Niekedy neštartuje 1.9TDI 77kw BXE

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
majco125
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 20.01.2013 11:11
Bydlisko: Bratislava

Niekedy neštartuje 1.9TDI 77kw BXE

Príspevok od používateľa majco125 »

chalani prosím vás ... mám problem so štartovaním passat 3c 1,9 TDI 77kw BXE ... niekedy naštartuje na brnk niekedy asi až na 5 krát ... diagnostika neukazuje žiadnu chybu ... chcel som skusiť podávacie čerpadlo čo je v nadrží že odpojím hadičky na filtry no po zapnutí klučika ani kvapka ale auto štartovalo v tedy aj ked som naštartoval tak auto šlo v pohode aj ked boli odpojené a naftu vobec neťahalo ... aký je tam princíp toho čerpadielka ... alebo čo to može byť ? že by padala nafta ? Dakujem za všetky rady
VW Passat Variant 3C / Comfortline / 1,9TDI / RNS510

dzuso
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.12.2012 14:19

Re: Niekedy neštartuje 1.9TDI 77kw BXE

Príspevok od používateľa dzuso »

caute, aj ja mam taky isty problem - vw passat b6 3C5 1.9TDI 77KW BLS bluemotion ... niekedy mi nastartuje na prvy krat a niekedy na 2,3 krat. bol som na diagnostike a napisalo, ze je chyba v centrale - defen-lock, ktory dava vw koli bezpecnosti na uzamknutie volantu ... vraj musi ist dole volant, dalej vsetko co je pod volantom a ze vraj tam to je niekde ulozene ... cena za vymenu (suciastka+praca) od 80 do max 150 lybier kedze som v UK ... mne sa nechce verit, ze to moze byt toto chybne ... neviete mi poradit? prosim surne ... a ked mi nenastartuje, tak mi napise na palubnom pc : engine default not working, preto si myslim, ze to nema nic spolocne s tym bezpecnostnym uzamknutim volantu ... prosim o radu, vopred dakujem

Používateľov profilový obrázok
majco125
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 20.01.2013 11:11
Bydlisko: Bratislava

Re: Niekedy neštartuje 1.9TDI 77kw BXE

Príspevok od používateľa majco125 »

mne každý hovorí že to je čerpadlo v nadrží :D a asi aj bolo
VW Passat Variant 3C / Comfortline / 1,9TDI / RNS510

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: Niekedy neštartuje 1.9TDI 77kw BXE

Príspevok od používateľa macko25 »

hlavne tu nemiesajte dve rozlisne veci ... ked auto nestartuje ako odomyka volant a budiky svietia tak je to vysoko pravdepodobne že to bude cerpadlo v nadrži alebo nieco okolo toho teda v motore...

ked blika volant a neodomyka zamok volantu a budiky nesvietia... a nejde ani tocit motorom potom to je zamok riadenia...
a to blokuje start...

dzuso
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.12.2012 14:19

Re: Niekedy neštartuje 1.9TDI 77kw BXE

Príspevok od používateľa dzuso »

mne budiky svietia, vsetko, volant odomkne a aj pocujem, ked mi odomkne zamok ten defen-lock co je pravdepodobne na volante, ale naskoci a v sekunde zdochne, volant neblika, svieti vsetko ako ma. takze cerpadlo v nadrzi alebo nieco okolo toho, teda v motore, tak to je siroky pojem nemyslite? cerpadlo v nadrzi kolko stoji? dakujem

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: Niekedy neštartuje 1.9TDI 77kw BXE

Príspevok od používateľa macko25 »

Na dialku sa auta neopravuju...
Podla toho co pises to su priznaky na immo... Ale to by si mal vianocny stromcek na palybovke...
Takze diagnostika a ide sa na vec...

dzuso
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.12.2012 14:19

Re: Niekedy neštartuje 1.9TDI 77kw BXE

Príspevok od používateľa dzuso »

http://www.laterp.net/clanky/vw-passat- ... -problemy/" onclick="window.open(this.href);return false;

Passat B6
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.10.2014 00:00

Re: Niekedy neštartuje 1.9TDI 77kw BXE

Príspevok od používateľa Passat B6 »

Ahojte.

Ak auto po naštartovaní do 1 - 2 sekúnd zhasne - je to chybou v spínacej skrine. Mne sa to stalo najskôr raz, o mesiac znovu a potom som už štartoval na 4 až 6x. Bol som s tým v autorizovanom servise VW, kde to vymenili a stálo to spolu 180 e. Povedali, že to je výrobná vada každého druhého Passatu.
Hlavnou príčinou bolo, že po vytiahnutí kľúča zo zapaľovania spínacia skrinka elektronicky nezamkla volant. (Je to daň za bezkľúčové štartovanie. Pri klasických kľúčoch sa táto porucha vyskytuje oveľa menej.) Pri naštartovaní ho zamkla a preto z bezpečnostných dôvodov vypínalo motor. Pravdou je aj to, že skrinka na zasunutie kľúča bola dosť vydratá. Niet sa čo čudovať, veď auto má 7 rokov, 160 000 km a niekoľko tisíc štartovaní za sebou.

Ak to začne robiť nečakajte, môže sa stať, že keď budete auto potrebovať nenaštartujete. V servise sa s tým stretávajú často, to mi aj potvrdili. Dúfam, že som aspoň trošku pomohol.

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: Niekedy neštartuje 1.9TDI 77kw BXE

Príspevok od používateľa macko25 »

ano vieme... dakujeme za podnet.. ale tuto je to už davno znama zavada ako porucha stlpika riadenia...
chvalitebne je na tebe to že si to nenechal na poslednu chvilu... a ako tam zavcasu si reagoval...

Passat B6
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.10.2014 00:00

Re: Niekedy neštartuje 1.9TDI 77kw BXE

Príspevok od používateľa Passat B6 »

Príspevok bol pridaný v deň registrácie, tak si myslím, že nie je nutné používať ironické poznámky.

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"