Výmena žiaroviek osvetlenia interieru :)

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
Belcko
Vodič
Vodič
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 19.01.2009 23:05
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Výmena žiaroviek osvetlenia interieru :)

Príspevok od používateľa Belcko »

Zdravim viete mi niekto poradit ako sa daju vymenit ziarovky osvetlenia interieru na passate CC ? Vpredu mam len dve na citanie a vstrede medzi nimi je sice tiez sklicko ale tam nic nesvieti ... a vzadu mam dve na citanie a plus vstrede medzi nimi svieti jedna, a pri starsom passate B5,5 viem ako sa vymienaju ziarovky ... teda ako sa da dat ta kritka dole ale pri tomto novsom neviem vzadu si myslim ze len to sklicko vylupnut ale vpredu je to problematickejsie lebo okolo tych bodovych na citanie sa zda ako keby to sklicko bolo rozdelene ... neviete mi niekto poradit ako na to? Dakujem :) pripadne foto .. pripadne dam ja foto aky typ osvetlenia tam mam ak by sa nahdoou montovali ine .. ale myslim ze by malo byt vsade to iste ..

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10741
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: Výmena žiaroviek osvetlenia interieru :)

Príspevok od používateľa ejne »

U starsich passatoch mas vpredu 3 ziarocvy ty mas novsie svetlo takze su tam len 2x W5W ziarovecky , vzadu mas 3X W5W ziarovecky.

Vzadu je to jednoduche ziadne sklicko nevylupujes ale cele svetlo . jednoducho vzadu strc prsteky pod svetlo ( umelinu ) a cele ho potiahni ksebe samo ti to vypadne a vymenis to .

Co sa tyka vpredu tak je to trosku zlozitejsie. nevylupuje sa sklicko ako to robia niektory ludia. musis zobrat a vylupnut umelinku ktora je hned pod odkladacom na okuliare. zboku ju podpacis a ona sama spadne. podnou su 2X Torx T20 skrutky a tie odskrutkujes. potom uz ti samo vypadne svetlo dole odpojis kabliky a dostanes sa k ziarovkam. a tie vymenis. postup poskladania je opacny ako postup rozobratia.

V prilohe mas obrazok co treba vylupnut a na druhom dalsi postup...
Prílohy
svetlo1.png
svetlo1.png (4.27 KiB) 9543 zobrazení
svetlo2.png
svetlo2.png (5.84 KiB) 9543 zobrazení
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

Belcko
Vodič
Vodič
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 19.01.2009 23:05
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Výmena žiaroviek osvetlenia interieru :)

Príspevok od používateľa Belcko »

jo dakujem ti viem ze tam idu W5W :) teda myslel som si ze na vsetkych 5 je to tam :) lebo idem davat ledky ... a pri starsom viem ako sa to vymienalo ... len tu som nevedel ... a to zadne je jedno do akej strany to potiahnem? ci ked sedim na zadnom sedadle tak k sebe cize smerom k zadnemu sklu od predu? A nahodou nevies ake idu do osvetlenia SPZ aj ked musim to rozobrat lebo tam aj tak jedna nefunguje ... tak to zistim .. dakujem

baxxter222
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: 10.04.2010 08:08
Bydlisko: okres Ružomberok,SK

Re: Výmena žiaroviek osvetlenia interieru :)

Príspevok od používateľa baxxter222 »

a tie ledky ale kup s rezistorom/odporom/aby ti to svietilo.
to zadne svetlo potiahni ako chces/opatrne/
do osvetlenia SPZ idu sulfidky myslim ze 38mm dlhe.
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=17250" onclick="window.open(this.href);return false;

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10741
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: Výmena žiaroviek osvetlenia interieru :)

Príspevok od používateľa ejne »

svetlo tahaj smerom dole cize k noham ( kolenam , podlahe ...)
co sa tyka osvetlenia interieru: do svetiel idu len W5W ziarovky ( netreba tam odpor )
co sa tyka podsvietenie noh tak tam idu W5W ( je vhodne dat odpor alebo LED pas pozadovanej dlzky alebo zapojit aj predok aj zadok )
co sa tyka podsveitenie dvery zvnutra tam idu tiez W5W ( netreba odpor )
co sa tyka exterieru uz musis pouzit LED s odporom do parkovaciek W5W a do znacky treba sulfidky 36mm, do zrkadiel idu W5W - treba s odporom.


Ak kupujes LED tak nesetri vlastna skusenost a hlavne nebudu ti tliet. povies si radsej kupim 2 za 5 eur alebo za 3 aura ako 1ks za 5 eur.
Ide o kvalitu svietenia a nebudu tliet a hlavne vydrz. ak tak pozri do mojej temy a uvidis ako svietia kvalitnejsie LED.
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

Belcko
Vodič
Vodič
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 19.01.2009 23:05
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Výmena žiaroviek osvetlenia interieru :)

Príspevok od používateľa Belcko »

Ano dakujem viem, ze do interieru stacia bez odporov LED. Na tu znacku si niesom isty ale to vyskusam mam doma nejake 36mm ale myslim ze na znacku by mohli ist tiez bezodporove. A ledky samozrejme nekupujem za euro dve kupujem zo stranky http://www.bi-xenony.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10741
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: Výmena žiaroviek osvetlenia interieru :)

Príspevok od používateľa ejne »

znacka kontroluje tiez vypalenu ziarovku.Viem ocom vravim. a co sa tyka tych led: Tie W5W svietia doboku a nie predseba takze efekt predpokladam ...... onicom
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

matsu37
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 13.11.2011 21:17

Re: Výmena žiaroviek osvetlenia interieru :)

Príspevok od používateľa matsu37 »

zdravím Vás klubáci, včera večer som mal stretko s ejnem v martine, hodili sme pár slov a chcel by som Vám povedať ja nie som moc technicky zručný ale klobúk dole pred ejnem, výmena parkovačiek za LED cca 2 minúty, v tme , do času výmeny aj spadnutie LED do priestoru motora, ešte raz ejnemu vďaka a poklona, kto umí, ten umí , kto neumí, ten čumí.
Passat 3c, 2006 2,0 TDI BMP, DPF ON

bajkom
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 22.02.2013 17:12

Re: Výmena žiaroviek osvetlenia interieru :)

Príspevok od používateľa bajkom »

mozte niekto poradit ako vymenit ziarovku osvetlenia SPZ? Este som to nerobil a nechcel by som nieco ulomit.

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10741
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: Výmena žiaroviek osvetlenia interieru :)

Príspevok od používateľa ejne »

odskrutkujes dve skrutky a vymenis ziarovku . ak nemas skrutky na pravej strane sko je spolujazdec je take na podpacenie a tam to podpacis a vyjde ti svetielko vona potom to je jednoduche
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"