Aké žiarovky H7 do Bé-6tky?

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Používateľov profilový obrázok
Sedo6111
Vodič
Vodič
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 25.02.2014 09:50
Bydlisko: Nitrička

Aké žiarovky H7 do Bé-6tky?

Príspevok od používateľa Sedo6111 »

Zdravím Vás,

chcel by som sa Vás spýtať, aké žiarovky by som mal kúpiť aby aj pekne vyzerali a zároveň aby som večer videl aj na cestu? Mám tam teraz nejaké Osramky, svietia síce pekne na bielo-modro ale ako náhle padne tma tam som v keli a pri daždi ani nehovorím. Vopred ďakujem.
Volkswagen JETTA / 1.6TDI / 77KW / CAY / 2012 /

Používateľov profilový obrázok
Jelko4
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5420
Dátum registrácie: 13.08.2008 18:48
Bydlisko: medzi TT a PN

Re: Aké žiarovky H7 do Bé-6tky?

Príspevok od používateľa Jelko4 »

philips xtreme vision
Passat 3C 2.0tdi sportline, Alhambra 2.0 tdi stylance

Používateľov profilový obrázok
html
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 643
Dátum registrácie: 28.08.2013 10:11
Bydlisko: Raz tu, raz tam

Re: Aké žiarovky H7 do Bé-6tky?

Príspevok od používateľa html »

ahoj, ja mám philips blue vision, podľa mňa taká stredná cesta, je to belšie ako klasické žlté žiarovky, no nie je to ako xenón, alebo iné modré žiarovky s ktorými za dažďa v noci nič nevidíš. Len treba dávať pozor, pretože sa objavujú aj nejaké z číny, ktoré na prvý pohľad vyzerajú rovnako, ale svietia na h*vno, poznáš to podľa farby "čiapočky" na žiarovke
VW Golf VII 1,4TSI BM 90 kW
ex: Renault Megane phase I 1,6 66kW LPG ; Ford Sierra 2,0 ; VW Golf VI Variant 1,6 TDI Bluemotion+ VW Golf 3 1,6 55kW ; Ford Mondeo 2,5 V6 ; Nissan Almera 1,5

Používateľov profilový obrázok
Mar3kkk
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 03.02.2012 10:02
Bydlisko: tam odkial su VW Made in Slovakia

Re: Aké žiarovky H7 do Bé-6tky?

Príspevok od používateľa Mar3kkk »

Osobne som zvazoval dlho Philips night vision a Bosch Plus 90.
Na ukor zivotnosti som si vybral Bosch nakolko maju zanedbatelne mensi dosvit ale zato trvacnost o nieco mensiu ako bezne ziarovky.
Na moje pocudovanie to svietilo v 3C vazne ale vazne hrozne. Neviem ci to je trosku inou ohniskovou vzdialenostou kde pri parabolickych svetlach to spravy vacsi dosvit ale v sosovkach to narobilo len zlobu... dopredu to svietilo velmi kratko (odhadom do 10m) (pri 80km/h + priam nebezpecne blizko a to pri najvyssom nastaveni svetiel) ale zato na boky svietili az na koruny stromov (cca vyska 8m) obe strany.
Ziarovky som mal zalozene urcite v svetlach spravne!
Nakoniec to dopadlo tak ,ze som vybral stare H7 z dialkovych OSRAM serie asi este od vyroby a dal som ich do stretavaciek a Bosh-ky dal do parabolickych dialkacov.
Tam uz sa osvedcili na vybornu, svietenie pomaly ako za dna !!
Ako nazor si spravte radsej sami ale urcite by som za ne len na vyskusanie nedaval 30€ :-D
Radsej uz supnut HID

Stretavacky - sosovky
zle,nedostatocne,nebezpecne
Dialkove svetlomety - parabola Velmi dobre, porovnatelne s bixenonmi len farba svetla je cisto biela.. vrelo odporucam
Obrázok
....................................PASSAT 3C VARIANT......................................

Používateľov profilový obrázok
Sedo6111
Vodič
Vodič
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 25.02.2014 09:50
Bydlisko: Nitrička

Re: Aké žiarovky H7 do Bé-6tky?

Príspevok od používateľa Sedo6111 »

Dal som do stretávačiek Osram NightBreaker Unlimited a ako za tie peniaze málo svetla :-D Tie isté som dal aj do OCT II kde sú klasické svetlomety a tam svietia krásne. Trochu ma VW svetlá sklamali
Volkswagen JETTA / 1.6TDI / 77KW / CAY / 2012 /

Vlado 14
Profík
Profík
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: 29.09.2011 21:53
Bydlisko: MY

Re: Aké žiarovky H7 do Bé-6tky?

Príspevok od používateľa Vlado 14 »

Skusim asi tieto http://www.narva.sk/ziarovky-12v-85w-h7 ... 23665.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Používateľov profilový obrázok
farao
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:22
Bydlisko: Bratislava

Re: Aké žiarovky H7 do Bé-6tky?

Príspevok od používateľa farao »

a trocha ti to pokruti plasty v svetle :D

Používateľov profilový obrázok
Saaw
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 16.12.2009 17:30

Re: Aké žiarovky H7 do Bé-6tky?

Príspevok od používateľa Saaw »

Osram nightbrakery su vyborne ziarovky ale len do svetiel kde je parabola. Do cocky nic moc. Kedysi ked som mal B5,5 tak som ich tam dal a fakt onicom. Auto co som mal potom, s parabolami, tam to bola uplna lahoda, super svetlo, silne, dosvit vacsi, skoro biele trochu horsia vydrz... teraz mam xenony tak neviem povedat co nove je dobre zo ziaroviek ale pocul som ze vraj Xenesis true match su dobre. vraj... nema niekto skusenost s nimi? chcel by som ich dat do hmloviek a do prisvedcovacich svetiel do zakrut len neviem ako su na tom s vydrzou, nechce sa mi to menit kazdy mesiac a s kvalitou svetla, hlavne pri hmlovkach je lepsie zltsie svetlo ako belsie..
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio

Používateľov profilový obrázok
Mar3kkk
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 03.02.2012 10:02
Bydlisko: tam odkial su VW Made in Slovakia

Re: Aké žiarovky H7 do Bé-6tky?

Príspevok od používateľa Mar3kkk »

podla mna tie ziarovky s predlzovanym dosvitom mozu byt tym ze je ina ohniskova vzdialenost voci parabole a tym ale v sosovke to roby uplne iny rozptil s tym ze svietia z ineho bodu ako konvencne...
Obrázok
....................................PASSAT 3C VARIANT......................................

Používateľov profilový obrázok
Johnny007
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 13.02.2009 20:08
Bydlisko: Lučenec

Re: Aké žiarovky H7 do Bé-6tky?

Príspevok od používateľa Johnny007 »

Sedo6111 napísal:Zdravím Vás,

chcel by som sa Vás spýtať, aké žiarovky by som mal kúpiť aby aj pekne vyzerali a zároveň aby som večer videl aj na cestu? Mám tam teraz nejaké Osramky, svietia síce pekne na bielo-modro ale ako náhle padne tma tam som v keli a pri daždi ani nehovorím. Vopred ďakujem.
o je priam Hamletovska otazka.
Uz sa to tu na fore par krat preberalo, zaver je taky, že žiadna 55W halogenka v Passate nesvieti dostatočne.
A ked pekne vyzera, to znamena, že svieti do biela (XENESIS, Osram Night Breaker atd..) tak v daždi nič nevidiš.
Jedine legalne riešenie je to premontovat na xenony - samozrejme zo všetkym čo k tomu patri, čo zas finančne nie je sranda.
Ja som skušal hadam všetky 55W aj:
OSRAM 65W Off Road (stretavaci aj dialkove) - celkovy dojem zo svietenia bol lepši, hlavne v daždi.
Ale vadilo mi, že mi to už esteticky neladilo s parkovačkami, kde mam ledky. Ziarovky totiž mali farbu svetla do žlta.
Problem s kabelažou poistkami, reflektorom a prevadzkou po 1/2 roku žiaden.

Teraz mam:
stretavacie XENESIS H7, 55W
dialkove: NARVA 85W H7 RPW PX26dhttp://www.planetaziaroviek.sk/ziarovky ... -twin-set/

Kedze aj pri beznych ziarovkach som sa snažil nikoho ani predo mnou a ani v protismere neoslňovať, tak si myslím, že ani teraz s nimi nikoho neoslňujem.
Prevádzka dialkovych je len zlomok z času s prevádzky stretávacích, tak majú čas vychladnut a nerobiť škody na aute.

Viditeľnost na ceste aj za dažda je ovela lepšia, ale stale to nema na bixenony.
Existuje s tychto halogeniek ešte verzia, ktora svieti do žlta, NARVA 12V 85W H7 RPR takže to bude asi najlepšia varianta do dažda.

Doporučujem ešte prekontrolovať čistotu šošovky v reflektore, ktora môže spôsobovať dosť velke straty svetla.

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"