vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Používateľov profilový obrázok
Petryk1
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1280
Dátum registrácie: 01.08.2012 20:01
Bydlisko: Košice

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa Petryk1 »

vw511 napísal:Ďakujem za reakciu. Čakal som, či sa to nedá vriešiť doliatím oleja, nakoľko to nie je lacná položka, tak nie som z toho nadšený.
Nic sa neboj. Nie je to lacne, ale ten komfort jazdy je paradny. Nemusis strojom za kazdych 60.000km. Daj teraz a potom normalna vymena a potom zase strojom. Za ako dlho najazdis 110.000km? Za 11 rokov?
Drzime palce, nech sa vsetko vydari.
VW Passat B8 110kW DSG Variant

vw511
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 12.06.2016 21:24

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa vw511 »

Tak predtým to bolo menené strojovo vo VW, tak to už nechám teraz tak, auto radí v poriadku, bez akýchkoľvek problémov :) Ešte som auto len kúpil, za mesiac mám nejakých 1500km, takže ťažko odhadnúť, koľko spravím km ročne. Ďakujem :)

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa truli »

Vw nema stroj iba pripravok
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

vw511
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 12.06.2016 21:24

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa vw511 »

To mi predchadzajúci majiteľ vravel a ja do toho až tak nevidím, tak sa ospravedlňujem, že zavádzam.

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa truli »

Nemusis sa ospravedlnovat ;) ja leb hovorim a viem ze som bol v 4 a nemaju .A viem ako robia su to s chopny odovzdat bez kontroly ako nic. To je moj nazor
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

vw511
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 12.06.2016 21:24

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa vw511 »

No jo, niekedy asi autorizák nemusí byť najlepšia voľba. Možno sa ti ozvem, ak budem mať nedajbože nejaké problémy, lebo budem jazdiť do BB do školy od septembra :)

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa truli »

Je slobodna volba mozes neni problem aj keby son to nerobil ja kazdy je vitany
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

eraserv6
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 20.12.2015 15:54

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa eraserv6 »

Zdravim.
Mam podobny problem ako zakladatel temy. Auto zastudena(aj v lete) hlavne preradenim medzi 1-2 a 2-3 znatelne sklbne, 3-4, 4-5, 5-6 je uz ciste. Takisto pri nizsich teplotach pri stati a zaradenom D alebo R cele auto jemne vibruje, pri zaradeni N okamzite prestane. Zotrvak je novy.
Vsetky neduhy vymiznu zohriatim motora na 90C kedy prevodovka radi prakticky bez znatelneho vzhupnutia a auto je uz bez vibracii.
Olej v DSG bol meneny cca. pred 3 mesiacmi v ROTOS-e v BA, najazdene na nom asi 3000km a bola robena aj adaptacia. Cele mi to logicky ukazuje na zly olej hlavne ked je vsetko ok pri zohriatom motore ale ten olej bol predsa meneny takze neviem co dalej.
Nemate s tym niekto skusenosti? Diki.

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa truli »

Kolko km ma nabehane
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

eraserv6
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 20.12.2015 15:54

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa eraserv6 »

Nabehanych 190.000km.

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"