poškodený zámok riadenia

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
radon7
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28.06.2012 22:25
Bydlisko: Jarok pri Nitre

poškodený zámok riadenia

Príspevok od používateľa radon7 »

zdravim, mam problem s passatom variant 1,9 TDi, r.v. 2006
som skor uzivatelom, do aut sa skoro nerozumiem, preto by som potreboval poradit
pred dvoma tyzdnami mi vyhlasil passat ked som doň nasadol ze poškodeny zamok riadenia a tym padom nenaštartoval,
zavolal som znameho, dobehol s diagnostikou, ale auto nekomunikovalo, nešlo vobec nič, dokonca som mal zatiahnutu el. ručnu, vytocene predne kolesa, zablokovane riadenie, este k tomu som stal na parkovisku, okolo mna plno aut....proste parada
nakoniec sme to dostali do Araveru v NR, kde to zdiagnostikovali, navrhli vynemu niejakej el. suciastky na stlpiku riadenia, cele to stalo cca 200€. spokojne som odyšiel......po tyzdny zas na palubovke blika: poškodený zámok riadenia, zas som zostal visiet v meste, nasledoval odtah do Araveru, diagnostika, navrhli mi vymenit niejaku jednutku Komfort 400€ + 100€ praca a malo byt to byt OK
lenze chalan co sa mi o auto stara mi zacal tvrdit, ze oni to len menia po moduloch ako im to ukazuje diagnostika, a vobec si nemysli ze to je Komfort.... prehovorili ma aby som auto s Araveru zobral, tak som ho isiel zobrat, a dokonca som na moje pocudovanie odyšiel, vraj to vynulovali cez diagnostiku. Po troch dalsich startoch mam zas na palubovke: poškodený zámok riadenia.... a neviem čo s tym, neviem najst niekoho kto sa tomu naozaj rozumie, poradte, pomoze vymena toho Komfortu?
inak v principe sa to teraz sprava inak ako pred tou vymenou toho dielu na riadení, predtym to vzdy vyskocilo ked auto stalo, pred startom, ked som vysunul kluc a zasunul znova tak to islo, az na ten posledny krat ...... teraz to robi vždy počas jazdy, zašne to blikat a necha ma dojazdit, potom uz nenaštartujem, ale auto komunikuje s diagnostikou poruchu ide vynulovat, funguje rucna

auto mi dost chyba, bez auta neviem fungovat, mam 3 malinke deti, stoji mi praca.....

dakujem za rady, pripadne je niekto s okolia NR kto by mi vedel pomoct?

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10741
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: poškodený zámok riadenia

Príspevok od používateľa ejne »

jednoznacne reklamacia vymeny stlpika riadenie elektroniky. bud to vobec nevymenili a len nauctovali. ist za riaditelom pohrozit staznoztou na servis. ziadna komfortka sa nemeni . jednoznacne je to v elektronike. reklamacia na tento zasah. a ak neuspejes tak priamo kontktovat porsche sekciu starostlivosti o zakaznika. a stazovaat sa tam na zasah a reklamovat ho .
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

radon7
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28.06.2012 22:25
Bydlisko: Jarok pri Nitre

Re: poškodený zámok riadenia

Príspevok od používateľa radon7 »

no ved ja som to tam druhy raz zaniesol ako reklamaciu a vyjadrenie bolo take, že ta prva vymena je v poriadku, chyba je niekde dalej tento raz v Konforte, napychli to na diagnostiku, tam velkym cervenym blikalo "chybna jednotka Komfort"
len kazdy hovori nieco ine, a ja nemam chut vyhodit 500€ za komfort zbytočne, potom ked to bude robit zas navrhnu my vymenu niejakeho dalsieho modulu, s tym ze chyba je este niekde dalej......

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: poškodený zámok riadenia

Príspevok od používateľa macko25 »

ak by to mala byt komfortka urcite by som to riesil asi tak ze si najdem podobne auto a poziciam si ju od neho... Ale skor sa priklanam k tomu co pise ejne...
Komfortka nema dovod len tak odist...

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10741
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: poškodený zámok riadenia

Príspevok od používateľa ejne »

macko komfortku si len tak nepozicias tam je komplet imo aq nakodovanie a zmena imo jedine online....

jednoznacne je to chybny opat zamok pochybujem ze ho vymenili.
kontaktuj porsche o reklamaciu stym ze nemienis uz dalej ist do tohto servisu . ti ta poslu do ineho autorizovaneho servisu na reklamaciu a potom to nauctuju araveru ak vtak ale jednoznacne pisat staznost a priamo do porsche.
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

radon7
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28.06.2012 22:25
Bydlisko: Jarok pri Nitre

Re: poškodený zámok riadenia

Príspevok od používateľa radon7 »

dnes som rano prisiel k autu, ze ho trošku upracem, vyberal som veci s kufra a zrazu na disleji zablikalo "poškodeny zamok riadenia", ani kluc som nemal zasunuty, len tak same od seba..... zablokovalo sa riadenie, nepusta elektriku, nekomunikuje s diagnostikou, proste ani obraz ani zvuk....mozem volat odtahovku aby ma niejak nalozili :cry:
idem skusit odpojit baterku, ci sa nieco nezmeni

ked radite reklamaciu priamo v porche, tak to skusim....

Používateľov profilový obrázok
atrigon
Pilot
Pilot
Príspevky: 876
Dátum registrácie: 19.11.2011 12:17
Bydlisko: MI

Re: poškodený zámok riadenia

Príspevok od používateľa atrigon »

no tak to vyzera ze chlapci tu mali pravdu, jednoznacne reklamacka,
hanba ze to v servise neopravili tak ako mali

radon7
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28.06.2012 22:25
Bydlisko: Jarok pri Nitre

Re: poškodený zámok riadenia

Príspevok od používateľa radon7 »

chlapi napadlo ma ze to este pre istotu nafotim, takze toto je ten diel co menili + foto zo skatulky
predpokladam ze ten novy diel je made in romania, az teraz som si všimol ze original ma cislo 3C0 905 861 D
a rumunsky co mi nahodili je 3C0 905 861 J, može to byt problem???
Prílohy
skatula
skatula
diel
diel

baxxter222
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: 10.04.2010 08:08
Bydlisko: okres Ružomberok,SK

Re: poškodený zámok riadenia

Príspevok od používateľa baxxter222 »

to s indexom J sa davalo do passatov 2009-2011 takze to je tzv. facelift co mas vo svojom.
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=17250" onclick="window.open(this.href);return false;

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10741
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: poškodený zámok riadenia

Príspevok od používateľa ejne »

vysvetlim ti to tak . kedze index D sa uz prestal robit ( bol to monoblok s volantovou tycou jedine. ) a potom zacali uz dodavat aj len elektroniku nahradil ho index H neskor aj tento 1.12.2010 nahradil index J ktory sa vlastne doteraz dodava ako nahrada za ten co si mal ty alebo za index H . takze ak ty ozaj vymenili zamok dali ti tam J preto lebo to bola posledna vhodna nahrada.

to ze je to z rumunska aleo odkial neries . proste zavody maju po celom svete.... napr kotuce brzdove sa vyrabaju v sucanoch niektore .....
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"