vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Gazdik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 09.03.2018 20:10

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa Gazdik »

Ahojte pani, mam automat DSG passata 2009, najazdenych 220000 a v podstate rovnake problemy s cukanim (potahovanim) pri preradovani do 2 stupna, ale skor ked je auto zahriate tak po pol hodinke jazdy. A problem je aj pri rozbehu po tej pol hodinke jazdy (za studena hladky rozbeh), ked zoslapnem na autoholde plyn tak to trhne poskoci a ked nepouzivam autohold a razbieham sa iba pustenim brzdy tak sa mi stalo ze mi to skapalo a dnes mi to dokonca aj cez auto hol zdochlo. Moze to byt prevodovka? Myslim ze tieto problemi zacali po vymene v autorizaku (rozvody, tekutiny aj v prevodovke, filtre atd.). Dakujem za odpoved...

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa truli »

Mal som dáke prípady že po vymene v autorizaku kopalo auto ale keď auto chodilo hladko pred výmenou tak by malo chodiť aj po vymene a žeby pán nedodržal poriadne postup. Je kopu vplyvov prečo to môže robiť ale nikdy to nespôsobila výmena skôr poškodenie, opotrebenie materiálu.
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

pajo3
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.05.2018 22:45

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa pajo3 »

Ahojte vedel by niekto poskytnut tel.c. na truliho? Potrboval by som preplach + vymenu oleja v dsg.
Dakujem

Holubko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25.05.2018 13:19
Bydlisko: Bratislava

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa Holubko »

Ahojte.
Potreboval by som spravit preplach DSG prevodovky. Nevedeli by ste mi s tym niekto pomoct? Ak ano, zaujimala by ma priblizna cena.
Olej uz mam kupeny.
Dakujem.

misoR
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 05.02.2013 23:00

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa misoR »

Keby si si dal do profilu bydlisko, urcite by to pomohlo

Holubko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25.05.2018 13:19
Bydlisko: Bratislava

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa Holubko »

Byvam v BA, pochadzam zo ZA a nemam problem prist hocikde. Profil som aktualizoval. Dakujem.

pdtony1
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.07.2018 20:31

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa pdtony1 »

Zdravim truli...prosim ta kolko by stala vymena oleja v dsg aj s preplachom
na vw touran 2.0 103 kw, 2005, vin WVGZZZ1TZ6W111365.dakujem tony

pixeler
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.11.2018 18:56

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa pixeler »

Zdravim, mam prevodovku DSG7 na golfiku 1.4 tsi 90kw najazdene 74000 a pri rozbiehani sa na druhom stupni pocitujem vybracie, akokeby dusilo motor resp presmykovala spojka, aj na otackach vidiet ze mierne zakolisu pri rozbiehani, robi to len na druhom stupni, radenie medzi stupnami je bezproblemov, olej doposial nebol meneny, myslite ze vymena by mohla pomoct?

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa truli »

Nie
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

mikebiker
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 01.08.2019 16:37

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa mikebiker »

Ahojte , mam s autom podobny problem ako popisal Jelko4. Auto mi trha ked sa rozbieham zo stoja s pridanym plynom. Zacne sa rozbiehat a potom zacne trhat. Pocit podobne akoby mal motor zdochnut, ale nezdochne, potom to uz ide ok.. Ked uz je auto v pohybe hoci aj pomalom, alebo pri preradzovani medzi rychlostami to uz nerobi.. Taktiez som si vsimol, ze ked s nim pojazdim cca pol hodinku, tak prestane trhat aj pri rozbiehani.. Ked zas dlhsie postoji (napr. druhy den), tak to zasa za stunena pri rozbehu robi..
Podarilo sa Vam uz vyriesit takyto problem? Ak ano, tak ako?

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"