Praslanie v Lavom kolese pri vytoceni volatnu

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
Mango
Vodič
Vodič
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25.03.2014 15:26

Praslanie v Lavom kolese pri vytoceni volatnu

Príspevok od používateľa Mango »

Ahojte, dnes rano som si vsimol ako som isiel do roboty ze ked som vychadzal z garaze a mal som naplno vytoceny volant tak mi praskalo daco v lavom prednom kolese, neviete co to moze byt? Praska to do oboch stran ked je vytoceny volant a hlavne ked sa rozbieham z miesta.

filipek
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1512
Dátum registrácie: 26.12.2009 11:01
Bydlisko: námestovo

Re: Praslanie v Lavom kolese pri vytoceni volatnu

Príspevok od používateľa filipek »

homokinetáák..
0944922443, rad pomožem kde možem :)

Používateľov profilový obrázok
Jaro1
Vodič
Vodič
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 24.05.2009 20:42
Bydlisko: Košice

Re: Praslanie v Lavom kolese pri vytoceni volatnu

Príspevok od používateľa Jaro1 »

Jednoznačne homokinetický kĺb. Pozri si manžetu, či nie je zababraná od vazelíny ( ak áno, je deravá ) taktiež okolo neho a aj na vnútornej strane disku by to malo byť zamazané ( nahádzaná vazelína ). Ak je manžeta deravá, dostala sa tam voda so sajrajtom ( blato, piesok apod.) Tak odchádzajú hk - kĺby.

Mango
Vodič
Vodič
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25.03.2014 15:26

Re: Praslanie v Lavom kolese pri vytoceni volatnu

Príspevok od používateľa Mango »

Tak som sa na to pozrel a presne ako pises, manzeta je roztrhnuta a vsetko je od vazeliny. Da sa na tom este jazdit? Pozeral som na nete ten vonkajsi klb stoji 50€ a chcel by som si to sam vymenit ak sa da, mate niekto nejaky navod? Musi ist cela poloos von? Vdaka za rady.

filipek
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1512
Dátum registrácie: 26.12.2009 11:01
Bydlisko: námestovo

Re: Praslanie v Lavom kolese pri vytoceni volatnu

Príspevok od používateľa filipek »

nie, len uvolni klb z otoče, vybuchaš von a nahodiš... ale lepšie sa to robi vo zveraku no...
0944922443, rad pomožem kde možem :)

Používateľov profilový obrázok
Jaro1
Vodič
Vodič
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 24.05.2009 20:42
Bydlisko: Košice

Re: Praslanie v Lavom kolese pri vytoceni volatnu

Príspevok od používateľa Jaro1 »

No, ak je to v takomto štádiu ako som ti písal, je najvyšší čas kĺb vymeniť. Tak ako píše filipek, je trochu viac práce ak vyberieš poloos vonku ( odpojiť od prevodovky) ale pohodlnejšie kĺb zhodíš dole klepnutím zo zadu cez nejaké tvrdé drevo alebo gumovým kladivom (prudko udrieť) aby zoskočil zo poistného krúžku. Pohodlnejšie aj nahodíš novú manžetu. Pozor na výber mazacej vazelíny. Poznal som zopár expertov, ktorí to naplnili grafitovou ( len to nie !).
P.S. Ak budeš chcieť vidiieť prečo pukalo v kĺbe, umy ho v nafte a pozri akú má vybehanú - vydratú drážku po vnútornom obvode od ložiska.

Používateľov profilový obrázok
georgy04
Pilot
Pilot
Príspevky: 727
Dátum registrácie: 06.03.2012 19:15
Bydlisko: Humenné

Re: Praslanie v Lavom kolese pri vytoceni volatnu

Príspevok od používateľa georgy04 »

pokiaľ máš dobrý homemade prípravok na vyrazenie klbu tak ho na aute vyrazíš za pár sekúnd

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"