2.8 v6 syncro manual. Vôla v prednom diferenciáli

1997 - 2004

Moderátori: wladi, Mat28

Napísať odpoveď
Valdo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31.10.2015 11:15

2.8 v6 syncro manual. Vôla v prednom diferenciáli

Príspevok od používateľa Valdo »

Čaute klubáci. Mam menší problém. Pri menšom repase výfukov som si všimol sakra veľku vôlu na kardane. Dá sa sním pootočiť bez problémov 1,5 cm. Z predného diferenciálu hneď za tým unášacím tanierom na kardan je počuť neprijemný chrupotavý zvuk ako keby sa tam rozpadlo ložiško. Najprv som bol v tom ,že sa povolila hruška v zadnom diferenciíáli tak som zhodil kardan a pokúsil sa ju dotiahnúť vzadu no bez výsledku. Vyzerá to ako keby vzadu žiadna vôľa nebola. Tak som začal skúmať predok. A tam som zistil to čo som už opisoval že vôľa ide odtiaľ aj s divným zvukom. Viem že vôľa od prevodovky musí byť no ten zvuk sa mi zdá neprimeraný. A tak isto som si už davnejšie všimol že pri radení z 1 do 2 trhne celým autom ako by boli niektoré uloženia odtrhnuté no tie sú v poriadku. snažil som sa gúgliť no nič som nezistil. Neriešil to už niekto ? A ďalšia otázka v tom unášacom tanieri je ako keby dierka kde by podľa môjho nazoru mal byť šrob no nič tam nieje. Je možne že majiteľ predomnou ho jednoducho ukrútil? Keďže neviem ako inak ten tanier odpojiť od tej zadnej časti. Pridávam aj fotky.
Prílohy
Tanier na prednom diferenciáli
Tanier na prednom diferenciáli

Valdo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31.10.2015 11:15

Re: 2.8 v6 syncro manual. Vôla v prednom diferenciáli

Príspevok od používateľa Valdo »

dalšia fotka
Prílohy
tanier
tanier

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B5 / B5.5"