kalibracia tachometra

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10741
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: kalibracia tachometra

Príspevok od používateľa ejne »

tak s radarmi popriceste by som to isto neporovnaval . s GPS tiez nie ty nemas kalibrovany ukazovatel ( budiky ) a certifikovane . aj kamionisti co ho maju kalibrovany im presne neukazuje a GPS porovnanie zalezi kolko satelitov ti momentalne chyta.

a ozaj neviem ako by si chcel nastavit impulz a hlavne podla coho ho prepocitat aby bol presny samnevies ci sa zadava v 8mickovej alebo 10tkovej sustave nevies koeficient prepoctu a ani nic podobne. dotoho by som sa velmi nesprtal a nechal to tak ako to je podla canu ktory ti to prepocitava a dava signal. ak mas RNS510 mozes si porovnat CAN rychlost prepocitanu z ABS snimacov a je tiez rozdielna oproti tachometrovej rychlosti napr CAN 130km/h je budikovych 140 cca . a can sa priblizuje GPS rychlosti ale nikdy nieje presne. ci prstavis koeficient a pojdes opat jazdit k meracu na ulici ktory nema ani kaligraciu a bohvie s akou odchylkou ukazuje len aby vodici sli pomalsie.

a co budes robit ak USA ako uz dlhsie sa vyhraza v tejto dobe daju neakuchybu malu do ich satelitov ktore poskytuju GPS pre cely svet. tiez budes podla nich prestavovat potom impulz? nezabudaj GPS je stale vojensky system a je spravovany USA. nejdem tu rozpisovat neviem co ale proste nesral by som sa do niecoho co ani neviem ako sa to meni. a toze si tocital na neakom fore leboniekto povedal ze sa to robi tak a tak tak nebral by som to douvahy pokial nepoznas dotycneho a nevies ze sa dotoho vyzna alebo to napisal len tak z brucha.
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
podmak
Vodič
Vodič
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 18.10.2014 17:21
Bydlisko: MY

Re: kalibracia tachometra

Príspevok od používateľa podmak »

radio mam len rcd a myslim, ze gps je dost presne, znova pripominam, ze som nechel riesit odchylka 3km, ale 15 pri vysokej rychlosti. a nebol to len niekto na fore. bolo ich viac a potom viacero inych for odkazovalo na ten postup (a vela ludi sa vyjadrilo, ze im to pomohlo a nik nespominal bezpecnostny pristup, preto som nevedel co si nim myslel). kazdopadne dik za rady/nazory, aspon niektore boli k uzitku
VW Passat 3C, 2.0 tdi 103 kW, r.v. 2010, R-Line

Používateľov profilový obrázok
TomXasS
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: 26.03.2012 14:40

Re: kalibracia tachometra

Príspevok od používateľa TomXasS »

Zaujimave je to s tymi pneu nakolko 1,9tky maju v TP 205/55 R16 a 2,0 maju 215/55 R16.
Volkswagen Passat B8 Highline DFGA 7DSG 2018

lubo46
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.10.2012 20:45

Re: kalibracia tachometra

Príspevok od používateľa lubo46 »

Ja mam 2.0tdi a mam zapisany rozmer v t.p 205x55 r16 tak potom neviem,ale ako alternativa tam je 215.

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10741
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: kalibracia tachometra

Príspevok od používateľa ejne »

lubno to ze mas na 3C zapisany tento rozmer bud rad ale nebud rad ked budu patrat po povode ako a na zaklade coho sa ti to zapisalo. pre toto auto tento rozmer od importera nieje schvaleny
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Hrasko
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2703
Dátum registrácie: 24.07.2009 16:06
Bydlisko: ...západ SVK

Re: kalibracia tachometra

Príspevok od používateľa Hrasko »

Oba su ofiko rozmery :wink:
V beznádejnej situácii je po ruke vždy jedno riešenie : kladivo
3C Variant-(VdT)

lubo46
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.10.2012 20:45

Re: kalibracia tachometra

Príspevok od používateľa lubo46 »

tak toto som nasiel,tak neviem http://www.vwglobe.cz/faq/passat-3c/roz ... passat-3c/" onclick="window.open(this.href);return false; a v podsate je mi to jedno dolezite je aj tak co mam zapisane v t.p

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10741
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: kalibracia tachometra

Príspevok od používateľa ejne »

Hrasko napísal:Oba su ofiko rozmery :wink:
225/45 R17 nieje rozmer pre passat 3C a ani CC. ak neveris zavolaj valekovy ten ta da do realu co satyka rozmeru schvalenych diskov pre tento modelovy typ .
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
podmak
Vodič
Vodič
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 18.10.2014 17:21
Bydlisko: MY

Re: kalibracia tachometra

Príspevok od používateľa podmak »

ejne napísal:
Hrasko napísal:Oba su ofiko rozmery :wink:
225/45 R17 nieje rozmer pre passat 3C a ani CC. ak neveris zavolaj valekovy ten ta da do realu co satyka rozmeru schvalenych diskov pre tento modelovy typ .
hento je rozmer pneu, rozmer diskov je nieco ine, ale predpokladam, ze to vies a mas len preklep :oops:

a tato tema mala byt o inom, takze prosim uzavret, alebo sa vratit spat k pristrojovej doske - impulz vzdialenosti , nie pneu
VW Passat 3C, 2.0 tdi 103 kW, r.v. 2010, R-Line

Používateľov profilový obrázok
Hrasko
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2703
Dátum registrácie: 24.07.2009 16:06
Bydlisko: ...západ SVK

Re: kalibracia tachometra

Príspevok od používateľa Hrasko »

Moment, to je nedorozumenie,ja som reagoval na prispevok od lubo46:22.11.2014 14:07 .
To je snad kazdemu jasne , ze 225/45 17 nie je origos na 3C.
V beznádejnej situácii je po ruke vždy jedno riešenie : kladivo
3C Variant-(VdT)

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"