dsg nocna mora

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Amaru
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.04.2016 08:31

Re: dsg nocna mora

Príspevok od používateľa Amaru »

No mne to hrka hlavne na kruhaci, ked prislapnem plyn a znovu zahrka, ked ho pustimm, je to dost silny zvuk.. ked dobrzdujem do krizovatky plynule , tak mi to tiez zahrkoce, ak brzdim prudko, je to ok.. tiez normalny jav?

Používateľov profilový obrázok
scharan2000
Pilot
Pilot
Príspevky: 789
Dátum registrácie: 11.10.2009 18:10
Bydlisko: NR-kraj

Re: dsg nocna mora

Príspevok od používateľa scharan2000 »

Neviem ja sa tiez nestazujem pani. A tiez mam odjazdene aj na bmw aj na audi a ano hydromenic je o niecom inom. Ale nemozem povedat zle slovo na DSG. Mne sa strasne paci ta rychlost radenia, hlavne v manuali ked sa bavim tak ide neskutocne.
A ano musim povedat ze robi to aj mne pri podradovani do tej dvojky to tam jebne ako natvrdo. Uz to registrujem aj do trojky, ale tak ja mam uz 25 0 tisic a pravidelny servis. A akurat vymeneny zotrvak ktory dopomohol ze to nieje tak citit, je to jemne radenie ale pocujem to. Sice len take tuknutie ale ked clovek vie , co ma pocut tak to spozna. Ja sa tiez chystam trulimu na preplach ci tomu nieco pomoze.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
VW Passat,2.0TDI-CR,DSG,2009
Pietrov sedanik

Amaru
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.04.2016 08:31

Re: dsg nocna mora

Príspevok od používateľa Amaru »

Moj pripad az tak nie je radenie, mne sa to ozyva ked si to drzi prevodovy stupen, proste pri kazdom slapnuti na plyn pocujem kovovy zvuk, ako kov o kov.. najviac na kruhaci.. je to podobny zvuk ako ked za studena na mieste preadim z R - N - D , prero usudzujem, ze je to prevodovka. V servise nikto nevie co to moze byt, uz som preto vymenil zotrvak a nebolo to ono, nepomohlo.. trva to tak uz rok. Pred rokom som auto kupil. Vtedy som si to nevsimol, zacal som si to vsimat az po prvom servise, vymena prednych brzd a vymene manzety vnutorneho klbu. Moze to mat suvis? Octavia II combi 1.9 tdi dsg. Zaujimavostou je, ze menej to robi na zimnych pneu, na letnych to citit viac..

Používateľov profilový obrázok
scharan2000
Pilot
Pilot
Príspevky: 789
Dátum registrácie: 11.10.2009 18:10
Bydlisko: NR-kraj

Re: dsg nocna mora

Príspevok od používateľa scharan2000 »

Dobre si to rozpisal ale toto treba zazit a pocut.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
VW Passat,2.0TDI-CR,DSG,2009
Pietrov sedanik

B66
Vodič
Vodič
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 29.11.2014 11:57
Bydlisko: Kosice

Re: dsg nocna mora

Príspevok od používateľa B66 »

luckyluk napísal:chcem poprosit chlapov ktory maju motor CR s DSG nie PD lebo tam ze je to inak robene ci by niekde na semaforoch ked je motor zohriaty nezaradili N a potom D a pri otvorenom okne nepoculi zvuk cvaknutia ako ked nieco do seba zapadne, do auta pri zatvorenom okne to neni pocut, len pri aute alebo pri otvorenom okne az to teda mozme uzavriet. Skusal som to na Tourane 2007 DSG a tomu to cvakalo este viac ako mne. Budem vdacny za kazdy podnet.

Diky
Vcera som to poskusal D-N-R , R-N-D a ziadne zvuky som nepocul.. akurat dojazd do krizovatky z uplne slabym brzdenim kde si to popodradovalo 4-3-2-1 bolo citit cuknutie z 3-2
VW Passat 3C 2.0TDI/CR/DSG/HIGH/2009

rotl
Vodič
Vodič
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 29.12.2015 11:05

Re: dsg nocna mora

Príspevok od používateľa rotl »

Pri preradeni z R do D za studena cvakne riadne, za tepla absolutne nic. Pri podradovani do krizovatky z 3 do 2 a naslednom pridani obcas jemne cvakne. Zatial to nemam potrebu vobec riesit, ved je to stale mechanicka prevodovka s automatickym radeniem.
PASSAT Variant B7 2012 2.0TDI 103KW DSG

Používateľov profilový obrázok
scharan2000
Pilot
Pilot
Príspevky: 789
Dátum registrácie: 11.10.2009 18:10
Bydlisko: NR-kraj

Re: dsg nocna mora

Príspevok od používateľa scharan2000 »

To preradenie z R do D a naspet skusim. To som si nevsimol veru este. Ale to z 3 do 2 je asi normalne. Ved to robi asi 90% prevodoviek dsg.
Inak to neriesim,ide krasne.
Len pojdem navstivit truliho na preplach, tak som zvedavy co to urobi.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
VW Passat,2.0TDI-CR,DSG,2009
Pietrov sedanik

Amaru
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.04.2016 08:31

Re: dsg nocna mora

Príspevok od používateľa Amaru »

Diky chlapci, trosku ste ma upokojili :) Teraz mozno trosku blba otazka, ale nechce sa mi to hladat, v com spociva preplach? co stoji taky preplach?

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: dsg nocna mora

Príspevok od používateľa truli »

Prečo preplach je to skôr poriadna výmena olejom strojom do ktorého lejem cca 15L oleja. Otázka prečo ? odpoviem nasledovnom prikláde prevodovka ma po rozobratí 7,2L. Ručne vymeníš zhruba cca 5,5L lenže 1,7L Ti hneď znehodnotí novú náplň. To znamená že interval 60000 km by som osobne skrátil. To je moj názor a skúsenosť pri rozoberaní týchto prevodoviek. Za dalšie používam určité ktoré aditiva ktoré prečistia ako su aj na obrázkoch 1. filter ktorý nevymenite kým nerozoberiete prevodovku 2. mechatroniku 3. cievky. Ale pozor neni to všeliek ako si každý myslí. Je to prvý krok že si chcem zachovať čo v najlepšom stave prevodovku a nie vždy to pomôže si treba zapamatať. Tý ktorí ma poznajú osobne a ktorím som servisoval vedia o čom hovorím. Nie vždy olejom podotýkam sa vyriešia mechanické závady.
Prílohy
20150517_220703.jpg
20150615_142220-1.jpg
20150712_151415.jpg
20150712_152933.jpg
20150712_155241.jpg
20150712_161800.jpg
20150712_165848.jpg
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"