vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Tomo11
Vodič
Vodič
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 31.07.2015 11:16
Bydlisko: Vranov

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa Tomo11 »

Záleží jak silno stlačís pedál. Neradi stále pri rovnakých otáčkach. Teda aspoň myslím :D ja mam zas problém že idem 49 50 kmh a mám 4 ku a keď dosiahnem 51kmh už hádže 5ku :D otras

Odoslané z SM-N910F pomocou Tapatalku
Passat B7 4motion DSG 125kw 2012

danccoo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.02.2016 11:31

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa danccoo »

no idem uplne pohode plynulo, ziadny plny plyn , urobi mi to tak raz do tyzdna asi :D
Passat B6 2.0 TDI 125kw DSG

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa truli »

Km má koľko
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

danccoo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.02.2016 11:31

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa danccoo »

288 000
Passat B6 2.0 TDI 125kw DSG

ZUZKAGolf
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20.06.2017 17:08

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa ZUZKAGolf »

Ahojte, vlastnim VW Golf 5 variant 1.9 TDi DSG.
Vcera sa mi stalo, ze pri jazde som pridavala plyn a zrazu sa mi auto prestalo reagovat.. otáčky mi padli na nulu a auto tak ako bolo zomrelo čo sa týka rýchlosti. Všetok elektroniky fungovalo ako malo, vypla som motor, znova naštartovala auto, no auto sa mi nepohlo v žiadnej pozicii. Ziadny čudny zvuk to nevydalo, jedine tie otacky padli. Ked som chcela znova nastartovat, v pohode sa mi podarilo nahodit vsetky jazdne pozicie ale auto sa nepohlo ani do predu ani dozadu, a na palubovke mi zacali blykat vsetky pismena pozicii /P, R, D,N, S/, ako keby auto nevedelo zistit presne v ktorej pozicii sa nachadza. Hned som kontaktovala servisáka, ktory mi povedal, že asi bude potrebne vymena oleja v prevodovke. Auticko sme kupovali pred tyzdnom, predchadzajuci majitel tvrdi a ma o tom aj doklady, ze olej bol vymeneni pred 300 kilometrami. Nas servisak dal auto na PC a vypisovalo mu, ze je problem s hydraulikou a este nejaky SAFE mode pre prevodovku. Skontrolovali sme uctenky z predosleho servisu, ale je tam dost zaujimave, ze podla faktur bol tam vyplateny len 2x1 l oleja, co sa mi zda dost malo, kedze nam v servise tvrdia ze malo by byt naplnene do prevodovky pri kompletnej vymene min. 4,5-5 litrov. Tak si myslim, ze asi ho v servise oklamali a ziadna vymena nebola len doplnenie oleja.
Moja otazka by bola taka, ci sa uz niekto stretol s takouto situaciou a ak ano, aky bol presny problem s autom. Moze byt, ze kvoli nedostatku oleja sa stane ze sice vcetko je elektronicky v poriadku a auto napriek ktomu sa avsak nepohne? Ja viem ze asi moja otazka je dost blba, no sa priznam,ze sa v tom nevyznam a radsej sa informujem od ludi, ktori maju skusenosti s DSG prevodovkou.. S manzelom je to nase prve spolocne auticko , uz sme si ho oblubili, nerada by som ho vratila predavajucemu, nuz sa bojim ze s tou prevodovkou mozeme mat este problemy :( vie mi niekto z Vas poradit prosim? Vopred velmi pekne dakujem, Zuzi

Používateľov profilový obrázok
K€NNY
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 13.08.2012 08:44
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať používateľa:

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa K€NNY »

Vrátiť, obľúbite si iné...iba výmena oleja to asi nebude.
GOLF MKV 1.9TDI 77KW DSG BLACK
Umelecká fotografia | Reklamná fotografia | Retuš | Grafické práce

B66
Vodič
Vodič
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 29.11.2014 11:57
Bydlisko: Kosice

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa B66 »

Na výmenu oleja to určite nebude, môžu byť spojky, mechatronika, atd
Každopádne bude nejaká chybova hláška na diag...

Odoslané z SM-G955F
VW Passat 3C 2.0TDI/CR/DSG/HIGH/2009

danccoo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.02.2016 11:31

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa danccoo »

cau chalani , tak moj postreh s otackami ze boli niekedy vyssie je ten zo to robilo asi kvoli DPF filtru ked regeneroval , lebo teraz som snim mal problem zasvietil a drzalo to vysoko otacky
Passat B6 2.0 TDI 125kw DSG

ZUZKAGolf
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20.06.2017 17:08

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa ZUZKAGolf »

Dakujem za info.. este mame auto v servise, uvidime co povie servisak po preskumani auta.. zatial cakame na jeho vyjadrenie a potom sa rozhodneme ci sa oplati to auto nechat, alebo vratit :/

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: vymena oleja v DSG a preplach - postrehy

Príspevok od používateľa truli »

Vrátiť oprava je nákladná .
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"