ VR6

Príspevok od používateľa Jarroo »

Mám to vyriešené bolo treba vymeniť celé veko ventilov,žial je odkalovač integrovaný vo veku ventilov,sú motory ktoré to majú na ňom namontované,napr 2,0 FSi-/audi A6/ ale aj niektoré 1,8 prvej a druhej generácie FSi ale ten cyklonový odvetrávač sa v pohode mení tento rok som už menil asi na troch autách,motory trhajú a nemajú výkon,a čo je najhoršie ,tak je vysoký podtlak v motore a sú s tým namáhané simeringy aj spotreba oleja je vyššia.Ono je to tak vymyslené,že v sacom potrubí je na motore AXZ až 700mbar podtlak a ten je potom v tom cyklone redukovaný na 40 mbar , aby nedochádzalo k tomu čo sa aj stalo na tom mojom spomínanom motore. Bolo to roboty ako na kostole,musel som dať dolu predný nárazník,prednú stenu aj s chladičmy aby som sa dostal na skrutky sania a nakoniec som musel jednu skrutku odvrtať,lebo bola tak zahriznutá ,že sa nedala povoliť a prešmykol sa 30-ka torzen a aj spodok sania bol uchytený spolu s vysoko tlakovou zásobníkovou tyčou aj to bola fuška demontovať a až potom som sa dostal na veko ventilov po demontáži sania.Motor teraz ide v pohode a volnobežné otáčky sú OK. /cena 250Euro/

Používateľov profilový obrázok
petbor
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 09.10.2012 04:32
Bydlisko: Michalovce

Cyklonový odlučovač Passat 3C 2006 AXZ VR6

Príspevok od používateľa petbor »

Keď sa nad tym co píšeš zamýšľam tak máš pravdu, lebo okrem spotreby oleja je aj problém s trhanim, no boli na motore aj vadné sviečky a zapaľovací modul ale toto spravili na kulanciu no odlučovač už sme mali zaplatiť ... Niekedy nechápem prístup servisov.


Sent from my iPhone using Tapatalk
VW Passat Variant 2006 3C/Highline/3.2V6 DSG/4M
VW Golf IV 2003, Highline/1.6SR/AT

Obrázok

Jarroo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46

Re: Cyklonový odlučovač Passat 3C 2006 AXZ VR6

Príspevok od používateľa Jarroo »

Je to prístup určitých ľudí ktorí pracujú s garanciami čo už?Ja sa tomu niekedy tiež čudujem, ale asi na každého platí iný meter!


__________________________________
Audi S6 4,2 V8. 350PS

Používateľov profilový obrázok
silence23
Vodič
Vodič
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 07.08.2009 22:52
Bydlisko: Michalovce

Re: Cyklonový odlučovač Passat 3C 2006 AXZ VR6

Príspevok od používateľa silence23 »

Ozivim vlakno. Mal som rovnaky problem. V autorizaku technikovi cez ETKU ponukalo len cele veko hlavy za 290eur, no trochu som patral a nasiel som aj samotny odlucovac. Cena je podstatne prijatelnejsia. Vyraba ho VAICO a najdete ho pod ich kodom "V10-4601" - vid foto. Diel sa da zohnat do 40eur. Pri vymene odporucam menit tesnenie sania (03H133237B) a tesnenie veka hlavy (03H103483C).

Obrázok
VW Polo 9N 1.4TDi 55kW (2004) kod motora AMF

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"