chladiaca zmes

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Používateľov profilový obrázok
ochaqi
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 24.05.2011 00:51
Bydlisko: Kosice

Re: chladiaca zmes

Príspevok od používateľa ochaqi »

Dik za rady.....
VW Tiguan Highline 2.0 TDI 140kW 4Motion DSG AT7 2017

VW Passat Variant, 2.0, r.v 03/2007, 125kW, DSG AT6, HighLine
Moj passak :)

spydycz
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 31.08.2011 21:50

Re: chladiaca zmes

Príspevok od používateľa spydycz »

kingpin1 napísal:ja som mal tento problem, menili mi chladic výfukových plynov a je to tip top, bol prasknutý zvnutra a do výfuku sa dostavala voda ciže ani pod autom som nic nemal nikdy
ake si mal priznaky??? nezavzdusnoval sa ti okruch chladiacej kapaliny?

Používateľov profilový obrázok
kingpin1
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2338
Dátum registrácie: 18.10.2010 12:49

Re: chladiaca zmes

Príspevok od používateľa kingpin1 »

zavzdusnoval sa

Jerry
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 09.05.2009 23:30
Bydlisko: Bratislava

Re: chladiaca zmes

Príspevok od používateľa Jerry »

kingpin1 napísal:zavzdusnoval sa
Ako zistim ci sa zavzdusnuje?

Tiez mi trochu mizne chladiaca kvapalina, pridem na to vzdy na zaciatku zimy ked sa vyraznejsie ochladi. Vtedy zahlasi STOP atd. Par dni to ignorujem, lebo pocas jazdy sa hladina zvysi a uz je pokoj a ked ma to uz nastve, dolejem G12 plus a je zase rok pokoj.

Nijako som to neriesil, pretoze mi to neprekaza raz za rok doliat par deci. Myslite ze by som mal?

Ozaj ta kvapalina v origo flasi je koncentrat na riedenie alebo to uz je presne nariedene a iba dolievat?

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: chladiaca zmes

Príspevok od používateľa macko25 »

par deci za rok je normalne...

Používateľov profilový obrázok
mobilik
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17006
Dátum registrácie: 08.05.2008 14:59
Bydlisko: Neďaleko Košíc
Kontaktovať používateľa:

Re: chladiaca zmes

Príspevok od používateľa mobilik »

Treba to este riedit najlepsie. No par deci neublizi. :wink:
Mobilikov kabroš mk1
Fotky zo zrazov a akcií VW klubu tu!
Montáž, poradenstvo a inštalácie fotovoltaických systémov, ohrevov vody a FV elektrárni.

Používateľov profilový obrázok
Jaro1
Vodič
Vodič
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 24.05.2009 20:42
Bydlisko: Košice

Re: chladiaca zmes

Príspevok od používateľa Jaro1 »

Jerry: Ja som mal obdbný problém nie túto zimu, ale minulú (2010/2011) Strácala sa mi voda v čase, keď prišli tuhé mrazy a po jazde som auto odstavil na parkovisku. Tiež som to riešil dolievaním asi 2x, ale nakoniec som šiel na zdvihák, demontoval plast spod motora a zistil som slzenie v ľavom dolnom rohu chladiča. Je to dosť častá choroba hliníkovo-plastových chladičov nielen u VW ale aj Octavia no aj u nákladných.áut. Po zohriatí motora a následným silným ochladením dôjde medzi plastoma hliníkvým rámom k netesnosti gumy. Býva to spravidla vo väčšine prípadov na tom istom mieste - vľavo dole. Kúpil som nový chladič, ale nemenil som ho. Kúpil som prípravok od PROTEC volá sa to Radiator Stop Leak. Sú to mikroskopické keramické platničky vo fermežovej emulzii.Tie sa usadia v mieste úniku. Nalial som to a čuduj sa svete dodnes ani kvapka sa nestráca.Za rok a pol som nič nedolieval. Chladiaca kapalina sa nemá prečo strácať iba tak Robím Chorvátsko 2x v lete a ani kvapka.. Kúpil som do rezervy ešte jednu náplň a samozrjme chladič držím zabalený v garáži. Takže názory "ja by som do chladiča nič nedával" podľa mňa nie sú opodstatnené. To nie sú prípravky z pred 25 rokov ( horčica, káva a pod. sajrajty) ale dnes už na báze nanotechnológie.

phoennix
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07.09.2009 20:21

Re: chladiaca zmes

Príspevok od používateľa phoennix »

Tiez sa mi stracala voda...a bolo prdnute tesnenie pod hlavou medzi 2 a 3 valcom a vyfuk vytlacal vodu cez odtokovy kanal nadrzky. Da sa zevraj zohnat indikator na plyny, co sa naleje do nadrzky a ten sa bud sfarbi, alebo nie.

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"