Spotreba stupla o liter

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Používateľov profilový obrázok
a3anko
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2117
Dátum registrácie: 26.03.2009 23:47
Bydlisko: Liptovsky Hradok
Kontaktovať používateľa:

Re: Spotreba stupla o liter

Príspevok od používateľa a3anko »

vypni klimu a hned mas nizsiu spotrebu... :)) v zimu si ju zjavne nepouzival..
Obrázok BG Profesionálna dekarbonizácia motora =>čistenie vstrekovačov,EGR,sacieho systému, výmena 100% náplne v automate,DSG,ČISTENIE DPF(FAP) na počkanie,info@dekarbo.sk 0908 903 224 http://www.dekarbo.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

erikos
Vodič
Vodič
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 13.07.2011 20:18
Bydlisko: Kysak

Re: Spotreba stupla o liter

Príspevok od používateľa erikos »

macko25 napísal:robi sa to kompletnym logovanim motora... porovnavas požadovane hodnoty s dosiahnutymi... a potom vies co je v autom stave...
sefe myslis toto presne??

Logovanie turba a vahy vzduchu:
Riadiaca jednotka motora 01
Merane hodnoty, zadat kanal 1, 3 a 11.
Dole potvrdit logovanie , ked budu otacky na 1500 ot. a pripraveny na jazdu stlacit start.
Na 4ke asi od 1500ot zapnut logovanie.
Treba to robit do kopca, alebo na dlhej rovinke.
Stlačit plyn na podlahu a drzat od 1500ot. do cca 4000ot. potom vypnut logovanie.


ked nieco ine tak prosim daj mi vediet... dakujem
VW Passat Variant 1.9 TDI 77kW (BXE), 02/2007

Používateľov profilový obrázok
a3anko
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2117
Dátum registrácie: 26.03.2009 23:47
Bydlisko: Liptovsky Hradok
Kontaktovať používateľa:

Re: Spotreba stupla o liter

Príspevok od používateľa a3anko »

ano, presne ten postup si napisal, ktoy mas urobit a potom poslat log...len kanaly su 3,10,11, idealne je to robit na tiahlom kopci...ale ak nic tak aj rovinka..
Obrázok BG Profesionálna dekarbonizácia motora =>čistenie vstrekovačov,EGR,sacieho systému, výmena 100% náplne v automate,DSG,ČISTENIE DPF(FAP) na počkanie,info@dekarbo.sk 0908 903 224 http://www.dekarbo.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

erikos
Vodič
Vodič
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 13.07.2011 20:18
Bydlisko: Kysak

Re: Spotreba stupla o liter

Príspevok od používateľa erikos »

tak priatelia ... urobil som dnes logy, vedel by sa mi prosim na to z vas niekto pozriet... ja tomu vobec nerozumiem...
su na tomto linku:

http://leteckaposta.cz/157616062" onclick="window.open(this.href);return false;

su tam dva logy... v jedno su logy z 001, 003, 011 a v druhom 003, 010, 011

ja uz fakt neviem co moze byt zle... mozno ze ta vyssia spotreba je aj kvoli novemu turbu... menil som to tak naraz vsetko, aj turbo, aj rozvody... tak neviem presne

DAKUJEM
VW Passat Variant 1.9 TDI 77kW (BXE), 02/2007

erikos
Vodič
Vodič
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 13.07.2011 20:18
Bydlisko: Kysak

Re: Spotreba stupla o liter

Príspevok od používateľa erikos »

janosik mi skontroloval logy... turbo aj vaha OK... ze skontrolovat rozvody... tak ja uz neviem do frasa, co sa s tym stalo... rozvody mam nastavene presne na 0
VW Passat Variant 1.9 TDI 77kW (BXE), 02/2007

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: Spotreba stupla o liter

Príspevok od používateľa macko25 »

ja mam -3,4 a daval som to opat na kontrolu do VW a povedali že to je dobre.. spotreba v stoji neutral bez klimy 0,5...

Používateľov profilový obrázok
Shima
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5726
Dátum registrácie: 20.06.2009 10:18
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Spotreba stupla o liter

Príspevok od používateľa Shima »

pred 5dnami som cistil turbo octavia II 2,0TDI a palubak ukazoval pri zapnutom radiu a svetlach 0,2l/h :mrgreen:
Vynikajuce
Wozidlo
_________________
VW Golf IV ALH 333PS 600NM
VW GOLF 7R performance

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: Spotreba stupla o liter

Príspevok od používateľa janosik93 »

to, čo ukazuje palubak je len udaj informatívny a nie presny. erikos, ešte ma napadla jedna vec. daj dole víko a skontrolujte či sa vačka neprediera...... dalšia vec su vstrekovače, možno niektorý robí problem, a tým je vyššia spotreba.... možno by to chcelo vstreky von a pretesniť . a ak to nastalo po výmene turba, čiste teoreticky to môže ovplyvniť
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

erikos
Vodič
Vodič
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 13.07.2011 20:18
Bydlisko: Kysak

Re: Spotreba stupla o liter

Príspevok od používateľa erikos »

janosik93 napísal:to, čo ukazuje palubak je len udaj informatívny a nie presny. erikos, ešte ma napadla jedna vec. daj dole víko a skontrolujte či sa vačka neprediera...... dalšia vec su vstrekovače, možno niektorý robí problem, a tým je vyššia spotreba.... možno by to chcelo vstreky von a pretesniť . a ak to nastalo po výmene turba, čiste teoreticky to môže ovplyvniť
diky za tipy, rady... skusime pozriet tu vacku a ked bude OK tak aj tie vstrekovace...

este som dostal taky tip, neviem ci je to blbost alebo nie... ze mam skusit na polhodku odpojit baterku aby sa zresetovala RJ... ze po vymente turba by sa to malo spravit aby sa nanovo "nastavila" na nove turbo... moze to mat nejaky efekt???

btw este taka vec... mi vypisuje sem tam chybu "zhavic na druhom valci - preruseni" ... mozu mat aj zhavice vplyv na spotrebu?
VW Passat Variant 1.9 TDI 77kW (BXE), 02/2007

erikos
Vodič
Vodič
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 13.07.2011 20:18
Bydlisko: Kysak

Re: Spotreba stupla o liter

Príspevok od používateľa erikos »

inac mam pocit ze je to cim dalej tym horsie.... dnes som dosiel za 6.3 litra... a siel som skoro rano, takze ani klimu som zapnutu nemal... takze pomaly o dva litre viac ako pred pol rokom.... mazec
VW Passat Variant 1.9 TDI 77kW (BXE), 02/2007

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"