Rozvody ?!

2005 - 20..

Moderátor: ejne

BAO
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 10.07.2016 20:08

Re: Rozvody ?!

Príspevok od používateľa BAO »

Zdravím vospolok, pisem svoj prvý príspevok .....nedohladal som co potrebujem vediet ....prekutral som par threadov a nasiel som aj tento ... ale dostal som sa bohuzial uz len do polky kedze vecsina prispevkov je o olejoch rozhodol som sa napisat takze ak sa to uz niekto pýtal tak sry.....
Rozsypala sa mi napínacia kladka na rozvodoch pomocneho príslusenstva (pohon klima kompresor, alteranator atd.) kedze som mimo SK zavolal som do najblizsieho lokalneho servisu, poslal im cislo lkadky porprosil ich aby to objendnali ze poobede dojdem s autom.
moja predstava bola ze to za hodinku nahodia napnu drazkovy remen ja zaplati 45e za kladku + robota a ide sa domov.

Chlapik ma hned prekvapil ze on si to tam chce nechat lebo ze je zname ze ak sa rozsype kladka tak bude najskorej navine zadrhavanie remenice alternatoru ze to musi rozobrat.
O hodinu mi vola ze musel odmontovat klima kompresor a ze ta remenica bola naozaj zadreta a cele to bude stat min 150e a budem rad ak to zajtra da dokopy.

je mozne ze ta remenica sposobuje taky problem? a neviete mi povedat ci je nutne davat dole klimakompresor pri vymene napinaku toho ddrazkoveho remena? cele sa mi to nejak nezda. motor mam 2.0 CR CBBB 125kw. vdaka za info.

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: Rozvody ?!

Príspevok od používateľa truli »

Ak v zahranici a a alternátor se v pravdepodobne vonku dať a mal by dať aj drazkovy remeň a asi.meni celú napinaciu kladku hm cena každý má iný cenník. Ale tá volnobezka dokáže veľa vecí dať do smútku keď sa to nerobí v čas
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

BAO
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 10.07.2016 20:08

Re: Rozvody ?!

Príspevok od používateľa BAO »

vdaka za reakciu aj ked si mi toho vela nepovedal....
kazdopadne auto som vcera bol zobrat a urobil na nom hnned 300km..vsetko zatial slape.
trohu ma vystrasili lebo ked som tam volal ze potrebujem auto ze vracam sa na Sk... tak mi povedali ze maju dalsu zlu spravu ze nejde Klima. V hlave som si hovoril naco preboha davali dole kompressor....dosiel som nastartovali sme auto a klima normalne chladila..plany poplach ..vykesoval som 150e a rozbehol sa domov..... a vsimol si ze nezavrelo auto a nesvieti day light...volal som hned kamosovi a on ze mal to iste na CC-cku..ze servisaci zabudli nahodit vsetko po odpojeni baterky ze mam pockat a samo to nabehne .....a aj nabehlo takze OK. podla mna preto mu nesla v servise aj ta klima.
vymenene:
-napinacia kladka INA, -drazkovy remen GAtes, -remenica alternatora (vymeneny presmykovac stary bol zadrety, preto sa rozpadla aj ta kladka), chladivo do klimy, olej do kompresora

Používateľov profilový obrázok
8Tomo88
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1839
Dátum registrácie: 27.05.2014 18:51
Bydlisko: Záhorie

Re: Rozvody ?!

Príspevok od používateľa 8Tomo88 »

BAO napísal:
vymenene:

olej do kompresora
Kolko ide toho oleja do kompresora? Pripadne da sa to neako laicky skontrolovat,ci mam to dat do servisu?
Po zime planujem komplet vycistit a doplnit klimu,tak zistujem co a ako.
VW Passat CC, 2009, 2.0 TDI (CBAB)(CR) 103KW→140HP

Tomaškové CC-čkohttp://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=62568" onclick="window.open(this.href);return false;

VCDS 12.12.0

/RCD 510/OPS/BLACK ALCANTARA/R18 DAYTONA/R16 PLECHAC/H7 XENESIS/LED/

Používateľov profilový obrázok
MistrWajn
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 18.08.2015 15:37
Bydlisko: Žilina/Bratislava

Re: Rozvody ?!

Príspevok od používateľa MistrWajn »

Olej sa doplna automaticky s chladivom nie nahodou?
Passat B7 Variant | 2011 | 2.0TDI (CFFB) 103kW → 140HP

Moja B7 (by MW)link

stanomx
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 11.08.2013 12:49

Re: Rozvody ?!

Príspevok od používateľa stanomx »

nahodou nie
malo by sa to robit tak ze
vzduchom/dusikom vytlačiš všetko z oboch vymennikov trubiek a hadíc
z kompresora to vyleješ
pretesníš sústavu
nový vysúšač
nová náplň do kompresora
test dusíkom
vákuovanie
naplnenie s požadovaným objemom pagu

obyčajným strojom na klimu vam len odsaju napln, vakuuju a doplnia pagu tolko kolko odsali

Používateľov profilový obrázok
MistrWajn
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 18.08.2015 15:37
Bydlisko: Žilina/Bratislava

Re: Rozvody ?!

Príspevok od používateľa MistrWajn »

Tak a uz som mudrejsi :-) aj ked Tomy asi chce len doplnit klimu cize tiez asi len odsat, vyvakvovat a doplnit...
Passat B7 Variant | 2011 | 2.0TDI (CFFB) 103kW → 140HP

Moja B7 (by MW)link

BAO
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 10.07.2016 20:08

Re: Rozvody ?!

Príspevok od používateľa BAO »

8Tomo88 napísal:
BAO napísal:
vymenene:

olej do kompresora
Kolko ide toho oleja do kompresora?
Na fakture mam VAN AC5053 R134a - 10ml a Chladivo R134a - 245 g.

Inak len tak na okraj, som mal problem sa docitat nieco o rozvodoch.... tato tema je len z 10% k veci.

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"