dsg nocna mora

2005 - 20..

Moderátor: ejne

luckyluk
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17.08.2011 15:03

dsg nocna mora

Príspevok od používateľa luckyluk »

Chlapi idem vas poprosit o radu. Mam passat cc rok 2010 170ps s dsg najazdenych 87 000km. Pri prejazde kruhacom a ubrati naslednom pridani plynu nieco cvaka ako ked ma volu uplne vyrazne na rovinkach je to cvaknutie pocut tiez ale nie tak markantne. Pri 57 000 vymena spojok v dsg+ poloosi chyba neodstranena nasledna vymena oleja a nakoniec pri 69 000 vymena mechatroniky+novy olej,filter. Bohuzial v servise ma odbyli ze je to seriovi stav a to cukanie tam ma byt. Ubehol rok ,najzdenych cc 17000km. Cukanie sa prejavuje hlasnejsie ako keby sa vola zvacsovala.Pri zaradeni D pocut silne dvojte cvaknutie , to iste pri preradeni do N . Obcas az zatrasie s autom. Pri preradeni do R ale nic. Prevodovka netrha, neseka radi pekne okrem podradenia z 3 na 2 ale to je asi choroba dsg.V servise ma odpalkovali,zaruka nehrozi.Vymena mechatroniky ? Kedze zakladne cukanie na kruhacoch a tvrde preradovanie z 3 na 2 neodstranila ani prva vymena este v zaruke pochybujem ze si pomozem vymenou aj tentokrat. Diagnostika bez zavad.nechcem riskovat 1200€ za mechatroniku a nakoniec bude chyba inde . Nemoze to robit zotrvacnik?Niekedy aj pri urcitych nerovnostiach nieco zhrkoce ako od prevodovky.Neviem si s tym rady samozrejme kym bolo auto v zaruke bol to seriovy stav a teraz by mi najradsej nanutili novu prevodovku. Nemal niekto podobny problem? Za kazdu cennu radu som vdacny

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: dsg nocna mora

Príspevok od používateľa truli »

spravili aj zakladne madstavenie? Skadial si. To je tam ete 6kvalt myslím ? A medzi 1 a 2 je ak hladko preradí? Robí to sústavne alebo zatepla či za studena?
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

luckyluk
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17.08.2011 15:03

Re: dsg nocna mora

Príspevok od používateľa luckyluk »

Som zo Ziliny. Zakladne robili potom aj updaty softwaru.prejavuje sa to aj za studena aj tepla. Je to sestupnove dsg. To podradovanie z 3 na 2 je ked radim na mamial a je to ako ked rychlo pustis spojku

Používateľov profilový obrázok
DEDO1
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2512
Dátum registrácie: 05.05.2010 17:42
Bydlisko: ZA

Re: dsg nocna mora

Príspevok od používateľa DEDO1 »

Ahoj.... to si bol v Galimexe predpokladam....ci?

Jedine co ti mozem poradit je aby si skusil navstivit este tento servis http://www.pvcar.sk/kontakt-2/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ak ti ani tam neporadia co s tym, tak v Ziline uz nikde.

A co sa s tym DSGckom robilo, ze pri 57000 vymena spojok ? Ono DSG vydrzi 300 000 a viac ak sa s tym nejazdi jak s hnojom. Si prvy majitel ?
2/2016 VW Passat Variant R-LINE Highline 1,8 TSI DSG, 235/40 R19 Verona, DCC, Dynaudio, Discover PRO, full kožka, 360° camera, adaptivne LED svetla, plašič kún :D

xeq544
Vodič
Vodič
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 07.06.2012 11:37
Bydlisko: Bratislava

Re: dsg nocna mora

Príspevok od používateľa xeq544 »

Cau,

Ja som mal podobne problemy pri preradovani z 1 na 2, z 2 na 3 a naopak pri podradovani z 3 na 2. Sice mam nabehane uz 220tisic a ty o dost menej, ale bol som na preplachu prevodovky a vymene komplet naplne u Truliho v BB (mozes vyhladat a poslat mu PM) a podstatne sa to zlepsilo. Ma na to taky stroj co preplachne prevodovku pocas behu motora a preradovania a vymeni vlastne komplet napln okolo 7 litrov. A tiez to bolo este pred intervalom, olej co siel von mal asi 30tisic.
Passat 3C Variant, rv2009, TDI 2.0 125kw CBBB, DSG

luckyluk
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17.08.2011 15:03

Re: dsg nocna mora

Príspevok od používateľa luckyluk »

Ano bol som v galimexe. Paliho samozrejme poznam auta mi servisuje hlavne on. Nechcem ho ale otravovat zas s daakou perlickou. Majitel som prvy o auto sa staram dosledne dokonca auto v zime nejazdilo len leto. Chcem este dat pozriet zotrvacnik v kutiku duse dufam ze to on robi.nechce sa mi verit ze sa mechatronika rozpadne po cca 20 000km a aj ked ju vymenili neodstranilo to to cvakanie pri ubrati a pridani plynu. Pri prejazdoch zakrutami pripadne kruhacmi sa to zvyrazni.mame dsg v rodine aj octaviu ta to robi v zakrutach tiez ale pri preradovani N D R nic tichucko. Tak neviem ci mam bojovat za reklamaciu vadneho dielu alebo dat pozriet ten zotrvak pripadne pouzit radu mechanika ktory tie garancky robil dat si hlasnejsie radu a kaslat na to kym sa dsg nerozpadne.

Používateľov profilový obrázok
DEDO1
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2512
Dátum registrácie: 05.05.2010 17:42
Bydlisko: ZA

Re: dsg nocna mora

Príspevok od používateľa DEDO1 »

Tak ak Paliho poznas tak nech ti to aspon diagnostikuje ci ? Predsalen si nemyslim ze je to drobnost :) Uz urob ako vies...no vsetko co sa autam rozumelo z Galimexu uz odislo...Este Miso Ondras tam za nieco stoji no predpokladam, ze on tam nakoniec aj zhasne to pomyselne svetlo po odchode :D
2/2016 VW Passat Variant R-LINE Highline 1,8 TSI DSG, 235/40 R19 Verona, DCC, Dynaudio, Discover PRO, full kožka, 360° camera, adaptivne LED svetla, plašič kún :D

luckyluk
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17.08.2011 15:03

Re: dsg nocna mora

Príspevok od používateľa luckyluk »

S Misom to riesim podla neho je to mechatronika pozeral to aj sme sa vozili. Ps aj ja som bol 7 rokov galimexak na dieloch zial moje dsg je zahada a k Palimu sa dostat je problem ma toho moc a vies asi aj ty preco. Zial s tym cvakanim mi nepomohol ani on pri 57 000 mi menil kompletku prehliadku.boli sme dohodnuty ze este pridem ale prdla mi klima a pro tej prilezitosti som reklamoval dsg. Vymena mechatroniky a znova olej, filter. Auto malo asi 67000

Používateľov profilový obrázok
Sportline 2.0 TDi
Vodič
Vodič
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 24.09.2010 20:53

Re: dsg nocna mora

Príspevok od používateľa Sportline 2.0 TDi »

Som zvedavy,ci to cvakanie vyriesis,nejake temy ohladne toho tu uz boli,viacmenej to pripisovali silentblokom na prednej naprave,ale pri tvojom najazde km,je asi nato priskoro..aj ja som s tym mal problem na predoslom passate,bol to sice manual,no ten zvuk bol neprijemny,klepnutie kov na kov a ako na truc ma to vzdy zvadzalo ubrat a pridat plyn,ci to budem pocut..mozno ta to trocha ukludni,mozno nie,ale ked som zhanal cc,tak u jedneho to majitel tiez riesil,pri cca 20 tis.km mu menili v zaruke poloosi a neviem co este a ked si uz nevedeli rady,tak dotiahli ine auto s rovnakymi parametrami,ktore"cvakalo"takisto,tak ho odbili s tym,ze to tak ma byt..

luckyluk
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17.08.2011 15:03

Re: dsg nocna mora

Príspevok od používateľa luckyluk »

no silentblocky su ok, poloosi vymenene. V servise sa tomu vravi seriovi stav tovarensky nadstavene. Mam s tym patalie uz od zaciatku len vtedy som to nemusel platit teraz uz hladam aj ja riesenia zial zatial bez uspesne. Mechatroniku mam uznanu ale chcem este skusit v sobotu ine riesenie a ak to nepomoze tak pojdem do autorizovaneho servisu a pojdem si vybavit uver do banky az mam zaplatit cim tu fakturu.

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"