Cudny vypinac pod palubovkou

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Používateľov profilový obrázok
tryton1987
Vodič
Vodič
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 14.09.2013 11:12
Bydlisko: Senec

Cudny vypinac pod palubovkou

Príspevok od používateľa tryton1987 »

Zdravim vas. Som tu novy takze sa na fore este hladam. Som novy majitel Passata 3c variant, 2.0tdi BMP. Hladam na nom nove vecicky a spoznavam ho. Vcera som nasiel pod volantom resp. hned vedla konektora na diagnostiku taky maly vypinac(prepinac). Neviem naco to sluzi ale vyzera to ako z vyroby. Je fakt dost skryty, nahmatal som ho iba prstami. Dalej sa chcem opytat, ak rano nastartujem auto tak popri zvuku motora je pocut aj dost tzv. hukot. Neviem ako by som to popisal ale pocut ho iba ak sa teplota dostane cca na 90. Moze to byt nejaky pridavny vyhrev? Kamos mal take nieco na mazde. Navyse mi dost rychlo zacne kurit v aute. Ospravedlnujem sa za otazky ktore tu uz mozno boli.
Passat Variant b8 2.0 110kW, 2016

Používateľov profilový obrázok
georgy04
Pilot
Pilot
Príspevky: 727
Dátum registrácie: 06.03.2012 19:15
Bydlisko: Humenné

Re: Cudny vypinac pod palubovkou

Príspevok od používateľa georgy04 »

ten prepinac bude dorobeny, original tam nic neni, mozno nejake skryte zabezpecenie proti kradezi, skus to vypnut ci ti pojde nastartovat auto
a s tym kurenim, nemas nahodou webasto? daj fotku panelu klimy

Používateľov profilový obrázok
tryton1987
Vodič
Vodič
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 14.09.2013 11:12
Bydlisko: Senec

Re: Cudny vypinac pod palubovkou

Príspevok od používateľa tryton1987 »

Skusim to. Nemam moznost teraz odfotit panel ale je normalny ako vsetky ostatne. Vcera rano som urobil cca do 3km a motor bol zohriaty na 90. Kde sa nachadza to webasto?
Passat Variant b8 2.0 110kW, 2016

Používateľov profilový obrázok
mobilik
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17006
Dátum registrácie: 08.05.2008 14:59
Bydlisko: Neďaleko Košíc
Kontaktovať používateľa:

Re: Cudny vypinac pod palubovkou

Príspevok od používateľa mobilik »

Taky normalny neexistuje, nie vsetky su rovnake, ak mas webasto mas ine tlacitka. :wink:
Mobilikov kabroš mk1
Fotky zo zrazov a akcií VW klubu tu!
Montáž, poradenstvo a inštalácie fotovoltaických systémov, ohrevov vody a FV elektrárni.

Používateľov profilový obrázok
tryton1987
Vodič
Vodič
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 14.09.2013 11:12
Bydlisko: Senec

Re: Cudny vypinac pod palubovkou

Príspevok od používateľa tryton1987 »

Takze pozeral som na vypinac kam vedie kabel a je ukonceny hned za nim, takze nikam nevedie. Foto sa mi nedari tu vlozit. Dnes som spozorovsl ze som presiel 3km a teplota 90. Vonkajsia teplota 14ºC. Neviem ci je to normalne ale napadlo ma ci nemam predohrev motora(vody).
Passat Variant b8 2.0 110kW, 2016

Používateľov profilový obrázok
georgy04
Pilot
Pilot
Príspevky: 727
Dátum registrácie: 06.03.2012 19:15
Bydlisko: Humenné

Re: Cudny vypinac pod palubovkou

Príspevok od používateľa georgy04 »

ked mas webasto tak mas na paneli klimy take tlacidlo jak je pod off
Obrázok

lepsi obrazok som nenasiel

Používateľov profilový obrázok
tryton1987
Vodič
Vodič
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 14.09.2013 11:12
Bydlisko: Senec

Re: Cudny vypinac pod palubovkou

Príspevok od používateľa tryton1987 »

georgy04 napísal:ked mas webasto tak mas na paneli klimy take tlacidlo jak je pod off
Obrázok

lepsi obrazok som nenasiel
Nie, taky panel nemam. Mam klasicky. Ani v menu pocitaca nemam moznost nastavenia webasta.
Passat Variant b8 2.0 110kW, 2016

Používateľov profilový obrázok
georgy04
Pilot
Pilot
Príspevky: 727
Dátum registrácie: 06.03.2012 19:15
Bydlisko: Humenné

Re: Cudny vypinac pod palubovkou

Príspevok od používateľa georgy04 »

tak webasto nemas, akurat by si mal mat ohrev vody kôli rychlejsiemu kurteniu ale to sa zapne len ak su splnene urcite podmienky a urcite musi byt chladnejsie ako 14°C

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: Cudny vypinac pod palubovkou

Príspevok od používateľa macko25 »

tryton1987: trosku objasnim niektore veci ... v oblasti ako mas ten vypinas je možne že tam je nejaky pozostatok bezpecnostneho tlacidla v pripade unosu alebo prepadnutia... mali to specialen vozidla a vozidla original od vyroby ako taxik...
ak by to bolo ako taxik od vyroby ma to potom viac vymoženosti... dve baterky a viac alarmovych tlacidiel.. atd atd...
ak to je neoriginal tak potom to može služit na bohvie co ale napriklad ako tajne tlacidlo ...
co sa tyka webasta... je možne vzhladom na rocnik že mas vstavany prihrievac... najstarsie rocniky ich mali montovane ,.. je to nieco ako webasto ale nevies to ovladat riadi sa to samo... podla vonkajsej teploty ale 14 stupnov je dost malo si myslim... ale je to možne že sa ti zopina ak ho teda mas...
najdes ho ked sa pozries na pravej strane v smere jazdy okolo svetlometu smerom na zem dole... okolo klinoveho remena pod kompresom klimy by si mal vidiet taky pletenec casti vyfuku... samotneho webasta... skus sa tam pozreit a uvidis...
a to že sa ti hreje skoro to je dobre skor aby tonebol problem že sa prehrieva...

Používateľov profilový obrázok
tryton1987
Vodič
Vodič
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 14.09.2013 11:12
Bydlisko: Senec

Re: Cudny vypinac pod palubovkou

Príspevok od používateľa tryton1987 »

Tak bol som na to pozriet ale nezda sa mi aby tam bol nejaky pletenec. Ten zvuk je iba pri studenom motore a akonahle sa zohreje je ticho.
Passat Variant b8 2.0 110kW, 2016

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"