Zaseknutý zámok spolujazdcové dvere

1997 - 2004

Moderátori: wladi, Mat28

Napísať odpoveď
Majky
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 09.07.2009 16:08

Zaseknutý zámok spolujazdcové dvere

Príspevok od používateľa Majky »

Ahojte klubáci, mám passat B5.5 rok výroby 2002, TDI 96kW.
Na spolujazdcových dverách sa mi zasekol zámok, tak že ho nejde otvoriť ani kľučkou z vnútra ani z vonku.
Keď odomykám a zamykám diaľkovo kľúčom, tak dané dvere nereagujú.
Neviete mi poradiť ako by sa dali také dvere otvoriť a následne vymeniť zámok?

Vopred pekne ďakujem.

Majky

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: Zaseknutý zámok spolujazdcové dvere

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

Skus este. odomknut ovladacom a sucasne v tej chvili aj otvorit dvere aj kluckou zvnutra. Ak to nepomoze, tak ta caka rozobratie zamknutych dveri. Uz som to robil a presne na prednych dverach spolujazdca. Je to robota za trest, ale da sa to.
EX Passat B5.5 variant, 1.9 TDI, 96 kW, AVF, predokolka.

Passat B5.5, sedan, 2,3 V5, 125 kW (AZX), 4 motion,
VW Vento, 1.8 (AAM) v benzíne - asfalt trhajúcich 55 kW v automate

Majky
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 09.07.2009 16:08

Re: Zaseknutý zámok spolujazdcové dvere

Príspevok od používateľa Majky »

Ďakujem za radu.

Skúšal som už aj takú variantu aj zohriať aj búchať po dverách v mieste zámku a nič nepomohlo. Obávam sa, že to naozaj budem musieť rozobrať zamknuté, ale keď si to už robil tak sa aspoň opýtam nasledovne:
Vnútorný tapacír zasahuje až pod palubnú dosku keď sú zatvorené dvere (dané úchyty v mieste kde tak zasahuje si vylomil?)
Keď už je tapacír dole, tak plech na ktorom je mechanizmus sťahovania okna sa dá vyšróbovať? (lebo tiež sú šroby aj v mieste kde dvere doliehajú k palubnej doske)
Ak by som dal dole tieto dve veci už by som myslím bol pri zámku ale čo potom s ním?

Vopred ti ďakujem.

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: Zaseknutý zámok spolujazdcové dvere

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

Tapec pojde dole, max. ulomis nejaky ten cudlik co ten tapec drzi. Nezabudni, ze spodok tapca je na prednych dverach prislrutkovany. Ale da sa to vyskrutkovat. Samotny tapec ide vonku celkom v pohode oproti stahovacke. Lebo tu dostat vonku je celkom sranda. Okrem skrutiek ju drzi aj to tesnenie ( original) alebo silikon ( ak to uz niekto pretesnoval). Potom som rukou nasilu pretlacil tiahlo na zamku a povolilo to a dvere sa dali otvorit. Ale je to strasne nevdacna robota. Vtedy som si povedal ze ak budem mat nejaky problem so zamkom, tak to budem riesit okamzite, a nebudem cakat kym to prestane fungovat uplne.
EX Passat B5.5 variant, 1.9 TDI, 96 kW, AVF, predokolka.

Passat B5.5, sedan, 2,3 V5, 125 kW (AZX), 4 motion,
VW Vento, 1.8 (AAM) v benzíne - asfalt trhajúcich 55 kW v automate

Majky
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 09.07.2009 16:08

Re: Zaseknutý zámok spolujazdcové dvere

Príspevok od používateľa Majky »

áno tie skrutky tapaciru pri prahu sa mi podarilo už vyšrobovať. Tak už len vylomiť tie dva čudliky v prednej časti a to by som mal dole.
Tú sťahovačku si asi pozriem na druhých dverách koľko priestoru tam vznikne na vyšrobovanie šrobov, ktore sú pod palubnou ked sa dá dole tapacir ale hadam na daky vydličak tam priestor vznikne len aby sa skrutka nezaprela o palubnu neviem ako je dlha.
No a plech už potom dáko podvážim aby tesnenie pustilo hoc aj pajsrom :-D.
a budem dufať, že potom to už dáko otvorím, lebo to je ta bezpečnostná poloha zamknutia vieš.
Ďakujem ti za rady.

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B5 / B5.5"