Výmena oleja passat 3c

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: Výmena oleja passat 3c

Príspevok od používateľa macko25 »

viem že to co ti teraz napisem nexces pocut...
no zmena na 30tisicovy ide vpohode.. ale treba vediet coa ako ... a treba na to diagnostiku ...

a po druhe.. sam som majitelom auta s motorom BLS a už cokolvek si o tom pomyslis ale aj 15tisic km je na tento motor vela...
ver ci never ale olej som donedavna menil vždy každych 15tkm a posledne už každych 10tkm...
to preco som sa tak rozhodol je prave to že tento motor to jednoducho potrebuje... niekoklo krat som sa o tom presvedcil...
samozrejme rozhodovanie je na tebe... ale predleženy interval sa može vypomstit daleko vyssimi vydavkami ked sa ti motor rozsype...

ak ta to nezataži skus sa nad tým zamysliet...

xPIPOx
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 13.05.2012 18:27

Re: Výmena oleja passat 3c

Príspevok od používateľa xPIPOx »

macko25 napísal:viem že to co ti teraz napisem nexces pocut...
no zmena na 30tisicovy ide vpohode.. ale treba vediet coa ako ... a treba na to diagnostiku ...

a po druhe.. sam som majitelom auta s motorom BLS a už cokolvek si o tom pomyslis ale aj 15tisic km je na tento motor vela...
ver ci never ale olej som donedavna menil vždy každych 15tkm a posledne už každych 10tkm...
to preco som sa tak rozhodol je prave to že tento motor to jednoducho potrebuje... niekoklo krat som sa o tom presvedcil...
samozrejme rozhodovanie je na tebe... ale predleženy interval sa može vypomstit daleko vyssimi vydavkami ked sa ti motor rozsype...

ak ta to nezataži skus sa nad tým zamysliet...
Áno to viem že to ide len s diagnostikou, myslím že to vedeli aj v tých servisoch, kedže tam pchali diagnosticky kábel, ale v pohode to pre nich nebolo kedže to nedokázali.

Nechcem rozoberať tému či je to pre ten motor zle alebo dobre, je toho plne vlákno a jedine na čom sa ľudia zhodnú je, že sa nezhodnú. Chcem mať LongLife interval na 30tis. km. To je všetko. Ani v servisoch to nevedia spraviť, preto sa obraciam na Vás.

Ďik
VW Passat Variant 1,9 TDI, 77kW, BLS

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10742
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: Výmena oleja passat 3c

Príspevok od používateľa ejne »

xPIPOx napísal:
macko25 napísal:viem že to co ti teraz napisem nexces pocut...
no zmena na 30tisicovy ide vpohode.. ale treba vediet coa ako ... a treba na to diagnostiku ...

a po druhe.. sam som majitelom auta s motorom BLS a už cokolvek si o tom pomyslis ale aj 15tisic km je na tento motor vela...
ver ci never ale olej som donedavna menil vždy každych 15tkm a posledne už každych 10tkm...
to preco som sa tak rozhodol je prave to že tento motor to jednoducho potrebuje... niekoklo krat som sa o tom presvedcil...
samozrejme rozhodovanie je na tebe... ale predleženy interval sa može vypomstit daleko vyssimi vydavkami ked sa ti motor rozsype...

ak ta to nezataži skus sa nad tým zamysliet...
Áno to viem že to ide len s diagnostikou, myslím že to vedeli aj v tých servisoch, kedže tam pchali diagnosticky kábel, ale v pohode to pre nich nebolo kedže to nedokázali.

Nechcem rozoberať tému či je to pre ten motor zle alebo dobre, je toho plne vlákno a jedine na čom sa ľudia zhodnú je, že sa nezhodnú. Chcem mať LongLife interval na 30tis. km. To je všetko. Ani v servisoch to nevedia spraviť, preto sa obraciam na Vás.

Ďik

jozko v ktorom servise to nevedeli bud konkretny
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

xPIPOx
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 13.05.2012 18:27

Re: Výmena oleja passat 3c

Príspevok od používateľa xPIPOx »

[/quote]
jozko v ktorom servise to nevedeli bud konkretny[/quote]


Ak poznáš servis/človeka ktorý to vie spraviť tak ja ho skúsim.
Myslím, že by to nebolo fér písať mená servisov, kde mi to nespravili, obaja sa snažili a nechcem im robiť takúto nepríjemnú reklamu, oni z opravovania aut žijú a snažili sa spraviť čo sa dalo.

Môj cieľ nie je očierňovať a ohovárať, ale mať LongLife interval.
VW Passat Variant 1,9 TDI, 77kW, BLS

Atrix24
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 470
Dátum registrácie: 19.01.2014 20:28
Bydlisko: Galanta

Re: Výmena oleja passat 3c

Príspevok od používateľa Atrix24 »

Tak teraz vidím na vlastné oči chlapa, čo ide dať na 1.9TDi Longlife interval...no mám dosť. Len tak ďalej.

PS: Ja byť na ostatných mieste, zapamatám si NICK a pri dalšej téme, ktorá bude mať názov pravdepodobne: POMOC, NEJDE AUTO :D by som ti nedal ani jednu radu ;)

A TOP koment pána, na LongLife je auto stavané. K tomu iba jedno, zobuď sa !
CAR - VW Passat R-Line, 2.0TDi (CBBB) 125kW, MR2010

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10742
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: Výmena oleja passat 3c

Príspevok od používateľa ejne »

Necajme tak ked chce chce.nech napise odkial je a mono sa najde clovek v okoli ktory mu to prekoduje
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

xPIPOx
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 13.05.2012 18:27

Re: Výmena oleja passat 3c

Príspevok od používateľa xPIPOx »

Atrix24 napísal:Tak teraz vidím na vlastné oči chlapa, čo ide dať na 1.9TDi Longlife interval...no mám dosť. Len tak ďalej.

PS: Ja byť na ostatných mieste, zapamatám si NICK a pri dalšej téme, ktorá bude mať názov pravdepodobne: POMOC, NEJDE AUTO :D by som ti nedal ani jednu radu ;)

A TOP koment pána, na LongLife je auto stavané. K tomu iba jedno, zobuď sa !
Caw
tak pre toto som nechcel rozoberať, čo je zle a čo je dobre. Urážať vie hádam každý, od 3 ročného dieťaťa až po deduška, ale poradiť vie len niekto, preto som písal tu na forum.
Nevidím dôvod písať urážky, len preto že niekto iný nezdieľa tvoj názor.

Ďakujem za radu.
VW Passat Variant 1,9 TDI, 77kW, BLS

xPIPOx
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 13.05.2012 18:27

Re: Výmena oleja passat 3c

Príspevok od používateľa xPIPOx »

ejne napísal:Necajme tak ked chce chce.nech napise odkial je a mono sa najde clovek v okoli ktory mu to prekoduje
Som z okolia Senca.

Ďakujem
VW Passat Variant 1,9 TDI, 77kW, BLS

xPIPOx
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 13.05.2012 18:27

Re: Výmena oleja passat 3c

Príspevok od používateľa xPIPOx »

Atrix24 napísal:Tak teraz vidím na vlastné oči chlapa, čo ide dať na 1.9TDi Longlife interval...no mám dosť. Len tak ďalej.

PS: Ja byť na ostatných mieste, zapamatám si NICK a pri dalšej téme, ktorá bude mať názov pravdepodobne: POMOC, NEJDE AUTO :D by som ti nedal ani jednu radu ;)

A TOP koment pána, na LongLife je auto stavané. K tomu iba jedno, zobuď sa !
Caw
ak chceš debatu o intervaloch, tak ja sa do toho pripojím, ale kedže som laik, tak budem rád ak mi napíšeš (ale prosím konkrétne a nie omáčky v tvare: no motor) čo sa pokazí, keď máš dlhý interval a aké sú sprievodné javy.
Nie som AutoBarbar a ak mi dá niekto jednoduchý zoznam veci, ktoré sa môžu pokaziť v prípade LongLife výmeny oleja a aké sú príznaky, že to odchádza. Budem len rád. V momente si všetko dám skontrolovať.

nap.: chyba -> príznak -> dôvod -> riešenie (ak vieš ak nie tak nič)
zadre sa motor -> moto spaľuje olej (papa olej ako naftu :D) -> malo olej zapríčinilo slabé mazanie a motor sa zadrel -> výmena motora, možno postačí výmena piestnych krúžkov a pretesnenie hlavy valcov
zadre sa turbo -> piští ako keby som jazdil na americkom nákladiaku -> nekvalitný olej na konci longLife intervalu -> výmena turba (repas alebo nove)

Ak mi to takto napíšeš, tak ver že pomôžeš nielen mne, ale veľmi veľa ľuďom. Podľa jednoduchého zoznamu náznakov auta si každý, môže dať skontrolovať danú vec. Takto ma presvedčíš o vhodnosti používať skrátený interval aj bez urážania a nadraďovania sa.

PS: dal som tieto dva príklady, lebo toho sa najviac bojím a majú čo to dočinenia s olejom v motore.
PS1: Bojím sa pokazenia aj iných súčiastok v aute, ale tie ovplyvniť neviem, napr nejaký ten dvojhmotový zotrvačník a spojka atď, stačí si prečítať forum a zlých snov je veľmi veľa.

Ďakujem
Rád sa necham poučiť vecnými radami.
VW Passat Variant 1,9 TDI, 77kW, BLS

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10742
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: Výmena oleja passat 3c

Príspevok od používateľa ejne »

Napr jeden dovod pre tvoj motor je:
Prerazenie bloku motora > nedostatocne mazanie a nasledne zadretie/ pridretie ojnicnych lozisk +strihnutie skrutiek > vymena skrutiek a lozisk....

Ale natoto aby tu davali kopec dovodov je zbytocne. Ak chces prejst prejdi
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"