Problém s TURBOM????

1997 - 2004

Moderátori: wladi, Mat28

Misiskozht
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.04.2017 16:51

Problém s TURBOM????

Príspevok od používateľa Misiskozht »

Zdravím vospolok, mám menší problém menili mi turbo lebo mi klaklo. Mám teraz po repase, ale problém je v tom že auto je lenivé do 2200 rpm ide ako sdi až potom začne celkom ťahať. Poraďte v čom to moze byť. Poprípade ak by bol niekto z Vás ochotní kuknúť na to.

Misiskozht
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.04.2017 16:51

Re: Problém s TURBOM????

Príspevok od používateľa Misiskozht »

Pre upresnenie je to AVF 96 kw tdi

Používateľov profilový obrázok
bengal
Profík
Profík
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: 07.06.2009 23:07
Bydlisko: Nitra

Re: Problém s TURBOM????

Príspevok od používateľa bengal »

Zle nadstavené turbo. Aj ja som to teraz riešil na jednom aute, ale po zdĺhavom meraní a ladení to je už dobre. Našťastie.
Zistenie kódu rádií, VIM, odblokovanie obrazu počas jazdy, diagnostika, elektronika - servis, zistenie PIN, IMMO, úprava KM po výmene budíkov, teplé štarty.

Misiskozht
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.04.2017 16:51

Re: Problém s TURBOM????

Príspevok od používateľa Misiskozht »

Na diagnostike ukazuje bez chýb, ale teda ťah do tých 2200 skoro žiadny. Kde to dat nastaviť

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém s TURBOM????

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

Repas vzdy kontrolujem nastavenie banky.Na passatoch veru o drzku ju nastavovat skrz zly pristup.

Misiskozht
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.04.2017 16:51

Re: Problém s TURBOM????

Príspevok od používateľa Misiskozht »

Myslíš že to bude len tou dĺžkou toho tiahla v banke?

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém s TURBOM????

Príspevok od používateľa janosik93 »

JA ti to poviem presne:
AVF a AWX sú velmi citlive na kvalitu turba. to znamena, že tam pripadá jedine výmena nového kusu garret, nie mellet a podobne kraviny.
Tiež predpokladam, že si tam dal repas, za 250€ , ktorý je robený z čínskych lacných vecí, preto ho nastavili tak, ako ho máš teraz. vo velkom okolí slovenska nemá nik dobrú stolicu na nastavenie variability turba, čiže tie turbá chodia od buka do buka. životnosť tak 50 000km, aj to som prehnal
Moje Odporučanie:
pán, ktorý ti ho menil, nech si ho strčí vieš kam, a ty si kúp nové turbo a už budeš mať ďalších 200 000 km pokoj.
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

juraj936
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 10.04.2017 20:32

Re: Problém s TURBOM????

Príspevok od používateľa juraj936 »

janosik93 napísal:JA ti to poviem presne:
AVF a AWX sú velmi citlive na kvalitu turba. to znamena, že tam pripadá jedine výmena nového kusu garret, nie mellet a podobne kraviny.
Tiež predpokladam, že si tam dal repas, za 250€ , ktorý je robený z čínskych lacných vecí, preto ho nastavili tak, ako ho máš teraz. vo velkom okolí slovenska nemá nik dobrú stolicu na nastavenie variability turba, čiže tie turbá chodia od buka do buka. životnosť tak 50 000km, aj to som prehnal
Moje Odporučanie:
pán, ktorý ti ho menil, nech si ho strčí vieš kam, a ty si kúp nové turbo a už budeš mať ďalších 200 000 km pokoj.
Ja mam AWX tiež. Niekedy mi tiež začne lenivo sa správať.
Vieš mi poradiť kde by mi spravili dobrý repas??
Ďakujem

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém s TURBOM????

Príspevok od používateľa janosik93 »

dobrý repas? nikde ... zakúp nový garret .... nemusiš vo vw :-) .. žiadne melet a pod ....
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Používateľov profilový obrázok
bengal
Profík
Profík
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: 07.06.2009 23:07
Bydlisko: Nitra

Re: Problém s TURBOM????

Príspevok od používateľa bengal »

Nové je len nové a nemec je len nemec. :mrgreen:

janosik93 ale ruku na srdce, keď niekomu povieš od 700 euro za nové turbo, tak v ruke mám telefón a na ňom prichystanú na vytáčanie 112-tku :mrgreen:
Zistenie kódu rádií, VIM, odblokovanie obrazu počas jazdy, diagnostika, elektronika - servis, zistenie PIN, IMMO, úprava KM po výmene budíkov, teplé štarty.

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B5 / B5.5"