Regeneracia DPF

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
imo17
Vodič
Vodič
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 12.09.2009 19:36

Regeneracia DPF

Príspevok od používateľa imo17 »

Vedel by mi niekto z Vás technicky znalejších objasniť podmienky regenerácie DPF na 1,9tdi 77kw kod BLS :?:
Ktoré všetky snímače majú nastarosti DPF + spustenie regenerácie :?:
Ako je zabezpečené keď sa začne regenerácia a auto ostane stáť z nejakého dôvodu napr. idem po dialnici zrovna sa spusti regenerácia a zrazu zápcha a ostanem stáť na volnobehu, čo sa deje ďalej :?:

A tuto bude môj problém, nejden krát sa mi stalo, že sa spustila regenerácia, bohužial bolo to len zistenie podla podstatne zohriateho výfuku-také zvláštne praskanie ako ked chladne kov, pozorujem ozaj asi len pri regenrácii DPF lebo pri jazde aj keď tomu šlapem tak výfuková sústava sa tak neprehreje, nejeden krát som musel auto odstaviť pri spustení regenerácie.
ako náhle som sa rozbehol tak z výfuku išiel biely dym. Trvalo to možno 30sec viac isto nie. A zase pokoj.
Stalo sa mi to pár krat, keď som pozoroval za sebou biely dym-včera v noci keď som išiel ku priatelke,išiel som cca 500m na 2jke, odstavil som auto nech si ešte troška povrčí na volnobeh a počúval ako chladne výfuková sústava. Vypol som motor a ešte pekne dlhu dobu sa ozývalo praskanie. Chytil som koncovku výfuku a bola teda pekelne zohriata :oops: .
Po cca hodine som išiel preč, sadnem do afta normálne naštartujem rozbehnem sa a po cca 200m pozorujem za sebou biely kúdol dymu, za cca 20sec zase čisto išiel som na 2jke okolo 2100otáčiek mierny kopec dole.
Pozoroval som to aj keď sme šli na dovolenku po cca 1000km ujdených bez vypnutia motora, takže viem, že musel byť dostatočne zohriaty :cry: dlhé klesanie na dialnici, na pal PC aktualna spotreba dlhodobo okolo 3l-2l a pozerám za seba a bielo.. stačilo pridať troška prevetrať a bolo po dyme.
Takže po včerajšku môžem z istotou vylúčiť, že regenerácia sa začne minimálne pri zaradenom 3prevodovom stupni, lebo ju isto spustilo aj na 2jku.
Vždy po bielom dyme som robil diagnostiku, len bohužial proces začaťia regenerácie som nikde nenašiel. Je tam len vzdialenosť od poslednej regenerácie.
Bohužial keď ju nedokončí tento údaj sa nezmení. Preto potrebujem vedieť ktoré vštky snímače majú nastarosti DPF aby som ich mohol skontrolať a vylúčiť chybu tam. Auto má momentálne nabehané 176000km, stav zanesenia píše 6%. Ja som na afte spravil 20 000km a ani raz sa mi nerozsvitila kontrolka DPF. Diagnostika úplne bez závad.
Musím to nejak doriešiť do konca, lebo cez den neni boh vie čo keď to začne husto dymiť a za mnou neni nič vidno :evil:
Ďakujem za vaše rady a nápady. :158:

dnes:
Takže dnes po dlhej dobe znova ten istý problém. Idem z práce, ako som tak šiel 80km/h tak zrazu len auto slabučko cuklo, pozrem do spetaku a za sebou biely dym. :adr: Akonáhle sa motor zohrial už som ho nevidel. Vypnem motor v meste. Dám kafčo idem znova preč a zas sa sebou pri rozbvehu biely dym. Na 100% je to regeneráciu DPF, ale za pána neviem pochopiť prečo sa spustí ani nie ked má voda 50stupnov. Viem, že je tam podmienka, že 3min. auto naštartované, rýchlosť nad 30km/h, a 70stupnov olej. Ale prečo sa tak deje skor? A prečo je za mnou ten biely dym? Prípadne či VW pre tento motor vydalo nový soft?
passat variant 1,9TDI 77KW BLS 2007

Používateľov profilový obrázok
Grundo
Profík
Profík
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: 24.06.2009 12:55
Bydlisko: Somárovce, okres Horná Nitra

Re: Regeneracia DPF

Príspevok od používateľa Grundo »

z toho co si tu popisal mi vychadza asi tolko, ze ak mas hladinu zanesenia filtra tych 6%, tak ti stale spusta na intenzivnu regeneraciu ak mas VIS tak tam to mas vysvetlene, aj na manualne spustenie regeneracie je tam navod..je dost velky predpoklad tiez, ze uz to nestaci "vypalit" takze moznoze smutna sprava pre teba bude, ze ho bude treba vymenit ..mne totiz tiez smradi obcas ale ked ho dobre zohrejem, teda vyfuk na tej trojke-stvorke tak prestane, a to ho mam vraj vykuchany, ktovie ako, ked to stale spusta a stav zanesenia je tiez okolo 15% az..za normalnych okolonosti ak funguje regeneracia spravne, by to nemalo byt ani vidiet...(posrane euro 4 :evil: )
Passat 3C Variant 4MOTION Ten Dym Ignoruj :arrow: DPF OFF
Golf 4 SDI variant, Caddy 14D 1,6D, Polo III SDI (miesto parazlu) [/b] Sharan 1,9 BTB

imo17
Vodič
Vodič
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 12.09.2009 19:36

Re: Regeneracia DPF

Príspevok od používateľa imo17 »

Naposledy čo som pozeral na diagnostike stav zasnesenia filtra, tak tam bolo 14%. Kontorlka sa mi ani raz nerozsvietila od kedy to afto mám. Najazdené 40 000km. Ale mám taký pocit, že dnešné autá sú ako Kindervajcia - nikdy nevieš čo ťa v nom čaká. :cry:
passat variant 1,9TDI 77KW BLS 2007

Používateľov profilový obrázok
Jaro1
Vodič
Vodič
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 24.05.2009 20:42
Bydlisko: Košice

Re: Regeneracia DPF

Príspevok od používateľa Jaro1 »

Pokiaľ mám informácie, proces spaľovania sadzí v DPF sa spustí pri cca 20% -tách jeho zanesenia. Ak však častejšie jazdíš mimo mesta, teda nie krátke vzdialenosti, sadze sa stále spaľujú. Ak je stav zanesenia DPF na 40%, event.viac, je treba ho čistiť mechanicky. Dokonca v značkom servise mi prijímací technik povedal, že stačí na to aj VAP-ka. Zrejmä ešte nejaký chem. koncentrát na uvoľnenie mastných sadzí.
P.S. Užívam celoročne aditív do paliva Castrol, cca 2x ročne do plnej nádrže Diesel system SUPER CLEAN a tak isto Diesel Anti Smoke oba prípravky od PRO TEC.

imo17
Vodič
Vodič
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 12.09.2009 19:36

Re: Regeneracia DPF

Príspevok od používateľa imo17 »

http://uk-mkivs.net/forums/t/343695.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

čerpam z tohoto. Ale aj tak mi nie je jasné, prečo to dymý. Niekde asi bude maličky problem. Ale kde?
Podla tých časov všetko sedí. Až na teplotu chladiacej kvapaliny. Skusim možno kupiť nový snímač, či neni v nom nejaký hačík.
passat variant 1,9TDI 77KW BLS 2007

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10741
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: Regeneracia DPF

Príspevok od používateľa ejne »

naposledy co som robil chlapikovy multi volant on mal tiez biely dym z auta ked mu klepalo na mieste potom nie a potom opat niekedy .

nepotesim ta ale chlapik mal vprdeli turbo a nakoneic aj trysky tie mu to robili . Mareno pozna toho chlapa.
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
sf777
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 10.09.2009 08:42
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Regeneracia DPF

Príspevok od používateľa sf777 »

Jaro1 napísal:P.S. Užívam celoročne aditív do paliva Castrol, cca 2x ročne do plnej nádrže Diesel system SUPER CLEAN a tak isto Diesel Anti Smoke oba prípravky od PRO TEC.
Ako si pokojný s tým " DPF SUPER CLEAN " ??
Mne sa často upcháva DPF. Okolo 40% mám naspäť do dvoch týždňov po vyčistení cez VCDS. Preto uvažujem o vybratí DPF a mechanickom vyčistení a vyskúšaní " DPF FLUSHING LIQUID " a potom aj " DPF SUPER CLEAN " do nafty.
Má aj niekto iný skúsenosti?
Passat B8, 140kw, 6/2018, 2.0 TDI, DFHA, DSG 7°, 4Motion

Používateľov profilový obrázok
Grundo
Profík
Profík
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: 24.06.2009 12:55
Bydlisko: Somárovce, okres Horná Nitra

Re: Regeneracia DPF

Príspevok od používateľa Grundo »

ak ti mozem poradit z vlastnej skusenosti, ziadne tie podla mna zbytocne sracky do toho nedavat, zbytocne vyhodene prachy, ked uz, tak dat ho vykuchat fyzicky a potom softverovo odstranit a mas pokoj, ja odkedy to mam tak ziadny dym, ziadne dunenie, jednoducho bez DPF, hoci som to nevidel na vlastne oci, uz som to take kupil ale len ze bol vykuchany a soft. som si to dal az po problemoch so spustanim regeneracie, ale teraz uz pokoj
Passat 3C Variant 4MOTION Ten Dym Ignoruj :arrow: DPF OFF
Golf 4 SDI variant, Caddy 14D 1,6D, Polo III SDI (miesto parazlu) [/b] Sharan 1,9 BTB

Používateľov profilový obrázok
mobilik
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17006
Dátum registrácie: 08.05.2008 14:59
Bydlisko: Neďaleko Košíc
Kontaktovať používateľa:

Re: Regeneracia DPF

Príspevok od používateľa mobilik »

No hej, ale smrad zatebov je neskutocny, tatra je prd oproti tebe. :wink:
Mobilikov kabroš mk1
Fotky zo zrazov a akcií VW klubu tu!
Montáž, poradenstvo a inštalácie fotovoltaických systémov, ohrevov vody a FV elektrárni.

Používateľov profilový obrázok
Grundo
Profík
Profík
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: 24.06.2009 12:55
Bydlisko: Somárovce, okres Horná Nitra

Re: Regeneracia DPF

Príspevok od používateľa Grundo »

:mrgreen: to uz ja neriesim chodia aj ine "tanky" po cestach a nie zrovna len stare :wink: ja nikomu nekazem aby si vela bral :lol: ..a ani nie, casto pozeram do spetaku a len vtedy ked mu poriadne slapim na krk, inak pohoda, uz to nie je novy voz...mobilik, vari si ma vydel niekde dymit? :D okrem toho videl som A4ku s adblue a ti poviem ta smradila jak stara Siera a to bol 2rocny voz mozno ani to nie :arrow:
Passat 3C Variant 4MOTION Ten Dym Ignoruj :arrow: DPF OFF
Golf 4 SDI variant, Caddy 14D 1,6D, Polo III SDI (miesto parazlu) [/b] Sharan 1,9 BTB

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"