Regeneracia DPF

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Vlado 14
Profík
Profík
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: 29.09.2011 21:53
Bydlisko: MY

Re: Regeneracia DPF

Príspevok od používateľa Vlado 14 »

serus chlapy,potrebujem radu ohladom dpf na BMP motore,po vycisteni je potrebne
prepiset nejake hodnoty ces vcds,mozete poradit ktore a kde dik

Používateľov profilový obrázok
manko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 02.11.2010 23:26
Bydlisko: (VK)

Re: Regeneracia DPF

Príspevok od používateľa manko »

Zdravím nedávno som kúpil passata z rodiny 2,0 TDi BMP DSG rok 2005. Teraz bude mať 200 000km filter pravdepodobne pôvodný na dovozovej technickej ma pochválil že super emisie aj dáky rozptyl auto funguje v poriadku koncovky sú čisté žiadne zadymenie na diagnostike mi ukazuje zaplnenie 62g čiže podla tohoto ukazovateľa filter na výmenu... Ale neukazuje mi žiadne zaplnenie v % regenerácia každých cca 390km to zaplnenie v % mám stále na 0 ale všetko normálne funguje pozeral som to pri naštartovanom motore ukazuje mi kolko je spotreba od poslednej regenerácie koľko km a aký čas ale to zaplnenie v % neukazuje. Je to preto že filter má tie nespáliteľné častice na 62g keď maximum má byť 60 že to už viac nesleduje alebo kde môže byť chyba ? Ďakujem
VW Passat Variant 2,0TDi 103kw DSG Highline 198164km
Peugeot 406 2,0HDi 80kw 431856km
Peugeot 406 2,0HDi 66kw 215375km

kabelos1
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 27.01.2017 23:30
Bydlisko: Martin

Re: Regeneracia DPF

Príspevok od používateľa kabelos1 »

Taká malá otázka? Je možnosť že je vypnutá regenerácia filtra? Mne ešte ani raz auto samo nedvíhalo otáčky a nekadilo. 2 krát sa rozsvietila kontrolka DPF tak som postupoval podla návodu zaradil 4stupen auto na 90km/hod a po cca 15km zhasla kontrolka a hotovo. Tak som teraz jelen či to nema robiť samo ako tu všade pišete.......
WV-3C 125Kw motor BMR rok-2008 :lol:

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Regeneracia DPF

Príspevok od používateľa frflos »

...ked ti nic nesvieti, tak je vsetko ako ma byt a nestresuj :)
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Akcakan
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.03.2018 22:20

Re: Regeneracia DPF

Príspevok od používateľa Akcakan »

Čaute klubáci, stal sa mi jeden, pre mňa nevysvetliteľný jav 8O a verím, že mi stým pomôžete. Sharan 2009 BRT 103 kW 170000 km. Takmer celú dobu ako vlastním auto si kontrolujem zanesenie DPF filtra cez VAG na kanáli 75 pozícia 3 a vzdy mi ukázal nejaku percentuálnu hodnotu. Vždy sa zregeneroval na 0. Naposledy mi ukázal 19 percent a potom som auto odniesol do servisu pre údržbu (rozvody, oleje, filtre ....) a po dovezení zo servisu som ho napichol na VAG že sa pozriem aká je tam hodnota a idem DPF zregenerovať, ale bola tam 0. Po odjazdení cca 20 km stále bola 0, tak som potom prešiel nejakých 120 km a stále 0. Potom 16 km a stále 0.Spotreba je vyššia 8-8,5 l pri spokojnej jazde. Dnes som skúšal rukou výfukové plyny a tlak z výfuku je veľmi slabý. Neviete mi poradiť PREČO mi VAG prestal ukazovať hodnotu zanesenia DPF-ka? Bol som aj na inej diagnostike tiež VAG a taktiež tam svieti 0. Hodnota po výmene rozvodov je -2,5 na pozícii 4-4. V chybových hláseniach nič nieje. Ďakujem za každú radu.

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Regeneracia DPF

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Pamat zavad neukazuje nic ?
Moze to robit jeden z pomerovych snimacov


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Akcakan
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.03.2018 22:20

Re: Regeneracia DPF

Príspevok od používateľa Akcakan »

Pamäť závad je prázdna

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Regeneracia DPF

Príspevok od používateľa frflos »

...nerozumiem slovnemu spojenie "idem zregenerovat dpf"
...tie percenta tam nabiehaju postupnym zanasanim sadzi po odjazdeni istych km a podla toho spusta aj regeneraciu. Percenta nie je hodnota zaplnenia dpf. Cestou do seevisu alebo zo seevisu prebehla regeneracia a preto tam mas nulu. Odjazdi este nejake km a uvidis, ze percenta stupnu
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Akcakan
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.03.2018 22:20

Re: Regeneracia DPF

Príspevok od používateľa Akcakan »

Slovne spojenie idem zregenerovat DPF znamena dlhsia trasa, nad 100km. A cestou zo servisu mi nemohla prebehnut regeneracia, lebo to bolo 13 km. Od servisu je nabehane cca 300 km a stale nula. Viem , ze je niekde problem, len neviem kde, lebo auto si uz po piatich rokoch poznam.

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Regeneracia DPF

Príspevok od používateľa frflos »

...sorry, ale asi nepoznas lebo ty nevyvolas regeneraciu tym, ze pojdes dlhsiu trasu. Regeneraciu ti vyvola RJ, ked to vyhodnoti, ze ju treba spustit alebo cez diagnostiku servisnou regeneraciou. Ved si pozri kedy bola robena posledna regeneracia. Kludne mohla prebehnut cestou do servisu a cestou domov. 13 km to je akurat na regeneraciu
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"