vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
xeq544
Vodič
Vodič
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 07.06.2012 11:37
Bydlisko: Bratislava

vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa xeq544 »

Caute,

Len sa chcem podelit o informacie ohladom DSG a problemov spominanych hlavne v teme: http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=99&t=43576" onclick="window.open(this.href);return false; Tj tvrde preradovanie hlavne pri kludnom rozbehu. U mna sa to prejavovalo hlavne pri preradovani z 1 na 2. stupen a naopak pri brzdeni sa to prejavovalo takisto. Tiez som mal problem s tym ze pri preradeni z N na D a z D na N mi prevodovka vzdy dost hlasno dvakrat zasebou buchla. Riesil som to rôzne, vymena HK klbu podla rad uzivatelov a pod, pomohlo to ale iba malo. Bolo to skor riesenie nasledkov, miesto riesenia samotneho problemu. A pomaly som sa s tym uz zmieril, ale hnevalo ma to.

Vcera som sa konecne odhodlal a isiel som vymenit napln do DSG. Isiel som ku klubakovi: (http://www.vw-club.sk/memberlist.php?mo ... file&u=598" onclick="window.open(this.href);return false;) do BB nakolko som sa dozvedel cez ineho klubaka, ze ma novy pristroj od BG na preplach a vymenu prevodovkoveho oleja.

Olej bol vymeneny za cca 3 hod (cakali sme kym prevodovka vychladne aby sa dala skontrolovat hladina). Samotna vymena pristrojom trvala len chvilku, robi sa pri nastartovanom aute a preraduju sa pozicie paky aby pristroj vytlacil zovsade staru kapalinu a nahradil ju novou. To som nasledne potom aj videl po vymene ked z kontrolneho bodu zospodu vytekala krasne číra červeno-oranzova kapalina ako z bandasky. Len podotknem, ze do prevodovky nesiel origo olej od VW ale ATF fluid od Petro-Canada a konzervacne aditivum BG.

Po skontrolovani hladiny som sa bol povozit po BB a hned po prvych metroch som citil ze je nieco inak, uz pri vyjazde od garaze som citil, ze prehadzovanie rychlosti je hladke a bez pozerania sa na otackomer by som o nom ani nevedel. To sa mi nasledne aj potvrdilo pri dalsej jazde, vsetky prevody, ci smerom hore, alebo dole, prehadzuje uplne hladko, je to aj tichsie a je to pre mna uplne novy pocit nakolko ta prevodovka neradila tak ako by mala odkedy mam toto auto. Este pred tym ako som sem napisal som chcel este vediet ako bude radit rano po vychladnuti prevodovky, a radi uplne rovnako, takze super praca od Truliho, ktory je pohodovy a cloveku vzdy vysvetli co sa prave deje, mozem len odporucit. Keby som mal hodnotit pracu prevodovky pred a po vymene v percentach, bolo by to 50 percent pred a 95 percent po.

Este info ohladom auta, najazdene 216 tisic, povodne spojky, povodny zotrvacnik s DPF. Olej v DSG predtym meneny pri 180tis vo VW, tj pri tejto vymene mal len 35tisic a bol este pred intervalom.
Passat 3C Variant, rv2009, TDI 2.0 125kw CBBB, DSG

Používateľov profilový obrázok
Jelko4
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5420
Dátum registrácie: 13.08.2008 18:48
Bydlisko: medzi TT a PN

Re: Preplach DSG - postrehy

Príspevok od používateľa Jelko4 »

mozes dat cenu? a ked si sa rozbiehalo tak ti to predtym tak trhalo ?
Passat 3C 2.0tdi sportline, Alhambra 2.0 tdi stylance

xeq544
Vodič
Vodič
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 07.06.2012 11:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Preplach DSG - postrehy

Príspevok od používateľa xeq544 »

Cenu este uplne presne neviem, nakolko okrem tohto sa robila aj vymena oleja v motore a cakam na fakturu :) A co sa tyka trhania, neviem presne co myslis, mimo preradovania netrhalo, len napr z 1 na 2 a 2 na3 sa to da popisat akoby ma zozadu nieco na chvilu pribrzdilo. Dalej to uz radilo lepsie ale nebolo to take hladke ako teraz
Passat 3C Variant, rv2009, TDI 2.0 125kw CBBB, DSG

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: Preplach DSG - postrehy

Príspevok od používateľa truli »

:wink: ďakujem som rád že pomohlo to :D Jelko4 máš PM
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: Preplach DSG - postrehy

Príspevok od používateľa truli »

TAk niečo v skratke prečo som začal sa venovať tejto technológii. Nakoľko sa venujem už niekoľko rokov autám tak ľudia okolo mňa začali mať problémi s automatickými prevodovkami. Niektorí ľudia aj nato doplatili tak že proste pravdepodobne stačilo len asi vymeniť olej poriadne v nich lenže pri väčších problémoch typu radenia im v nemenovaných servisoch povedali že treba opraviť automatickú prevodovku typu oprava prevodovky stála cca 1700€. Čo je pre bežného obyčajného človeka dosť. Takže po určitých konzultácii s jedným členom na tomto fóre a nebudem ho menovať ktorému za veľa v dačím sme dospeli že bude asi sa začať treba venovať a podávať prvú pomoc zákazníkom takouto aspoň formou výmenou oleja prevodovke cez stroj. A teraz k veci žiadna DOŽIVOTNÁ náplň pre automatické prevodovky NEEXISTUJE. Tento význam slova priam zavádza neznalého zákazníka ktorý si myslí platím za servis tak platím aj za služby informačného charakteru a jednoducho životnosť automobilu je do 150000KM a potom čo.......................? Pri prevádzke automatickej prevodovky dochádza k treniu obložených lamiel, ktoré sa časom obrusujú. Najväčším problém je však v samotnom oleji, ktorý je v plyvom vysokého tlaku a následných teplôt oleja sa znižuje a mení na kyselinu a zakarbovanú tekutinu , ktorá ničí všetky tesnenia a diely v prevodovke. Prevodovka automatická je vybavená olejovým filtrom , ktorý je väčšinou plstený alebo je z jemného sitka. Postupne sa prevádzkou znižuje priechodnosť olejového okruhu v plyvom znečistenia filtra. Z tohto dôvodu je dobré vykonávať pravidelnú výmenu oleja v automatickej prevodovke.

MOŽNÉ PRÍČINY KEDY NASTÁVA PROBLÉM
Je v okruhu málo oleja, prevodovka za jazdy cuká alebo radí nepravidelne. V opačnom prípade veľa oleja v prevodovke dochádza vo vnútri k speneniu oleja a nasledovnému úniku cez ovzdušňovací otvor. Kvalita prevodového oleja má v plyv na životnosť automatickej prevodovky. U väčšiny automatických neni možné vypustiť celú olejovú náplň tak cca 50% a to má za následok že nový olej po pár km jazdy má vlastnosti starého oleja. Štandartne sa olej z prevodovky vypustí a po výmene olej filtra v nej napustí nový, v niektorých servisoch tento úkon opakujú niekoľko krát podstatne robia ho tak dlho pokiaľ sa nesfarbí olej na farbu nového oleja. Strojom som schopný tento úkon výrazne skrátiť, vslastne výmenu oleja spraviť na 100% tým že mi koluje v okruhu viac litrov oleja ako je prepísaná náplň prevodovky.Takže som Vám trochu aspoň priblížilako také možné príčiny či prejavy alebo výmenu oleja.
Naposledy upravil/-a truli v 19.06.2013 07:57, upravené celkom 2 krát.
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

Používateľov profilový obrázok
Jelko4
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5420
Dátum registrácie: 13.08.2008 18:48
Bydlisko: medzi TT a PN

Re: Preplach DSG - postrehy

Príspevok od používateľa Jelko4 »

ja mam taky problem ze pri prudkejsom rozbehu autom trha. Myslis ze by pomohlo vymenit u teba olej alebo dat novy software alebo je to mechatronika?
Passat 3C 2.0tdi sportline, Alhambra 2.0 tdi stylance

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: Preplach DSG - postrehy

Príspevok od používateľa truli »

Je to tažko hodnotit túto situaciu ak nemáš poškodené lameli a neni tam príslušný tlak tak je to vlastne prvá pomoc najrýchlejšia kedy by si mal zistit či bude treba pokračovat v oprave. kolko km má nabehané prevodovka a kedy bol meneni olej s filtrom ? ale ka počkáš niake auto mám robit s podobnými priznakmi a isto Ti dám vediat či to pomohlo. Pošli mi tel do PM
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

Používateľov profilový obrázok
Jelko4
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5420
Dátum registrácie: 13.08.2008 18:48
Bydlisko: medzi TT a PN

Re: Preplach DSG - postrehy

Príspevok od používateľa Jelko4 »

auto by malo mat 135tkm a olej bol meneny pri 90tkm
Passat 3C 2.0tdi sportline, Alhambra 2.0 tdi stylance

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: Preplach DSG - postrehy

Príspevok od používateľa truli »

Je možné že to pomôže ale je to tak 50-50 %
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

Používateľov profilový obrázok
a3anko
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2117
Dátum registrácie: 26.03.2009 23:47
Bydlisko: Liptovsky Hradok
Kontaktovať používateľa:

Re: Preplach DSG - postrehy

Príspevok od používateľa a3anko »

Otazka ci to pomoze je na mieste, v pripade ze sa problem prejavuje prave z dovodu usadenin v prevodovke a mechatronike, kazdopaldne najlacnejsim moznym riesenim je vykonat kompletnu vymenu naplne v prevodovke s vyplachom prevodovky a nasledne ju celu naaditivovat. Lacnejsia varianta neexistuje... ale ak vymena naplne, tak KOMPLETNA, a to nedokaze hocikto.. Truli ano :)

ale ak je povod problemu niekde uplne inde, aspon mas cistucku prevodovku s naozaj vymenenym olejom, nie len akoze vymenenym, ako ich meni 95% mechanikov...
Obrázok BG Profesionálna dekarbonizácia motora =>čistenie vstrekovačov,EGR,sacieho systému, výmena 100% náplne v automate,DSG,ČISTENIE DPF(FAP) na počkanie,info@dekarbo.sk 0908 903 224 http://www.dekarbo.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"