filter pevných častíc - výmena?

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Používateľov profilový obrázok
BelaCapa
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 20.02.2010 22:23

filter pevných častíc - výmena?

Príspevok od používateľa BelaCapa »

Zdravím Vás,

Chcel by som poprosiť o radu. Na diagnostike mi hlási chybu:

"Zanesení filtru částic olejovým popílkem je 62,0 g a dosáhlo/prekročilo maximállní zanesení 60 g. Vymeňte filtr naftových částíc"

Ide o passat variant 2006 2.0TDI-PD, 103 kW, BMP, nabehané cca 200 000 km

Vzhľadom na cenu nového filtra by som to chcel riešiť inak ako výmenou za nový. Viete mi poradiť čo by sa s tým dalo robiť, resp. je potrebné s tým niečo vôbec robiť - auto za jazdy nehlási žiadnu chybu, len na 2 stupni ojedinele akoby prestane na pol sekundy ťahať. Môže sa poškodiť niečo iné (napr. motor.....) ak to nebudem vôbec riešiť pri tomto stupni zanesenia?

Ďakujem
VW Golf VII Variant Highline, 1.4TSI 110kW, Limestone grey 2016
VW Golf V 1.4 55kW 2005

Používateľov profilový obrázok
html
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 643
Dátum registrácie: 28.08.2013 10:11
Bydlisko: Raz tu, raz tam

Re: filter pevných častíc - výmena?

Príspevok od používateľa html »

Treba niekoho kto ti to poriadne pozrie, môže to byť len pokazený snímač, ale aj ak by bol filter už KO tak ja by som to riešil a budem to tak aj v budúcnosti riešiť repasom DPF, je to o veľa lacnejšie ako dávať tam nový, alebo ako potom riešiť problémy po "vykuchaní"
VW Golf VII 1,4TSI BM 90 kW
ex: Renault Megane phase I 1,6 66kW LPG ; Ford Sierra 2,0 ; VW Golf VI Variant 1,6 TDI Bluemotion+ VW Golf 3 1,6 55kW ; Ford Mondeo 2,5 V6 ; Nissan Almera 1,5

Používateľov profilový obrázok
BelaCapa
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 20.02.2010 22:23

Re: filter pevných častíc - výmena?

Príspevok od používateľa BelaCapa »

repas samozrejme, ale v servise mi povedali, že pri takomto zanesení repas nemá zmysel....je to pravda? Nerozumiem prečo mi nesvieti žiadna kontrolka ak je naozaj tak zanesený.
VW Golf VII Variant Highline, 1.4TSI 110kW, Limestone grey 2016
VW Golf V 1.4 55kW 2005

filipek
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1512
Dátum registrácie: 26.12.2009 11:01
Bydlisko: námestovo

Re: filter pevných častíc - výmena?

Príspevok od používateľa filipek »

ako nema zmysel, však kupuješ druhy repasovany...
0944922443, rad pomožem kde možem :)

Používateľov profilový obrázok
html
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 643
Dátum registrácie: 28.08.2013 10:11
Bydlisko: Raz tu, raz tam

Re: filter pevných častíc - výmena?

Príspevok od používateľa html »

Počuj nedávaj na servisy, častokrát ťa chcú odrbať aby na tom oni zarobili, alebo sa veciam častokrát ani nerozumejú. Zájdi do iného servisu, aj dvoch, popýtaj sa na dobrý servis, nech ti to pozrú poriadne. Ak by bol DPF príliž zanesený mal by si to cítiť na výkone a musí svietiť aj nejaká kontrolka a to buď kontrolka DPF, alebo žhavenia, ktorá svieti pri x problémoch. Čo sa týka toho zanesenia, tak nech ti povedia na koľko je zanesený a s týmto info sa popýtaj u tých čo to repasujú, nech ti oni povedia, či sa to ešte dá repasovať, alebo nie. Servisu daj DPF len zmontovať a keď bude repasovaný tak naspäť namontovať
VW Golf VII 1,4TSI BM 90 kW
ex: Renault Megane phase I 1,6 66kW LPG ; Ford Sierra 2,0 ; VW Golf VI Variant 1,6 TDI Bluemotion+ VW Golf 3 1,6 55kW ; Ford Mondeo 2,5 V6 ; Nissan Almera 1,5

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: filter pevných častíc - výmena?

Príspevok od používateľa macko25 »

html napísal: Servisu daj DPF len zmontovať a keď bude repasovaný tak naspäť namontovať
to by som xcel vidiet v ktorom servise ti nechaju rozobrate auto na heveri do tej doby kym sa neurobi DPF...
nexcem uražat ale asi nemas predstavu co to obnasa vybrat DPFko vonku ...

jedine co viem k tomu celemu poradit je to že daj si to cele poriadne zdiagnostikovat ... a uvidis
za dalsie kontrolka nemusi svietit pokial regeneracie prebiehaju
dumem už nad tým dlhsie... ale neviem si živo predstavit ako prebieha repas DPF... nie že by som nevedel o tom že vnutro sa da vymenit ale nejde mi to do hlavy... o cisteni na nete je toho mraky... mna to caka cochvila... 59mg klope na dvere...
nastastie si možem dovolit nechat auto na heveri 24 hodin co je cas demontaže , cistenia a montaže...

Používateľov profilový obrázok
html
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 643
Dátum registrácie: 28.08.2013 10:11
Bydlisko: Raz tu, raz tam

Re: filter pevných častíc - výmena?

Príspevok od používateľa html »

Síce neviem čo všetko treba demontovať pri vybratí DPF, ale auto sa potom niekam nabok odtlačiť dá, nie ? Ja poznám min. 2 servisy kde by nebol problém auto nechať aj niekoľko dní u nich na dvore ak by to bolo treba, treba hľadať dobrý servis kde majú k ľuďom dobrý prístup, to je všetko
VW Golf VII 1,4TSI BM 90 kW
ex: Renault Megane phase I 1,6 66kW LPG ; Ford Sierra 2,0 ; VW Golf VI Variant 1,6 TDI Bluemotion+ VW Golf 3 1,6 55kW ; Ford Mondeo 2,5 V6 ; Nissan Almera 1,5

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: filter pevných častíc - výmena?

Príspevok od používateľa macko25 »

Ked ti poviem ze treba demontovat poolos , napravnicu a odklonit motor tak to staci...???
Jedine ak by to zase niekto poskladal a potom znova rozobral...

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10741
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: filter pevných častíc - výmena?

Príspevok od používateľa ejne »

Da sa to aj bez tych vsetkych veci ako pises myslim tym demontovanie filtra...
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

roko007
Vodič
Vodič
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 09.11.2011 10:18
Bydlisko: BB

Re: filter pevných častíc - výmena?

Príspevok od používateľa roko007 »

Čaute. Dá sa to aj tak ako píše Janči, ale aj tak ako píše Macko a kľudne ťa nechajú aj na zdviháku, pokiaľ nemajú iba jeden. Mám s tým osobnú skúsenosť a to v značkovom servise v BB. Môžem povedať max. spokojnosť. S prácou a aj s výsledkom.
VW Touran Cross, 2,0 TDI, 125 Kw, DPF, DSG.

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"