Passat B6 2.0 TDI dsg 2007:zakusnuta elektricka rucna brzda

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Používateľov profilový obrázok
mrmary
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 07.04.2009 11:49
Bydlisko: KE

Re: Passat B6 2.0 TDI dsg 2007:zakusnuta elektricka rucna br

Príspevok od používateľa mrmary »

Preloz zobstareho kabla, poriadne vycisti a nakonzervuj alebo vbehni do vw sk au se salonu :)

majkiewn
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 07.03.2013 22:26
Bydlisko: Kosice

Re: Passat B6 2.0 TDI dsg 2007:zakusnuta elektricka rucna br

Príspevok od používateľa majkiewn »

Zdravim ludkovia. :gun:
Konecne auto funkcne brzda pojazdna, RJ komplet nakodovana secko TIP_TOP :ura1: Dnes objednane na STK, snad prejde bez problemou.
MRMARY dakujem za typ s kablovackou, velmy pomohol :-)

Kedze som nemal nove koncovky tak som pouzil tie povodne. Novu kabelaz a povodne koncovky som spojil cokoladkou ,no tu som predtym este vytiahol z plastu zeby to nezaberalo az tolko miesta a predsa to vyzera lepsie. Kable potahal po aute jak trebalo, docasne zapojil, oskusal a motorcek naskocil. Kedze to KONECNE fungovalo kable som znova zablankoval, poskladal,pozapajal, napojil baterku, a chitil nervy lebo to zasa neslo :mad3: skusal som odpajat baterku ohinat kable a nic. Zasa som to cele rozobral odpojil kable, motorcek zasa odsruboval a napojil na kable bez origo zasuvky,konce z kablovacky ktore maju koncit v RJ som vytiahol napojil na autonabijacku a motorcek fungoval takze aspon som zistil ze kable su v poriadku. Zapojil spet na RJ nahodil baterku ,oskusal a zasa to fungovalo,chvilu pockal,skusil znova a stale to islo, no kedze som kable v motorceku napojil len tak bez zasuvky casom sa pohly a skratovaly.Sikonvy som co uz,,,,,,,, Dalsie dni som nemal cas ani chut sa dotoho pustit raz za cas som skusil napojit baterku ci nahodou sa to dalo dokopy.Napojil vag ten prisiel z novou chybou.( 02434 - Supply Voltage for Control Module for Left Channel 009 - Open or Short to Ground - MIL ON) Vela toho na nete neni no nasiel som ze vraj to bude odpalena RJ . Skusil som zapojit staru, ta ista chyba, kedze som nevedel nikde nic najst, odpojil som baterku, komple vsetky poistky som povytahoval,na soferovej strane som nasiel spalenu 20A, vymenil, zapojil baterku,napojil vag ,chyba ostala, zapol,vypol rucnu a az potom zmyzla. Preistotu som vytiahol poistku ktoru som zamenil a aspon som zistil ze lava aj prava strana ma vlasntnu poistku, :) Napojil novu RJ dal secko s5 jak bolo,zapojil baterku, napojil vag skusil vymazat chyby motorceka,nepomohlo,na 30s zatlacil brzdu,popristlacenej brzde stralcil gombik na 5s(neviem ci to bolo nutne no docital som sa ze takto by sa vraj mala resetovat RJ) tak ci tak, motorcek fungoval chyba sa uz dala zmazat a odtedy to uz funguje bez problemu.Zrobyl zakladne nastavenia rucnej. Kedze auto bolo v garazi nemal som jak spojazdnit senzory.Tie som uz ani nestihol lebo na druhy den uz bolo auto rezervovane na stk. Pred vstupom do servisu celu cestu neslo ani servo poriadne , ked pred servisom zacuval znicoho nic naskocilo,kontrolka z volantom sa vypla,vyzera to tak ze sa senzory nastavily same, neviem si to vysvetlit.
V servise auto zrusili z STK stim ze ked je problem z ABS tak neni sance ze prejde cez stk, ten servisak nemal ani vela casu sa nato pozret v robote sa zdrzal len 4hod aj to neviem ci len z mojim autom sa tak dlho dzubkal ale vraj si z tim nevedel rady stale mal problem z(00810 - Sensor 1/2 for Brake Pressure) uz mali teoriu ze to zrejme bude vadna abs pumpa, nedalo mi to kedze vsetko bolo funkcne okrem motorceka,ale este predtym chcel skusit vratit staru RJ a nanovo nakodovat, kedze tuna si servisak za hodinu prace pita 20libier tak som vobec nemal chut doplacat zbytocne 100vky lib. dokym to rozobere vymeni zasa secko nakoduje tak som tam osobne dosiel aj z NB a kablom, ze si to skusim zrobyt sam, auto som si vypital za 15min 17H na 17H mali koncit, presiel som sa na aute, zrobyl mensie kolecka, zapojil kabel skusal zrobyt zakladne nastavenia no ani mne to nechelo akosi naskocit stale mi vypisovalo ze danna moznost neni dostupna. Vypol som motor vytiahol kluc,chvilu pockal ,s5 vlozil kluc bez nastartovania som skusil zakladne nastavenia hned ma pustilo kontrolky sa vypli vsetky chybi sa zmazaly auto som este stihol vratit servisakom z usmevom na tvari nech si ma zapisu na STK :mrgreen: . Ten prekvapene pozrel ci to myslim vazne ze uz to je hotove 8O este sa spital co za program som pouzil a pochvalene zapisal na STK :D Dufam ze uz s nim nebudu ziadne problemy,a prejde bez problemou.

Budem rad ked sa mi ho do nablisieho mesiaca podari predat :!: .....
Toť moje dielo.
Toť moje dielo.
DSC_1213.jpg
DSC_1209.jpg

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: Passat B6 2.0 TDI dsg 2007:zakusnuta elektricka rucna br

Príspevok od používateľa macko25 »

nexcem byt zlym prorokom ale tie spojky na strane motorceka ti dlho nevydržia... prejde ti tam voda a zase budes v skrate... mal som to podobne vyriesene dokonca aj vodotesne spojky origo z elektra a nic nepomohlo ...
prva csia mlaka teplo zima jedno s druhým a zase bude problem... bojoval som s tým niekolko mesiacov... viem o com hovorim
kabelaž až do interieru musi byt z jedneho kusu ..

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10741
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: Passat B6 2.0 TDI dsg 2007:zakusnuta elektricka rucna br

Príspevok od používateľa ejne »

Originalnkabelaz na motorceny oba sa mi doma vala asi.....

Inak ako si.myslel ze kazdy motorcek ma vlastnu poistku ked oba motorceky idu len do rj rucnej? Nikde inde
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

majkiewn
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 07.03.2013 22:26
Bydlisko: Kosice

Re: Passat B6 2.0 TDI dsg 2007:zakusnuta elektricka rucna br

Príspevok od používateľa majkiewn »

No poctate nemal som velmi navyber,preto som to zapojil z tymi spojkamy. Nebolo kde kupit piny, dalo sa na nete no nebolo casu cakat,kable som nechal dlhsie o asi 10cm takze casom by malo stacit len piny dat nove,podlatoho jak sa to pokazi ''zasa''.Tak ci tak, mna to uz netrapi kedze auto preslo bez problemu cez STK.Dnes vecer davam inzerat a dokym sa nepreda bude zalezene v garazy.

To ani ja nechapem ale na soferovej strane v poistnej skrinke, 4rd. prava strana 2x 20A vedla seba a 15A jedna z tych 20A sposobila chybu ( 02434 - Supply Voltage for Control Module for Left Channel 009 - Open or Short to Ground - MIL ON) Ked ju vytiahnem lava strana nereaguje len prava brzdi. Takze predpokladam ze ta krajna poistka bude na pravu stranu-neskusal som. :?:
Prílohy
Tu je ta poistka ktora sa spalila ked mi skratovali kable.
Tu je ta poistka ktora sa spalila ked mi skratovali kable.

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: Passat B6 2.0 TDI dsg 2007:zakusnuta elektricka rucna br

Príspevok od používateľa macko25 »

pozri ake to su pozicie tych poistiek... ale predpokladam že to budu 29 a 30 a tie napajaju motorceky...

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10741
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: Passat B6 2.0 TDI dsg 2007:zakusnuta elektricka rucna br

Príspevok od používateľa ejne »

tu je schema . motory nemaju priamo poistku na svojom vedeni ale su samostatne napojene do RJ tak ako aj tie tri poistky ktore mozu byt rozdelene na motory a samotnu RJ . ale motor ako taky je lne priamo napojeny do RJ su tam aj cisla v scheme poistiek . a tu kabelaz mam ak tak
Prílohy
rj.jpg
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

johnyd1
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30.04.2012 16:10

Re: Passat B6 2.0 TDI dsg 2007:zakusnuta elektricka rucna br

Príspevok od používateľa johnyd1 »

No ja mám problem s RJ.Musela íst druha z vrakoviska-identická starej.Po nastavení uhlu riadenia priečneho zrýchlenia atd.... ostava blikat ABS-ESP.Chyba nekodovaná RJ.Skusal som ju nakodovat,ale mi to nechce zobrat.Necakana zavada 20.Toto mi napíše VCDS-origo.Nejaké rady-nápady? Dík.

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: Passat B6 2.0 TDI dsg 2007:zakusnuta elektricka rucna br

Príspevok od používateľa macko25 »

No musis spravne nakodovat absku..
Ak si si neulozil kod tak mas problem...

johnyd1
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30.04.2012 16:10

Re: Passat B6 2.0 TDI dsg 2007:zakusnuta elektricka rucna br

Príspevok od používateľa johnyd1 »

To neuložil a problem je ako dalej?

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"