Vrzganie plastov

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Vrzganie plastov

Príspevok od používateľa herin »

xeq544 napísal:Ja sa pripajam, bojujem s vrzganim odkedy mam toto auto. Vrzganie istej casti sa mi vzdy podari vyriesit. Palubovku som mal uz skoro celu rozobranu, pod kazdy spoj som dal bud izolacku alebo obojstrannu penovu lepiacu pasku. Dekor, budiky mam cele oblepene, kable za palubovkou a pri radiu, dokonca kryt klucky spolujazdca som musel vytlmit, Takisto horna stredna konzola, tak to vrzgalo ze som tam nadrbal pasky a uz je to ok.

Zatial sa mi vsetko podarilo vyriesit ale okamzite ako to vyriesim tak sa objavi nieco nove, najnovsie mi zacal vrzgat stredovy tunel zadna cast kde su fukare a este tam kde je koliska pre napoje. Vodicova vyklapacia rucka na strope mi zacala klepkat a najnovsie to horne pohyblive uchytenie pasu co je hned vedla ucha tiez zacalo rezonovat... NERVY !! :D Chystam sa ho odmontovat a cely ho obmotam paskou !! (prehanam) Niekedy su to strasne nervy lebo clovek nevie odkial presne to ide aj ked uz mam niekedy pocit ze by som sa tlmenim passatov mohol zivit lebo uz som identifikoval tolko neuveritelnych miest kde to vrzga ze by som sa z toho aj zblaznil.

Uz aj mojej priatelke s tym robim nervy a furt musi hladat kde presne to vrzga :D

Ono toto je taky problem ze to si vacsina ludi ani nevsimne a nevadi im to ale ja to neznesiem. Preto aj rozmyslam nad inym autom momentalne, povodne som chcel passat B7 ale to bude to iste... Asi pojdem do Superbu, som sa minule viezol v jednom a vsade bolo tichucko !!

Sorry za spam :P
ja som tiež z Ba to by sme aj mohli konzultovať..tiež sa tomu venujem na mojom už viac ako tri roky...a to že vraj od roku 2008 by nemalo vrzgať..
predtým som mal dvojkovú oktávku funglovicu a tam nevrzgalo nič..a bez servítky poviem že:PLASTY V PASSATE SÚ HORŠEJ KVALITY AKO V TEJ OKTAVKE..
tuje pomaly všetko spravené z toho nechutného tvrdeho plastu a v tej škodovke to bolo ako keby mierne pogumované..
mne vrzgali dekory-vyriešené tak že som ich zo zadnej strany a aj hrany ponatieral vazelínou
potom vrzgali tie minikastlíky-musel som do nich nastriekať ten čistič interieru taktiež aj boky stredovej konzoly..efekt?pomaly nulový...
potom mi niečo pukne ked idem do zátačky tesne pod predným oknom..neviem aký plast sa tam môže o niečo trieť ked je tam medzera..
dale som rozoberal komplet celý kastlík spolujazdca zobral ho domov a tam som sprejom na palubovku spravil vonavý "kúpel"..
Inak pekne na prd interiér..ako soráč toto mám čakať od auta ktoré malo nákupnu cenu 800000SK?
PS:Sprej na palubovku je pekne na hovno..efekt asi tak na 2-3 týždne..potom sa sprej vyparí a vrzga to dalej...
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
Majko158
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 213
Dátum registrácie: 29.06.2011 15:41
Bydlisko: Zilina

Re: Vrzganie plastov

Príspevok od používateľa Majko158 »

Chlapi tiez sa pripajam mne nieco vrzga vstrede na palubovke pod sklom myslel som ze to ta mriezka tu som vytiahol a stale dookola tiez mam nervi :D :D dal som tam do casu taky kusok lisovanej peny medzi sklom a pristrojovky len zas kto si sadne sa pyta ze co to tam mam :D uz sa chystam asi vymontovat celu palubku a vonku a bude hadam pokoj.

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Vrzganie plastov

Príspevok od používateľa herin »

Majko158 napísal:Chlapi tiez sa pripajam mne nieco vrzga vstrede na palubovke pod sklom myslel som ze to ta mriezka tu som vytiahol a stale dookola tiez mam nervi :D :D dal som tam do casu taky kusok lisovanej peny medzi sklom a pristrojovky len zas kto si sadne sa pyta ze co to tam mam :D uz sa chystam asi vymontovat celu palubku a vonku a bude hadam pokoj.
Majko mne to tiež robí pod sklom, vlastne je to tam ako je pod predným sklom VIN..ja som tam natlačil taký krúžok čo sa dáva na garníže na prichytenie záclony, nie je ho vidieť ale ked som ho chcel minule dostať von tak už sa to nedalo..takže mi zostáva jedine rozobrať komplet celu palubovku..len ani neviem kde začať..
Keby si náhodou natrafil na nejaký postup tak daj vedieť..ja by som to fakt celé rád rozobral a nanovo cele premazané poskladal..
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10742
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: Vrzganie plastov

Príspevok od používateľa ejne »

herin toto ta caka.... dufam ze foto ti staci taketo _? navod a postup prilis zdlhavy.... a priblizny pocet skrutiek a umiestnenie vidis ako drzim palubku v rukach

Obrázok

Obrázok
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
TomXasS
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: 26.03.2012 14:40

Re: Vrzganie plastov

Príspevok od používateľa TomXasS »

Zdravim, nemate skusenost s tukotanim z palubovky? Robi to niekedy v pozicii pred startom, avsak nerobi to stale. Co to moze byt?
Volkswagen Passat B8 Highline DFGA 7DSG 2018

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: Vrzganie plastov

Príspevok od používateľa macko25 »

Ak myslis popcornovac tak to su servo motrceky klimy...

Používateľov profilový obrázok
kandy
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27.05.2014 15:49
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Vrzganie plastov

Príspevok od používateľa kandy »

dave1988 napísal:Zdrav im chlapi, takze sa pripajam do klubu vrzgajucich passatov :D, ale s tym rozdielom ze tento vikend som na to prisiel. Pocas jazdy pri vysokych rychlostiach cosi rezonovaslo vnutri kovovy zvuk ako keby podlozka... pol roka na to nevime prist ale rozoberat som pristrojovku nechcel... vcera som umyval auto a ked som klepol po soferovom blatniku ozval sa ten isty zvuk.. este som to neotvaral nestihol som ale dam dole podblatnik a uvidime co najdeme :D ale uz viem ze sa to ozyva pri rychlosti odtial :) skuste poklepat mozno aj vy tam nieco najdete :)
Pozdravujem vsetkych tak isto ako v tomto prispevku aj ja som mal obdobny problem, konstantne od rychosti 85 km/hod sa spustilo tukanie, rezonovanie v priestore pred vodicom v palubovke, akoby niekde triaslo kovovou uvolnenou podlozkou. Ja som zacal s demontovanim spodnej casti palubovky na vodicovej strane, bolo to aj z dovodu opravy resp. cistenia servomotorceka klimy no a postupne som skusal co to moze byt. pohladom, hmatom som zistil ze toho tam moze byt viacej tak som postupne testoval no neuspesne. Po precitani vyssie citovaneho prispevku, sa mi utvrdila aj druha teoria ze zvuk ide z vonku a nesie sa po rame ... utvrdzoval ma hlavne fakt ze to zacinalo pri vyssej rychlosti a myslel som si ze by mohol na to vplyvat naraz vzduchu pri jazde. Velka vdaka "dave1988" a jeho tristvrterocnej namahe, ktora mi pomohla moj problem vyriesit da sa povedat ihned. Aby som bol konkretny test hrkotania som urobil ako aj on poklepanim po PP blatniku a bolo to tam tukanie, zvuk, ktory som neznasal. Po demontovani kolesa som zistil ze plast podblatnika bol v jednom mieste uvolneny , konkretne v priestore za kolesom- vpravo, smerom k motoru v rame ( neviem ci to je nosnik?? alebo co ...je to nepodstatne) je urobeny vyvrtany otvor tvaru kocky a v nom bol v tomto pripade nebol osadeny taky plastovy ihlan, ktory tam mal drzat a do tohto ihlanu sa zasrobuje sroba co drzi samotny podblatnik. V mojom pripade bol ihlan vytiahnuty drzal na srobe resp. na podblatniku a podblatnik v tomto mieste sa triasol a tukal, buchotal o ram. Moznoze moj komplikovany popis ale zahada hrkotania v interieri v priestore pred vodicom niekde za budikmi je VYRIEŠENÁ!!!!! Este raz vdaka za klubakom, klubakovi "dave1988" za ochotu podelit sa zo svojim problémom a hlavne jeho vyriesením.
VW Passat (B6, Typ 3C, 2006, BXE, 77kW)

putin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 19.11.2010 11:58
Bydlisko: Zap.SR okolie BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Vrzganie plastov

Príspevok od používateľa putin »

Pozeram,ze palubovka place aj tu. Ja som kvoli tomu predal Superb. Ale nehante za to auto hosi. Mozu za t ocesty. Vytiahnem patytuto do rakuska a zrazu je t onajtichsie auto na svete aj na SPORT mode podvozku a 18" kolesach. Idem tuto po tom rozmrdanom niecom co oni volaju komunikacia a mam tlak 300/500. Uz ma to ani nebavi lepi, striekat hento toto tamto. Uz pustam radsej radio ale aj tak mi je do placu z toho. A to mam Passat CC. Chvalabohu ale zatial palubovka nevrzga,mne stale leni nieco zo zadu plus spodne plasty aj ked som ich tam uz nasroboval aj samorezkami. Na zastrelenie. Ale kazdopadne na tychto cestach po case ty mtrpia aj BMW Audi a podobne. S tym si nikto nepomozeme

Vlado 14
Profík
Profík
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: 29.09.2011 21:53
Bydlisko: MY

Re: Vrzganie plastov

Príspevok od používateľa Vlado 14 »

macko25 napísal:Ak myslis popcornovac tak to su servo motrceky klimy...
da sa s tym nieco urobit

Jerry
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 09.05.2009 23:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Vrzganie plastov

Príspevok od používateľa Jerry »

jasne tento Passat je jedna hrkalka ... keby bol niekto v okoli Bratislavy, kto to riesi taketo plasty a palubovky, rad ho navstivim

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"