Hrkanie spojky

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Používateľov profilový obrázok
MatesC3
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 25.12.2012 20:29
Bydlisko: Poblis Martina
Kontaktovať používateľa:

Re: Hrkanie spojky

Príspevok od používateľa MatesC3 »

Ved vravim ze raz za cas .. napr vcera som behal po meste nic a ked som prisiel domou z BB tak som vykladal veci z auta a raz hrkala raz ne je to nepravidelne preto sa pytam ci riesit alebo nie .. nehrka to stale ked mam volnobech iba obcas . Moze to byt aj tym ze dostal zabrat cez sturec caste radenie ??
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=50548" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat 1.9 TDi BXE limousine comfortline black color

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: Hrkanie spojky

Príspevok od používateľa macko25 »

este vydržis... ale isto to je spojka..??? ta ked hrka , hrka už furt... ako kladivom o kovadlinu

Používateľov profilový obrázok
MatesC3
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 25.12.2012 20:29
Bydlisko: Poblis Martina
Kontaktovať používateľa:

Re: Hrkanie spojky

Príspevok od používateľa MatesC3 »

Mam video pridam sem .. Ked to hrkalo zoslapol som spojku prestalo pustil som zacalo po chvili prestalo samo


http://www.youtube.com/watch?v=PnO08oRz ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=50548" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat 1.9 TDi BXE limousine comfortline black color

Používateľov profilový obrázok
firebroker
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 31.03.2013 14:02
Bydlisko: Prievidza PE BA

Re: Hrkanie spojky

Príspevok od používateľa firebroker »

ak je to zotrvak, vymen to, nečakaj zbytočne, lebo to može poškodzovat aj prevodovku. robota ta vide okolo 100€ a ked to už budeš menit tak si myslim ze sa ti oplati vymenit už kompet celu spojku vratane ložiska, lebo sa ti može stat že o niekolko tisic km ti začne napr. preklzovat spojka a zase budeš platit za robotu... ja som menil pri 170k km a videl som ako mam zodratu lamelu takže sa to vymenilo celé a je stym pokoj... značka rozhodne SACHS nepytaj sa ma prečo, prečital som o tom už vela na fórach a vsetci sa zhodli na tejto značke udajne su kvalitnejšie ako LUK. cenovy rozdiel medzi nimi je malý.
alebo to vyhod von prekontroluj v akom stave je spojka a podla toho sa rozhodni čo chceš menit, viem ze autičkari čo kupia a predaju auto tak vždy vymenia len to, čo je viditelne a počutelne za čo najmenšie peniaze, a ostatné ich netrápi.. je to predsa na kšeft
Golf 5 1.9tdi 77kw BXE 5q-JCR
2006 -model 2007

Používateľov profilový obrázok
Jelko4
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5420
Dátum registrácie: 13.08.2008 18:48
Bydlisko: medzi TT a PN

Re: Hrkanie spojky

Príspevok od používateľa Jelko4 »

to je zaujimave ze sachs je kvalitnejsi ako luk nakolko luk dava napriklad mercedes ako prvovyrobu a vydrzi naozaj hodne, konkretne u nas v aute vydrzal cez 400tkm
Passat 3C 2.0tdi sportline, Alhambra 2.0 tdi stylance

Používateľov profilový obrázok
MatesC3
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 25.12.2012 20:29
Bydlisko: Poblis Martina
Kontaktovať používateľa:

Re: Hrkanie spojky

Príspevok od používateľa MatesC3 »

Dik za rady len newiem preco to nehrkoce ked je studeny motor ale len ked pridem domou po dlksiej trase .. tu znacku este zistim co a ako lebo kazdy tvrdi inak uvidim co mi povie servisak :-)
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=50548" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat 1.9 TDi BXE limousine comfortline black color

Používateľov profilový obrázok
Sedo6111
Vodič
Vodič
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 25.02.2014 09:50
Bydlisko: Nitrička

Re: Hrkanie spojky

Príspevok od používateľa Sedo6111 »

Ja mám tento istý problém, na volnobehu to hrkoce a po vyšliapnutí spojky prestane resp sa to stíši. Už si to menil? Daj mi prosím info. Ďík
Volkswagen JETTA / 1.6TDI / 77KW / CAY / 2012 /

Používateľov profilový obrázok
erik1755
Vodič
Vodič
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 27.05.2014 20:16
Bydlisko: Sala

Re: Hrkanie spojky

Príspevok od používateľa erik1755 »

dajte info ako to dopadlo mne to uz tiez robi ale len sem tam neviem ci sa mam uz dotoho pustit,alebo mam cas neviete mio povedat kolko to este vydrzi ?

yogi46
Vodič
Vodič
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 15.01.2011 16:04
Bydlisko: Bratislava

Re: Hrkanie spojky

Príspevok od používateľa yogi46 »

mne to takto hrkotalo, najazdil som na tom este par tisic s tym, ze vymenim celu spojku, aj som ju vymenil pri 190 000 km, tu som ju kupil za slusnu cenu si myslim,
http://www.autosuciastky.com/produkt/31 ... 00-0016-00" onclick="window.open(this.href);return false;
a ked to mechos rozobral skonstatoval ze zotrvacnik este ako tak, lamela uz mlela z posledneho, ale lozisko bolo uplne na padrt, chrcalo a tazko sa tocilo ked sme ho chceli roztocit. Takze moze to byt aj lozisko.....

Používateľov profilový obrázok
Sedo6111
Vodič
Vodič
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 25.02.2014 09:50
Bydlisko: Nitrička

Re: Hrkanie spojky

Príspevok od používateľa Sedo6111 »

A teraz ti už nič nehrkoce? Tiež sa chystám spojku vymeniť.
Volkswagen JETTA / 1.6TDI / 77KW / CAY / 2012 /

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"