B5 99 1,9tdi osvetlenie interieru

1997 - 2004

Moderátori: wladi, Mat28

Používateľov profilový obrázok
Johny B5
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 695
Dátum registrácie: 25.05.2014 12:48
Bydlisko: Michalovce

Re: B5 99 1,9tdi osvetlenie interieru

Príspevok od používateľa Johny B5 »

Jaroslav158 si to pomýlil asi s b5.5 tú signalizáciu .No a poviem ti že je to možné ja som to tak mal a dokonca jeden ktorý fungoval prestal zo dňa na deň ísť tak som kúpil všetky 4 nové a ešte aj kufor zamykal a raz nie tak pamätaj že môže byť aj horšie .Ale ked chceš vedieť naisto zapni diag a otvor jednotku so zámkami daj si blok hodnôt a postupne v každej kolónke si pozapínaj a potom postupne otvaráj dvere a uvidíš na diag či auto dostáva signál o otvorených dverách . A ked to fakt budú zámky prosím ťa nekupuj vika alebo tak najlacnejšie zbytočne si narobíš problémy.
Naposledy upravil/-a Johny B5 v 27.01.2017 14:46, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: B5 99 1,9tdi osvetlenie interieru

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

Tak to som nevedel ze B5 nema kontrolku otvorenych dveri. Myslel som ze je to ako u B5.5
Tak potom uz len pozriet v diagnostike ako pisal Johny B5
EX Passat B5.5 variant, 1.9 TDI, 96 kW, AVF, predokolka.

Passat B5.5, sedan, 2,3 V5, 125 kW (AZX), 4 motion,
VW Vento, 1.8 (AAM) v benzíne - asfalt trhajúcich 55 kW v automate

Používateľov profilový obrázok
Johny B5
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 695
Dátum registrácie: 25.05.2014 12:48
Bydlisko: Michalovce

Re: B5 99 1,9tdi osvetlenie interieru

Príspevok od používateľa Johny B5 »

Ak by si nevedel s diag dopíš si mesto a uvidíš či sa niekto nenájde pomôcť.

Používateľov profilový obrázok
tashon93
Vodič
Vodič
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24.01.2016 18:33
Bydlisko: Nitra

Re: B5 99 1,9tdi osvetlenie interieru

Príspevok od používateľa tashon93 »

No veru s diag robit neviem som NR okolie... Dnes este skusim vybrat celu ledku a dat tam druhu nakolko mam doma dalsie 4 komplet na tie dvere ak nepojde tak jedine ta diagnostika a inak na spolujazdcovej strane central nezamlne dvere, iba klucom alebo zaistit sa da

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: B5 99 1,9tdi osvetlenie interieru

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

Tak zamok na dverach spolujazdca sa uz prezradil. Ale na prednych dverach sa aspon to sklo odpaja od stahovacky rozumnejsie. Drzia ho tam skrutky a nie ten stupidny plastovy kolik ako na zadnom skle. Neviem ci nahodou aj nemam niekde jeden zamok spolujazdca na diely, musel by som pozriet. Tusim ma aj funkcny mikrospinac ale to neviem naisto, par veci uz je z neho prec.
EX Passat B5.5 variant, 1.9 TDI, 96 kW, AVF, predokolka.

Passat B5.5, sedan, 2,3 V5, 125 kW (AZX), 4 motion,
VW Vento, 1.8 (AAM) v benzíne - asfalt trhajúcich 55 kW v automate

Používateľov profilový obrázok
tashon93
Vodič
Vodič
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24.01.2016 18:33
Bydlisko: Nitra

Re: B5 99 1,9tdi osvetlenie interieru

Príspevok od používateľa tashon93 »

Tak v tomto sa nevyznam absolutne a ani by som si to netrufol rozobrať ...raz som vymienal motorcek okna ale to na bmw a trvalo mi to cely den a bez pomoci som to ani nezložil :D takže je iste že to bude tym spinačom ? ako je ale možne že ked išli, tak išli všetky, a ked nejdu tak ani jedny dvere toto nechapem ...komfortka je uplne sucha takže ja už neviem čim to je ...inak ten zamok mi nejde asi mesiac, no osvetlenie nešlo ani ked zamok fungoval. ..ešte jedna otazka nieje v aute niekde stmievacie rele ? alebo niečo take čo zabezpečuje že sa rozsvietia svetla po odomknuti auta ? nemože byť chyba v tom ? :/

Používateľov profilový obrázok
Johny B5
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 695
Dátum registrácie: 25.05.2014 12:48
Bydlisko: Michalovce

Re: B5 99 1,9tdi osvetlenie interieru

Príspevok od používateľa Johny B5 »

Tam žiadne relé nieje pokiaľ viem mikrospínač dá signál že su otvorené dvere a svetlo sa rozsvieti.zámky aj mne fungovali len svetielka nešli .A počítaj s tým že tie zámky sú tam od výroby podľa mňa a majú už svoje za sebou ja som zo svojho vytiahol prvovýrobu tiež.Ono dá sa s tým fungovať ale otázka je ako dlho a za akú cenu lebo ked sa posere aj zámok ti zamkne dvere a neotvoríš ich.Ako som povedal zožen si diagnostiku a tam sa ti to ukáže a ešte ma napadlo pozri káble v prechodkách medzi dverami a kasnou .Ja som ich menil tiež ak chceš pozri v téme .Mal som tam čisto šalát som sa čudoval že vôbec niečo fungovalo.

A konečne si doplň alebo napíš odkiaľ si lahšie ti budeme vedieť pomôcť.

Používateľov profilový obrázok
tashon93
Vodič
Vodič
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24.01.2016 18:33
Bydlisko: Nitra

Re: B5 99 1,9tdi osvetlenie interieru

Príspevok od používateľa tashon93 »

No ved prave takže budu vadne asi tie spinače lebo ked odomknem auto nerozsvieti sa nic ....ked sadnem zapnem svetlo tak ide....ale samo nezapne nič .... a dverove už vobec nejdu ked otvorim dvere..kolko stoja tie spinače všetky 4 a kto by to vedel spraviť ? je to moc roboty?

Používateľov profilový obrázok
Johny B5
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 695
Dátum registrácie: 25.05.2014 12:48
Bydlisko: Michalovce

Re: B5 99 1,9tdi osvetlenie interieru

Príspevok od používateľa Johny B5 »

Ja som menil komplet zámky v kuse pretože blblo mi aj zamykanie .Neviem no je to dosť roboty vybrať ich a namontovať. Mikrospínače neviem presne okolo 5-10€ ? No a niekto kto ti to bude ochotný rozobrať a opraviť .

A ak chceš aby sa ti po odomknutí auta rozsvietili svetlá v interiéri musíš ich prepnúť do polohy.

Používateľov profilový obrázok
tashon93
Vodič
Vodič
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24.01.2016 18:33
Bydlisko: Nitra

Re: B5 99 1,9tdi osvetlenie interieru

Príspevok od používateľa tashon93 »

Ja viem že musia byť v polohe :) teraz neviem či treba menit cely mikrospinač alebo zamok, alebo stači len ta vrchna časť spinača s tým gombikom, ked dam dole tapacir dveri, je vindo mikrospinač ? nemate neaku foto aby som sa mal čoho chytiť ? :/ ...

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B5 / B5.5"