ručna brzda

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
sedrik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 07.12.2012 20:52

ručna brzda

Príspevok od používateľa sedrik »

zdravičko, mam passat v6 rv 2006 a predvčerom mi začala blbnut ručna brzda, nemohol som sa pohnut a počitač mi vypisoval zavadu ručnej brzdy pozrite navod na obsluhu, nemohol som sa pohnut, odpojil som baterku a stale nič, tak prišiel mechanik aj s počitačom tak ju nejak uvolnil a nasledne sme sli na zdvihak do servisu kde mi prečistili kontakty v zadu na oboch stranach,potom som pojazdil a vsetko fungovalo v pohode, auto som odparkoval cez noc stalo,rano mi to urobilo znova a uz nepomohol ani počitač,brzda je zaseknuta uz nadobro, nemate niekto s tymto skusenosti, lebo neviem či to mrzne alebo čo sa deje,ale doteraz som este s tymto problem nemal a to uz boli ovela vačšie mrazy, ma čakat do leta či čo? :P :o :o

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: ručna brzda

Príspevok od používateľa macko25 »

ako tu uz bolo pisane x krat...
Tlacitko rucnej brzdy je zaklad ho vymenit... Podla rocnika mas index B mozno aj A musis mat C...
Ak nepomoze toto... Zrejme podla toho co pises mas prasknuty obal motorceka a vo vnutri ti skratuje... Ak nie toto tak samotny motorcek je zadrety...
A ak ani toto skontroluj si kabelaz ci nieje prehnita moj pripad z minuleho roka...
Zvacsa ak to mechanicko elektricka zavada to reaguje na mokro vlhko...
Ak to je tlacitko moze sa to prihodit kedy kolvek...

sedrik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 07.12.2012 20:52

Re: ručna brzda

Príspevok od používateľa sedrik »

dik, ale neviem či to bude tlačitko, lebo mne neodblokuje lavu stranu prava sa odblokuje, dnes som ho skusal aj zohrievat a nič, stale to mam zaseknute na lavej strane,ktovie čo to je,a do servisu sa nedostanem.

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: ručna brzda

Príspevok od používateľa macko25 »

hore som ti napisal zvycajne problemy ktore su s tou to vecou ...
napis odkial si a niekto ti snad pomože

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10741
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: ručna brzda

Príspevok od používateľa ejne »

sedrik je z NR. takze bruno by sa mu mohol nato pozriet toho ma najblizsie
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

Hubi78
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29.12.2012 22:40
Bydlisko: VK

Re: ručna brzda

Príspevok od používateľa Hubi78 »

ahojte ja mam podobny problem a tiez mi vypisuje to iste len stym ze mne nezablokovalo uz koleso asi ze som uz nepouzil rucnu na diagnostike mi vraj vyhodilo na lavom kolese chybu nejakej veci a mechanik sa nejak nestval lebo videl ze som stoho puk a rovno povedal ze to treba vymenit a suciastka vraj stoji cca 150 eur + robota a ked som odchadzal tak mi tam jeden poradil nech skusim forum ze to nemusi byt taka chyba co treba hned vymenit... Keby mi aspon povedal cislo tej chyby ale ze bude potom na fakture nerad by som vyhodil peniaze ak by sa to dako dalo... prosim pomozte ak niekto viete viem ze je to tazke takto na dialku ale hadam mozno mate taku skusenost dakujem vopred...

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10741
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: ručna brzda

Príspevok od používateľa ejne »

ked uz sisi zalozil tak pracne nick preco sisi nevypisal aj miesto bydliska niesme carodejnice s gulou a vieme odkial si nech ti poradime aby si dosiel na diagnostiku z aniekym znas a pomohli to odstranit
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

jonsak
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 01.01.2011 18:52

Re: ručna brzda

Príspevok od používateľa jonsak »

Treba pozrieť aj motorčeky na zadných strmeňoch lebo plast v ktorých su uložené môže byť prasknutý a potom sa zasekne ozubenie.Toto som si opravil sam doma. Originál motorček vo VW 350E kus.

Používateľov profilový obrázok
BrunoC
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2202
Dátum registrácie: 02.10.2010 21:01
Bydlisko: Vráble :)

Re: ručna brzda

Príspevok od používateľa BrunoC »

ejne napísal:sedrik je z NR. takze bruno by sa mu mohol nato pozriet toho ma najblizsie
Dik za dvoveru janci.
sedrik - ak chceš ozvi sa name to na PC a pozrieme čo tomu može byť! :wink:
my Black wagon
Obrázok
-------------------------
Zopár vecí na predaj

VAG 15.7.1 CZ / Drobne upravy v okolí NR! :)

Zoltan
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 07.07.2011 21:39
Bydlisko: Komarno

Re: ručna brzda

Príspevok od používateľa Zoltan »

macko25 napísal:ako tu uz bolo pisane x krat...
Tlacitko rucnej brzdy je zaklad ho vymenit... Podla rocnika mas index B mozno aj A musis mat C...
Ak nepomoze toto... Zrejme podla toho co pises mas prasknuty obal motorceka a vo vnutri ti skratuje... Ak nie toto tak samotny motorcek je zadrety...
A ak ani toto skontroluj si kabelaz ci nieje prehnita moj pripad z minuleho roka...
Zvacsa ak to mechanicko elektricka zavada to reaguje na mokro vlhko...
Ak to je tlacitko moze sa to prihodit kedy kolvek...
macko ahoj...porad mi prosim ta ..bojim sa za aj mne sa stane taky problem s rucnou,vlastne s tlačitkom,este som ho nemenil...mam passat rok 2005,keby som tlacitko vymenil mozno predidem problemu ze ma tam niekde necha auto zabrzdene...a msim tam dat tlacitko index C? aky je rozdiel medzi index A alebo B a C? a to moze byt pravda ze ked nevies odbrzdit tak odpojis baterku na 3 min.a pusti brzda?diky za odpovede..

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"